Rôzna dĺžka luteálnej fázy

varhuanna
5. sep 2020

Baby prosím, je možné aby žena mala rôznu dĺžku lutealnej fázy.. porovnávala som si grafy bazalnej teploty pričom minulý mesiac som mala 13 dní tento mesiac len 10 dní (ale možné že mi zle naznacilo ovulku, keďže som mala divoký graf do zápalom močových ciest)..moc ďakujem za info.

marinecka95
5. sep 2020

@varhuanna neviem či to je možné ale ja to tak mám pravidelne - raz 14, potom 5, potom 11 a ešte ani raz sa mi nestalo, že by som mala rovnaku LF aspoň dva mesiace po sebe

varhuanna
autor
5. sep 2020

@marinecka95 bo všade píšu že dĺžka lutealnej fázy je vždy rovnaká a nikde som sa nedocitala že môže byť aj rôzna 🙄na prd bo sa aj ťažko potom stanovuje ovulka

majamat
5. sep 2020

@varhuanna nevyznam sa v tom. Lutealna faza by mala byt priblizne rovnaka, ale je tu aj moznost, ze ri chybaju niektore hormony. myslim, ze pri nedostatku progesteronu sa skracuje cyklus a v takom pripade by teoreticky mohla byt tato faza aj kratsia. no snad ti tu napisu kocky, ktore sa v tom viac orientuju.

varhuanna
autor
5. sep 2020

@majamat myslím že s tým progesterónom by som mohla mať problém keďže mám syndróm PCO ale ďakujem za záujem

marticka85po
5. sep 2020

@varhuanna tiez mam PCOS a lutealku 12-14 dni.

lucia147852
5. sep 2020

Lutealna má byt vždy rovnaká, nie je vtedy keď je nejaký problém. Ja mám pco ale lutealnu mám vždy 14 dni, občas 15.

lauritkatesty
9. sep 2020

Ukaz grafy,je mozne aj zle vyhodnotenie. LF byva vacsinou konstatna s vychylkou 1 max 2 dni.

ajka0207
9. sep 2020

@varhuanna prikláňam sa k problemom s hormónmi. Ja keď dojcim, tak mi skáče ak päť dní hore dole. Ale mohla si aj zle vyhodnotiť graf

varhuanna
autor
9. sep 2020

@lauritkatesty tiež si inak myslím že ovulka bola o trochu skôr..ale kvôli tomu zápalu je to ťažko indenfikovat.. ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre