Ako postupovať pri zháňaní sponzorov?

mamagaga
3. mar 2010

ahojte, poprosim niekoho, kto sa v tom vyzna, aby mi trosku priblizil know how, ako na sponzorov... rada by som novy plot v nasej materskej skolke (nie som zamestnanec, len hyperaktivna mamka na materskej), nakolko je ten existujuci nielen nevyhovujuci, ale priam nebezpecny, predstavujem si to tak, ze nafotim stav, skusim zohnat nejake cenove ponuky na realizaciu noveho plota, vsetko to aj so ziadostou (alebo prosbou?) supnem do obalky a zaslem vytypovanym subjektom... alebo radsej sa take veci riesia po dohodnuti stretnutia? dakujem za kazdu pomoc 🙂

paola.o1
3. mar 2010

ja by som asi navrhla plot, ktoreho sucastou budu reklamne plochy, no a to si skolka plot necha urobit na vlastne naklady a uz len bude predavat reklamne plochy, najlepsie velkoobchodom hraciek, kocikov, ale asi to zalezi od toho, kde je ta skolka, ked je zastrcena v malej nenapadnej ulicke, tak si tam reklamu nikdo neda🙂

mamagaga
autor
3. mar 2010

vdaka za tip, problem je v tom, ze skolka tie financie na plot nema, velmi ju ani netrapi stav plota, a mamicky su v stadiu stazovania 😖 dcera tam nastupuje od septembra a ja netuzim po tom, aby sa napichla na vycnievajuce kovove pahyle... a zial je to skolka v dedinke, asi sa nikto nebude trhat o reklamne plochy ☹ mozem tym sice trosku "navnadit" potencialnych sponzorov,no zazraky necakam...

paola.o1
3. mar 2010

tak potom jedine urob si sam ☹ ze by skolka poziadala o nejake korunky miestny urad, nieco by sa zlozili rodicia, ked ste na dedine, dalo by sa to zvladnut aj svojpomocne. napriklad u nas v dedine bol problem, ze chybal kus oplotenia medzi skolou a potokom a jasne ze sa rodicia bali, ze im dieta cez prestavku vleti do vody no a chlapy z dediny strhli stary plot po dlzke tej rieky, kupili sa okruhle drevene late a vybrusili ich tak, ze vyzerali ako ceruzky 😀 kazda latka je natreta inou farbou, lebo sponzor ti da peniaze jedine za nejaku protisluzbu, pochybujem ze len tak.... ale neviem co by ako potisluzbu mohla ponuknut skolka?

mamagaga
autor
3. mar 2010

ved to, ale mozno trafim na nejakeho samaritana sponzora 😉 co sa tyka tej brigady svojpomocnej, som na dost zlej pozicii - pristahovala som sa len nedavno, z ineho konca slovenska, cize sa bojim, aby moje pokusy nevyzneli v style - naco sem sla, ked sa stazuje 😖 celkovo je skolsky dvor v dost zlom stave, cize v lete idem svojpomocne s manzelom natierat preliezky, uz mam obhliadnutu pilu, kde chcem dat narezat drevene latky na lavicky a kolotoc, este poriesit pieskovisko... ked som to vravela ucitelke v skolke, ta na mna pozerala jak na martana, ze taku aktivitu nikto neprejavil... ale ved mi tam bude chodit dieta, casom aj druhe... ale financovat este aj plot je na mna uz privela... nuz, ale mozno sa niekto v tejto aktivite prida... 😉

susi157
3. mar 2010

mamagaga ahoj,u nas v skolke davaju rodicia 2percenta z dane mozno ze by to stacilo a muzi z dediny by mohli pomoct s vystavbou plota taka 1az2dnova brigada. 🙂

ivka144
3. mar 2010

mamagaga - je pravda, ze firmy zvycajne nevychrlia miliony len tak pre dobry pocit, ale Tebe ani miliony netreba.
Urcite by som si vyhliadla firmy a sla tam osobne. Ak tam aj nebudu reklamne tabule, rodicia budu iste informovani, kto dal peniaze a aj to je sposob reklamy.
Tiez by som si zistila, ak sa da, ci niektori z rodicov nerobia v nejakych zaujimavych firmach alebo nie su na nejakych funkciach, to dost moze pomoct.
Ak ide o statnu skolku zriadenu obcou, iste by som oslovila obec. Neviem, koho presne ani ako sa to robi, ale iste maju nejaky odbor s tym suvisiaci. Aj keby Ta odbili, ze peniaze nie su, mohli by dat aspon nieco ako "zastitu" Tvojej iniciative a to uz je zas nieco ine pri vystupovani voci firmam - potencialnym sponzorom.

Inak okrem takehoto fundraisingu (teda ze pytas peniaze) by este pripadalo do uvahy zamysliet sa, ci nie je v okoli firma, ktora by Vam to vedela spravit zadarmo, alebo dodat material alebo nieco - teda ze naturalna pomoc. Zvycajne firmam pride lahsie "darovat" svoj produkt vyroby ci sluzby, ako samotne prachy, myslim.

Inak neradim ti pouzivat vystrazne metody, ale je asi fajn si uvedomit, ze ak ide nielen o nepekne prostredie, ale potencialne skodlive, tak to keby prisla nejaka kontrola, zas neviem kto, ci hygiena, ci nieco obdobne ako Inspektorat (bezpecnosti) prace, tak zriadovatel moze mat problem, ci sa mylim?

Je mozne, ze moja naivita nepozna hranic, ale mam iste male skusenosti s fundraisingom, aj v pripadoch, ked ziadnu relevantnu vyhodu forma nedostala. Treba skusit.

Drzim palce.

mamagaga
autor
4. mar 2010

dakujem 😉 susi aj ja som zhliadla, ze na dverach visi oznam o moznosti darovat 2 percenta, ale neviem aka je realita... a z brigady mam len chmurny dojem, zazila som zatial len jednu, ked sa prekopavali pozostatky 30rocneho piesku 😀 a velka ucast nebola...

ivka, vdaka za tipy - napad z materialom namiesto penazi je super, boooze ma to nenapadlo 😝 a ako vravis, jednanie osobne mozno bude mat vacsi uspech, v kazdom pripade idem do toho, uvidim, ci sa zadari 😉