Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

adulak
autor
27. nov 2006

veva
co je s tebou? ☹

veva55
27. nov 2006

asi ste si nevsimli moj predchadzajuci "prispevok"
Je mi do placu, vobec to nechapem.

adulak
autor
27. nov 2006

to mi je luto ☹ naozaj to nevyslo? 😢 ale nabuduce to urcite vyde nevesaj hlavu 😉

linle
27. nov 2006

vevi, no tak sa ozvi. Dúfam, že si OK.

veva55
27. nov 2006

Nebojte, tu som. Len som sa bola vyrevat na hajzli.

linle
27. nov 2006

vevi, neber to tak tragicky ☹ je mi to hrozne ľúto. Viem si predstaviť ako ti je. Aj ja mávam také zlé obdobia. Ale život sa nekončí. Možno budúci mesiac to vyjde. Ber to tak, že si zase o jeden cyklus bližšie k dátumu kedy sa dozvieš, že čakáte bábätko.

A možno menštruácia nedorazí ani tento cyklus a test ti vyjde pozitívny neskôr.

maca77
27. nov 2006

veva, nesmúť. Linle má pravdu, že mrcha možno ani nedorazí. A ktorý DC máš dnes?

veva55
27. nov 2006

28 den je to dnes. Mala som dnes dostat mrchu. Teplota je stale vysoka, tak som verila, ze som tehu. Brucho mam stale nafucane (uz skoro 2 tyzdne), dokonca som 3 kila pribrala za poslednu dobu.
Ovulaciu som mala pred 12 dnami. Vajicko sa uhniezduje 5 - 10 dni, takze keby sa uhniezdilo, uz je min 2 dni uhniezdene, cize uz by sa mi 2 dni tvoril HCG hormon. Test som si kupovala ten najcitlivejsi (20 mIU/ml), takze ak by som bola tehu, uz by mi to malo ukazat.

adulak
autor
27. nov 2006

veva
vsak este pockaj a ked ti nedorazi mrcha, tak este vyskusaj nejaky testik. nevzdavaj sa 🙂

maca77
27. nov 2006

veva, ak Ti teplota neklesla, tak je ešte veľká šanca 🙂 . Môžeš mať nízku hladinu HCG a keď to nebolo z ranného moču, tak koncentrácia sa ešte zníži.

veva55
27. nov 2006

Ale ak by som bola tehu, min 2 dni je uz vajicko uhniezdene. Tak preco by neprodukovalo ten blby hormon?
A na tom teste bolo pisane, ze nemusi byt prvy ranny moc.
Ja uz fakt neviem, stale len rumazgam, ani pracovat nemozem, proste mi je nanic.
Uz mi ostava len jedine - cakat na mrchu.

adulak
autor
27. nov 2006

veva
ja som si tie testy robila len z ranneho mocu, aj ked v navode bolo, ze nemusim. vyskusaj zajtra rano jeden testik a budes mudrejsia. a teplota ked neklesne, tak bude super. 😉

inak baby zalozila som novu temu, kde pisem o caji plodnosti. kuknite sa tam. mozno mi aj pomohol k //......neviem 🙂

veva55
27. nov 2006

Pockam do stvrtka, ak dovtedy nepride, urobim si dalsi test, pripadne skocim v piatok lekarovi. Ale aj tak uz odisla akakolvek nadej. Uz neverim....

Caj plodnosti? 😕

adulak
autor
30. nov 2006

ahojte 🙂

veva, tak ako? 😉 podarilo sa?

veva55
30. nov 2006

Adu, ahoj! Po tvojom odchode sem uz nikto nechodi 😀
Mne to samozrejme nevyslo, ved to by som ani nebola ja, keby sa to podarilo. Cely zivot mam smolu. V utorok som zacala spinit, vcera sa to nejak nechcelo rozbehnut, ale rano som dostala take krce, ze som ani chodit nemohla. Bola som uz v praci, nedalo sa to vydrzat, dala som si 2 analgetika, po hodine rovnaka bolest, tak som si dala este 1, ale vobec nezabralo. Zacali mi trpnut ruky nohy..... Potom sa to trosicku zlepsilo, tak som vyuzila situaciu a isla domov. Po ceste ma chytila strasna zimnica, uplne som sa triasla. Ledva som dosla domov, odmerala som si teplotu (myslela som, ze mam snad 40) no a mala som 35. Lahla som si, a tak som sa triasla v posteli s hroznymi krcmi. Proste hroza. Ja vydrzim hocico, ale toto bolo strasne. Uz ma napadali kraviny, ako ze som potratila a pod. Rano som uplne vyslabnuta vstala, krce este mam, ale je to v pohode, da sa to vydrzat. Prisla aj mrcha, takze .... Len teraz neviem, kedy mam zacat brat clostil. Ked som 2 dni len "akoze krvacala" - neviem, ci sa rataju aj tieto 2 dni. Ale asi ano, takze v sobotu zacnem s clostilom. A ty ako? Co tvoj drahy? Ani si nenapisala, ako reagoval na tu stastnu spravu.

adulak
autor
30. nov 2006

vevka tak to je skoda ☹ tak som ti drzala palce, aby to vyslo. a stymi bolestami si nebola na gynde? ja kebyze mam take krce, tak uz aj bezim. vsak skus si zavolat ako mas zacat brat tie lieky. mozno az ked sa ti to rozbehne sa to berie. neviem ☹
ked som mangelikovi ukazala prvy test s // tak mi moc neveril, ze som tehu 😀 musela som si urobit druhy a az potom uveril. 😠 ale aj on je happy, ze sa to podarilo. sice on od zaciatku veril, ze sa to podari. to len ja som bola taka, ze mozno nie. zajtra chcem skocit k lekarovi. uz sa neviem dockat. chcela som to nechat na buduci tyzden, ale zvedavot je silnejsia ako ja 😵
v pondelok budem referovat ako to dopadlo 🙂

veva55
30. nov 2006

Adu, dnes sa MS rozbehla, takze neviem, ci mam gyndovi vobec ist. Vraj ked mas MS sa ultrazvuk nerobieva (neviem preco).
Ale aj tak dakujem, ze si mi drzala palceky. Aj ja ti drzim palce, aby bolo vsetko ok (s babatkom). Ani sa nenazdas a uz bude na svete!

adulak
autor
30. nov 2006

vevka, tak drzim palce, aby sa to podarilo co najskor 😵 skusis pit aj ten caj na podporu plodnosti? ale ten sa pije az po skonceni MS. mohla by si ho vyskusat 🙂

veva55
30. nov 2006

Adu, dakujem za snahu, ale mne by aj tak nepomohol. Vies, ja mam aj ine zdravotne problemy, takze vzdy ked ma niekto presviedca, aby som nieco vyskusala (na nejaky moj problem), dam sa nakoniec prehovorit, ale nikdy mi to nepomohlo. Potom sa vsetci divia, ze ako je to mozne, lebo som jedina, komu to nepomohlo.
Len pre srandu, naposledy mi manzel objednal z nejakej firmy caj "Lietajuca lastovicka". Objednal mi to preto, lebo mam aj traviace problemy, na velku potrebu chodim 5x menej ako normalny clovek. Takze ten caj ma nejake super ucinky - detoxikacne, protizapalove, precistujuce.......a neviem co vsetko este. Pouziva sa najma pri traviacich tazkostiach (pri chronickej zapche), pricom prve dni by mal clovek ....poviem to neslusne "srat jak lion". Takze manzel mi to objednal, lebo pozna par ludi, co to vyskusalo a vsetci do jedneho sedeli prve dni na hajzli a nevedeli sa dovynasrat 😀
No a co ja? Po tyzdni som to vzdala, lebo okrem vetrov to nemalo na mna ziaden ucinok. Snad este tvrdsiu stolicu, vzdy ked som bola na velkej, musela som sa zapierat do pantov, aby vobec.... 😀

linle
30. nov 2006

jááj vevi, mrzí ma, že ti to nevyšlo. ☹ a ešte k tomu tie ostatné problémy. No nemáš to ľahké.
Ja som menštruáciu dostala dnes, takže to zase nevyšlo. Ale ja som ani nedúfala. Vedela som, že sa zase nepodarilo. A pritom sa vždy trafime do správnych dní. Začínam mať podozrenie, že u mna alebo manžela asi nebude všetko v poriadku. Ale možno sa mýli len počítač v určovaní tých "správnych" dní. Preto som si dala vypočítať svoj fertilný biorytmus. Tak som zvedavá ako to dopadne a čo mi to za zázrak pošlú.

veva55
1. dec 2006

linle, aky biorytmus? Mozes mi to popisat?

maca77
1. dec 2006

ahojte, je mi ľúto, že Vám to tentokrát nevyšlo. Ja tiež neviem, čo môže byť vo veci, keď podľa zistení lekárov sme obaja ok a predsa sa nedarí. Ale rozhodla som sa, že BT budem naďalej merať, aby som vedela čo sa v mojom tele deje a snáď si v budúcnosti budem môcť "vyvesiť" jeden graf, na ktorom teplota neklesne.

veva55
1. dec 2006

Maca, mne teplota neklesla, 13 dni bola vysoka a predsa to nevyslo. Dokonca, vraj pred MS ma teplota rapidne klesnut, no a u mna to asi akosi neplatilo. Okrem toho, vsetky tie tehotenske priznaky co som mala.....no a vidis. Takze dobra rada do zivota - Netes sa predcasne! Aby si nedopadla ako ja, ze si pojdes robit test, si si 100%-tne ista, ze to vyslo a zrazu to strasne sklamanie. Vobec tomu nerozumies a 3 dni len places a pytas sa sama seba "ako sa to mohlo stat? Preco ma boh takto tresta, ze mi da velku nadej a potom mi vsetko vezme!"
Takze mam dobru priucku, budem si sice nadalej merat teplotu, ale aj ked bude dlhsi cas vysoka, nebudem sa predcasne tesit, proste nebudem sa nad tym vobec zamyslat.

maca77
1. dec 2006

vevi, to sklamanie dosť bolí a najhoršie je ozaj to, že každým dňom čo mrcha mešká, tak nádej že si tehu rastie.
Prajem Ti, aby si mala dosť síl nemyslieť len na to, či to vyšlo a či nie. Skús myslieť na to, že idú vianoce a vymýšľať nejakú peknú výzdobu či darčeky... 😉

linle
1. dec 2006

vevi, aj u mňa to tak je, že mi teplota neklesne rapídne ani v deň, keď dostanem menštruáciu. To vôbec nie je podmienka, že musí rapídne klesnúť. Niekedy teploty klesajú až po menštruácii a počas menštruácie všelijako skáču. 😖

maca, tu je link, kde počítajú ten biorytmus. http://www.plodnost.szm.sk/index.htm ale naozaj neviem, či to funguje. Ešte mi ho neposlali, takže ani neviem ako to vyzerá.

veva55
1. dec 2006

linle, lenze u mna bola rarita, ked mi v priebehu cyklu teplota presiahla 36,5 stupnov. Vacsinou sa pohybovala okolo 36,3. No a zrazu mi rapidne stupla (podla FF grafu po ovulacii) a stale sa udrziavala nad ciarou, proste vobec neklesala. Prave preto som si bola taka ista. Take vysoke teploty som nikdy nemala.

maca77
1. dec 2006

linle, ja som tú stránku študovala pred pár mesiacmi, už tiež neviem čo môže byť pravda a na čo sa máš spoľahnúť. Tak skús, možno Ti to podľa toho vyjde 😉

knockin
1. dec 2006

Ahoj dievčatá,
som registrovaná na fertility tak ako vy. Každý deň si tam zapisujem hodnoty. Ale problém je v tom že v tom grafe neviem akosi čítať.Dní sú tam zelené a oranžové,pod grafom čísla 1,2,3 ... ďalej nejaké písmenka W a X, no proste som z toho jeleň. Každá info pomôže. Ďakujem

veva55
1. dec 2006

knocki, tie cisla pod grafom (1, 2, 3, .....) ukazuju dni menstruacneho cyklu. No a tie cisla nad grafom ukazuju datum. Ale pismenka W a X mi nic nehovoria, to kde si ich nabrala?

knockin
1. dec 2006

ten dátum aj dni menštruačného cyklu som pochopila a tie písmenkú sú umiestnené dole kde sú ešte linky ako CM, BD stats