Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

govinda
1. jún 2007

fabiana, na ľavej strane máš fialový panel a na ňom odklikneš Settings a vyberieš možnosť Charting options. potom si zrolouješ stránku trošku nižšie a tam máš napísané Thermometer a Temeperature Method - a tam si potom vyberieš Celsius 😉

lila16
1. jún 2007

Ahojte kočky len tak tak som sa s tou mojou anglinou zaregistrovala ale nevyznám sa v tom vôbec ako sa mám dopracovať ke men. kalendáru?? pomóoooc 😅 v nemčine by to bolo lepšie neviete stránku ktorá je písaná po nemecky??

fabiana
1. jún 2007

Ahoj Govi! 😉 Už som si poradila sama, predstav si. 😀 Ale ďakujem za radu.
Lilka, na www.merenibt.xf.cz je to dosť dobre popísané, skús si to tam pozrieť.

govinda
1. jún 2007

lila, www.wunschkinder.net - to je nemecky 😉

fabiana, šikulka 🙂

eki
3. jún 2007

Ahojte kočky,
asi tu nikto nie je. Slávnostne sa mi podarilo zaregistrovať na fertilityfriend, aj som vyplnila pár údajov o teplotách 🙂.
Ako sa mávate?

akatka
3. jún 2007

ahoj eki.ja som sa chcela tiez zaregistrovat ale neslo mi to.nechcelo mi to zobrat moj mail 😒

eki
3. jún 2007

ahoj,
skúšala som to podľa tohto popisu, čo tu písala Linle. Podarilo sa mi to na prvý šup, ale predtým som si vytvorila novú mailovú adresu (na centrum.sk). Skús to prípadne ešte raz.

linle • snž • 14. nov 2006 o 16:21

Ahojte kočky, ja som sa na stránku zaregistrovala tak, ze som sa prihlásila do ich on-line kurzu (inak ma to nechcelo zaregistrovať). Ak sa zaregistrujete do on-line kurzu, nevyplývajú vám z toho žiadne povinnosti, len raz za deň vám príde na mail lekcia o meraní BT. Kľudne si to môžete mazať. Spísala som kroky, ako sa zaregistrovať do ich kurzu a tak ziskať u nich registráciu

1. Na pravej strane stránky fertilityfriend.com budú také štryri oválčeky rôznej farby. V prvom oválčeku je "Free ONLINE COURSE (online kurz zadarmo)". Klikni na neho.

2. Mali by sa ti zobraziť inštrukcie o tom kurze zadarmo. Hneď v prvom odesku budeš mať Charting Your Way To Conception: Register Now (znázornenie cesty k otehotneniu: zaregistrujte sa teraz). Klikni na Register Now.

3. Mala by sa to objaviť Registrácia: Cource Registration. Do prvého riadku vyplň tvoj nick, ktorý chceš používať. Do druhého riadku vyplň svoju mailovú adresu (najlepšie súkromnú (nie firmenú), lebo tie firemné maju často nastavené filtre proti spamu a niekedy ti ten mail s menom a heslom od nich neprejde). V treťom riadku by si mala vybrať z ponuky, odkiaľ si sa o ich stránke dozvedela, môžeš tam dať čokolvek napr. "friend (od priateľa)".

4. Potom len klikni na "Register for the Course". Mal by sa ti objaviť text, že zaregistrovanie bolo úspešné (neviem presne aký je tam text po anglicky, ale určite tam bude slovíčko succesfull. Ak ti nejpôde poslať mail na uvedenú adresu, napíše ti, že unfortunatelly .... (tiež si ďalej text nepamätam), skús sa zaregistrovať niekoľkokrát po sebe, zväčša sa to na 3-4krát podarí. Ak to nepôjde ani tak, skús si tam vybrať iný nick a inú mailovú adresu.

5. Nakoniec by ti malo na vybraný mail prísť tvoje prihlasovacie meno a heslo. Pre začiatok treba vyplniť taký dotazník (s tým ti vám potom môžem poradiť).

akatka
3. jún 2007

dakujem eki, si zlata...

fabiana
11. jún 2007

Kočky, chcem sa spýtať, ako dávate grafy do diskusií? Ja som dala sharing, ale žiadny príkaz na kopírovanie som tam nenašla... A ešte sa chcem spýtať, ako sa rozdelí cyklus na 2, podľa toho, či nastane ovulka alebo nie...Vygeneruje si to ovulku na grafe samé alebo sa to musí urobiť manuálne? No, píšem ako tatár, ale hádam niekto pochopí, čo myslím... 😀

fabiana
11. jún 2007

Tak na pridávanie grafu som už hádam prišla...sharing, home page setup, create home page a skopírovať adresu, ktorú hore vypíše. Dobré? 😀

eki
12. jún 2007

ahoj fabiana,
tak podarilo sa ti pridať ten graf? kde ho máš? 🙂
- ešte som neskúšala pridať ten môj, mám ho taký dosť "rozhádzaný"

fabiana
12. jún 2007

Aj ja ho mám pravdepodobne rozhádzaný... Môžeme si ho porovnať, keď si aj ty 14DC? Hodím ho sem...

linle
12. jún 2007

fabiana, graf sa nedelí manulálne. Ovuláciu ti určí počítač a ten ti rozdelí aj graf.
Mám však taký pocit, že môžeš graf rozdeliť (teda označiť ovuláciu) aj manuálne. Ako som tu už spomínala, bazálna teplota ti neodhalí ovuláciu na 100%. Na 100% to vie zistiť len lekár folikulometriou. Takže ak náhodou lekár zistí ovuláciu v iný deň, dá sa to niekde v grafe prepísať. Len ja som to nikdy nepoužila, takže neviem.

eki
12. jún 2007

fabiana - no veru, aj ten tvoj je dajaký rozhádzaný. No, kukni ešte aj môj (ak sa mi to podarí vložiť - keď klikem na Home page Setup stále tam nemôžem nájsť ten link

eki
12. jún 2007
fabiana
18. jún 2007

Babenky, chcem sa spýtať...vypisuje mi na fertility, že ak nechcem,aby mi prerušilo vytváranie grafov, musím si obnoviť VIP... Písalo to aj vám? Bude mi to fungovať aj naďalej, ak si VIP neobnovím? Lebo tam sa tuším aj platí... 😖

eki
18. jún 2007

mne to zatiaľ nehlásilo, ale som tam krátko. Nie sme tam rovnakú dobu? Možno zajtra mi to bude hlásiť ☹.

linle
20. jún 2007

fabianka, už sa to tu spomínalo. VIP členstvo je len na obmedzený čas. Ak ti vyprší, prestaneš mať povolenie na niektoré "výhody". Napr. už nebudeš mať dole v grafe "stats" - tú štatistiku - predpoveď. Nebudeš si môcť napríklad porovnávať grafy a nepôjde ti ani vyhľadávanie grafov iných.
Ale to hlavné, meranie bazálnej teploty a určovanie ovulácie ti stále ostane.
Neviem povedať nakoľko využívaš všelijaké špecialitky na ff, ale predpokladám, že ti tie funkcie, ktoré teraz končia, chýbať nebudú.

fabiana
20. jún 2007

Ahoj linle!
Ďakujeme za odpoveď... mne v podstate stačí len graf a určenie ovulácie, síce ani to označenie plodných dní by nebolo na zahodenie... Takže je to ok, nemusím sa báť, že nebudem môcť pracovať s grafmi... Díky moc 😉

shaarka
5. nov 2008

halooo je tu niekto?

katka444
5. nov 2008

ahoj shaarka. kde si vyhrabala tuto temu 😀

nela00
5. nov 2008

shaarka, katka 😀 podme do grafov, tu su uz vsetci tehotni

katka444
5. nov 2008

tak mozno sa aspon daco na nas prilepi. mali by sme tu chvilku pobudnut 😀

shaarka
6. nov 2008

jaj baby, ja som sa nieco chcela opytat. ale uz som zabudla ze co.

bodzlomu
7. nov 2008

fabiana ... ja by som povedala, ze ovulka bola na ten 39dc.... nooo a graf ti ju zaznacil neskor, lebo ti tam chybala teplota...

gesipa
28. mar 2011

@linle ahoj, ja som jelen z angliny, ja by som mala záujem o graf. Napíšem ti do IP 🙂

gesipa
28. mar 2011

@linle ja by som mala 🙂 , poslala som ti do IP správu

gesipa
28. mar 2011

ahojte, viete mi poradiť ako sa zaregistrovať na stránku ferilityfriend, ked som sa už raz registrovala, no bohužial so zlým nickom 😅, preklikla som zle písmenko ☹ , z jedného počítača sa nedá viac krát prihlásiť?

laura88
29. mar 2011

Ahoj gesipa, ak ti môžem poradiť, tak skús sa zaregistrovať na stranku: www.womenzone.cz, tam sa dá perfektne zapisovať meranie bazalnej teploty - čiže graf, kalendár, kedy mas menzes, aky silny, ovulaciu ti zobrazi... no ja som velmi spokojna s touto strankou... skus sa na nu pozriet a potom odpis. Odporucam ju aj inym babam, ktore si chcu zapisovat bazalnu teplotu a mat prehlad o cykloch...