Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako pošlem zadarmo kočík z Popradu do Krupiny?

saskia24
9. apr 2016

Ahojte žienky, začnem od začiatku. Chcela by som darovať svoj kočiar nastávajúcej mamičke..Problém je ten, že býva od nás tri hodiny a ja veľmi nechcem cestovať tak ďaleko. Preto by som sa chcela opýtať či neviete o nejak možnosti ako jej to dopraviť. Mohla by som to kuriérom, ale to tiež niečo stojí a sama nemám peňazí na rozdávanie. Tak či neviete o nejakom spôsobe..Necestuje niektorá z Vás cez Poprad do Krupiny alebo aspoň blízkeho okolia? Poprípade, necestuje manžel niektorej z Vás touto trasou...že by som jej to nejak mohla doručiť?...vopred Vám ďakujem

stepanka274
9. apr 2016

Niekedy boli ochitni aj soferi aitobusu

saskia24
autor
9. apr 2016

@stepanka274 ...no niekedy...a myslím, že to nie je priama linka...

tiwyna
9. apr 2016

nech si prenho pride mamicka, ked uz to ma zadarmo, akoze sorry, ale uz to, ze jej nieco davas len tak je dost, preco sa este staras, ako jej to dopravit? aj ona nech sa stara trosku, ja som v 8 mesiaci chodila denne na bicykli niekolko kilometrov, neraz aj peso. Necit zodpovednost vo vsetkom za kazdeho. Ponukni jej kocik a nech si prenho nejako pride, alebo nech si to vybavi.

misel0806
9. apr 2016

Je to tak prrsne ako hovori
@tiwyna nech si ho pride ona zobrat sak ho ma zadarmo to jej nestaci.niektory ludia su taky fajnovy ze si nechaju veci doniest priam do huby... Zavolaj jej pekne nech si ho osobne dojde vziat alebo jej ho chces po suciastkach poslat😁

janka2927
9. apr 2016

A tak tu dopravu kuriérom je snáď schopna uhradit

tiwyna
9. apr 2016

@misel0806 ja to mam , bohuzial, odskusane na ludoch. Dala som prst, vzdy chvatli celu ruku. Mala som kamosku, najprv pozic 100 eur, potom zaplat mi najom, potom mi sprav nakupy, potom vezmi pre mna pozicku...akoze to kde sme...kocik, novy, stoji okolo 250 eur, ona jej ho dava zadarmo, ked je od nej 3 hod.cesty, tak vlakom by to mamicku vyslo na cca 20 eur. Rozmyslala by som nad nejakym studentom z okolia, co ma listok zadara, alebo dochodca z rodiny, proste vzdy sa da ked nie je dost penazi, ale ona nasla hlupu dobru dusu, co ma este aj starost, ako jej ten kocik dopravit. Kasli nato, aj v tvojom okoli je vela zien, co kocik budu potrebovat, ked si tamta prenho nevie prist.

bonaqa2013
9. apr 2016

@tiwyna už vidím ako ti pôjde študent s kočíkom.... 😀 😀 😀 😀 😀 a zadarmo to určite. čakaj v lete Mikuláša....

tiwyna
9. apr 2016

@bonaqa2013 mozno ma brata, bratranca, synovca......nemyslela som cudzieho.

tova
9. apr 2016

nomozete automticky predpoklad ze mamicka je zdrava, nem ine male deti, moze byt bezdomovec, n invalidnom, na rizikovom atd. Ano su ludia, ktori si ani tu dopravu kociara nevedia zariadit. Nie kazdy ma rodinu, pozna ludi,su samotari, niekto vyrasta v detskom domove atd... autorka musi byt presvedcena ze jej nastavajuca neklame, ja som raz poslala velky balik mamicke v"nudzi" ktra tak v nudzi nebula a ani postovne "nemohla uhradit" samozrejme bolo to vsetko klamstvo Odvtedy ziadne pmoci cudzim.

lintu
10. apr 2016

a tí šoféri diaľkových autobusov už vážne neberú batožinu, na ktorú si niekto niekde počká? 😕 Trebárs už aj za ten batožinový príplatok. Tuším som už i tak niekde videla. Z Popradu chodia priame spoje do Zvolena. Od Zvolena je Krupina už len zo nejakú polhoďku cesty. Otázkou je, či je druhá strana naozaj taká zodpovedná a bude sa schopná včas dostaviť k tomu autobusu vo Zvolene. Hľadať kočík po Slovensku by sa mi teda nechcelo. Ak je to niekto úplne cudzí, možno by bolo naozaj lepšie, nech si prepravu zorganizuje sám.

misel0806
10. apr 2016

@tiwyna veru za dobrotu na zobrotu. Dnes to nie je ako volakekedy ze clovek pozical a vratil. Dnes je vsetko o biznise a o peniazoch doba sa meni ludia sa menia stym clovek neurobi bohuzial nic😁

tiwyna
10. apr 2016

@tova nikto nemozeme vediet o inom ci nie je chory, ci nie je v hmotnj nudzi a pod., tak ci tak, mamicka, ked otehotnela, mala pocitat s tym, ze na dietatko bude mat vydaje, okrem kocika potrebuje aj vybavicku, plienky, rozne pomocky a nikto nie je povinny skladat sa jej na to. Existuje aj otecko dietata, ked viem s niekym spat, musim pocitat so zodpovednostou. Teraz sa jej vsetci poskladaju a vybavia jej vsetko, lebo ona je chudera a potom za nu vychovaju dieta, lebo ona bude chudera...na sex chudera nebola, nech nie je ani na vychovu a starostlivost.

zuzik307
10. apr 2016

@saskia24 nech si uhradi aspon postovne, je to asi najmenej komplikovane...

tiwyna
10. apr 2016

V dnesnej dobe clovek ani nemoze vediet, ci dotycna naozaj potrebuje kocik, alebo ho len chce ziskat a potom predat. Aby nakoniec zakladatelka temy nenasla svoj kocik na bazosi. toto by ma totalne nastvalo, ze ja sa snazim premyslat ako jej kocik dorucim a ona by ma takto ototo :D

saskia24
autor
10. apr 2016

Bqby zaujimave a dobre nazory mate ☺..ja vlastne ani neviem ci mamicka hovori pravdu...my sme ai pisali len cez sms..ze je na rizikovom rodit by mala koncom.aprila..a ze sa s priatelom rozisli a zije len s mamou a surodencami...ja neviem ci som taka naivna...proaila ma ze ak by som mohla aj nejake veci pre babo...povedala som ze jasne ze nieco jej poslem...a ten kociar predat 😅..to nie..je to kociar po troch detoch vyblednuty..ale to nic nemeni na to ze je funkcny a zide sa niekomu co si nemoze iny dovolit...

saskia24
autor
10. apr 2016

Takze vlastne neviem co s tym robit...ako balik veci by som jej poslala postou ..ale ten kociar nebiem

tiwyna
10. apr 2016

tak ked zije so surodencami nie je problem, aby surodenec prisiel zadarmo na vlaku pre kocik. Proste jej napis, ze vsetko ma u teba pripravene a nech si re to pride. Kto chce, hlada spsoby, kto nechce, hlada dovody.

saskia24
autor
10. apr 2016

@tiwyna mas uplnu prvavdu...asi to skusim urobit takto...a ked nebude moct???vies mne volali ohladom kociara aj ini ale rada by som ho dala tej mamicke kedze pisala prva...

maxiva
10. apr 2016

ja som tiez chcela darovat kocik,ale to ma nenapadlo,ze este aj dorucit musim 😉

maminkasisa
10. apr 2016

@maxiva no to je sila, ved by mohla ruky, nohy bozkavat, ked chcete darovat kocik....

saskia24
autor
10. apr 2016

@maxiva ale ono to nie je o tom ze musis to dorucit..ja len hladam moznosti sko to dotycnej mmicke ulahcit...ja som si myslela ze sa mi ozvu hlavne z okolia...

maxiva
10. apr 2016

@saskia24 ja som si robila srandu 😀

tova
10. apr 2016

@saskia24 ani ja Nerada len tak vyhadzujem veci od deti ktore sa daju pouzit a velmi by pomohl niekomu. No moze byt Pravda ze surodenci nemaju este ani 18r. ti by asi vlakom pre kociar nemohli. mame vela tem na MK kde mlade dievcata tehotne opusti priatel, mamu mamu alkoholicku a dieta si chcu nechat, len je to tazke sa postrat o vybavu a vsetko.. nie kazdy otehotnie planovane alebo sa situacia zmeni z dna na den , opusti priatel, strata prace, zmena zdravia a ide vsetko dole vodou. Ked je schopna a rada vziat kociar troche obnoseny, to na predaj asi nemieni. az v krajnom pripade ries ty odvoz kociara.

0silvia0
10. apr 2016

@saskia24 mamička je na rizikovom, ok, beriem. Žije s mamou a súrodencami. Keď sú súrodenci ešte malí, budúca babka by mohla pre kočík prísť. Ak niekto nutne niečo potrebuje a ty si ochotná podarovať, nechaj, nech aj druhá strana má svoj podiel na vybavovaní veci. Budú si darovanú vec viac vážiť. Ty nevieš kto je na druhej strane, dotyčná ti môže napísať rozprávky o svojom stave a pravda môže byť niekde inde.

saskia24
autor
10. apr 2016

Baby..dotycna mamka mi pisala ze uz porodila..tak som jej napisala ze ak kociar a veci pre dietatko chce tak nech po to niekoho posle alebo jej to poslem kurierom ale zaplati si to sama.....tak povedala ze si to rozmysli

lintu
10. apr 2016

@saskia24 Ak budeš nabudúce ponúkať niečo väčších rozmerov, daj si podmienku, že to ponúkneš len za odvoz. V takom prípade si snáď každý zváži, či má o danú vec záujem alebo nie.
Mamičku si už nejak poriešila? Prvá neprvá, ak si nevie zabezpečiť odvoz sama alebo nie je ochotná zaplatiť vopred aspoň za kuriéra, kočík by som posunula ďalšej v poradí.

saskia24
autor
10. apr 2016

Noo neporiesila zatial nijak...vies ja som si logicky myslela ze sa ozve niekto z okolia co si moze prile to prist..
@lintu

lintu
10. apr 2016

Aj si jej dala nejaké ultimátum dokedy si to môže rozmyslieť? Ĺudia vedia totiž premýšľať veeeľmi dlho 😀 Najlepší sú experti, ktorým človek odloží vecičku bokom, no oni sa už nikdy neozvú 😔

saskia24
autor
10. apr 2016

@lintu nie nedala..mne to totiz nesuri...ja som dala na bazos ze darujem kociar a ona ma pytala aj nejake vecicky..tym chcem povedat ze kociar ma miesto a vecicky mam odlozene...a ak sa neozve do par dni tak jej napisem ze dam zasa inzerat na kociar..ked ja som taka ze som jej chcel pomoct..neskumala som ci je naozaj v takej biednej situacii..proste som jej verila a aj verim teda..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli