Ako poslať balík na poštu?

jankastraskova
25. feb 2019

Ahojte dievčatá, idem sa vás opýtať, prosím vás chcem odoslať balík na poštu, nie na adresu, uz mam aj cez stránku Pošty ten e podací hárok, aj číslo hárku, a stačí mi to na pošte zadať oni vytlačia ten lístok na balík alebo ja si to mám vytlacit? lebo neviem kde to mám hľadat ako vytlačiť? Ďakujem za rady 😊J.

ultra
25. feb 2019

ty si vytlacis "adresny stitok" - nalepis na balik. teta postarka ho na Poste iba nascanuje a balik odvazi - nebude nic vypisovat.

maris5
25. feb 2019

Na podaci listok uved cislo alebo mail na adresata, aby ho posta mohla informovat, ze ma tam balik. To ze chces poslat "na postu" povies pri okienku.

jankastraskova
autor
25. feb 2019

@ultra ale mne to nejde vytlacit mam len číslo hárku

andrea_82
25. feb 2019

@jankastraskova V prvom rade treba pri vypisovaní adresy prekliknúť na možnosť "balík na adresu". Potom dáš podací hárok odoslať a hore vpravo je tlačidlo adresný štítok. Ten ti spustí do pdf, z ktorého ho potom vytlačíš.

andrea_82
25. feb 2019

@jankastraskova Teda, zle som napísala. Samozrejme, nie "na adresu", ale "na poštu".

janinka007
25. feb 2019

vypíš adresu ručne na balík, nič nemusíš tlačiť. Pri okienku len povieš číslo EPH a všetko máš napísané tu https://www.posta.sk/stranky/balik-na-postu-1

sims4
25. feb 2019

Všetko to majú na stránke vypísané 🙂

jankastraskova
autor
26. feb 2019

@sims4 uz som to včera poriešila, ale nakoniec mi to teta na pošte musela znovu vytlacit lebo balík mal 11 kg a to už islo cez expres kuriéra.