Ako prebieha tehotenské fotenie?

2. dec 2022

Ahojte chceli by sme s partnerom tehotenské fotky...ani on ani ja nie sme moc nadšenci fotenia...skusali sme aj domace fotky ale nic moc...ide o to ze sa necitim pri fotaku na 100% komfortne..nie som ten typ co vyzera dobre na kazdej fotke.. ale chceme pamiatku a chceme ist do toho ....ake su vase skusenosti.. že vacsinou napriklad vie fotograf vytvoriť dobrú atmosféru?hovoria čo máte robit kam sa divat snazia sa vas rozosmiat aby fotky vyzerali prirodzene? viem ze to asi záleží od konkretneho fotografa ale proste chcem vedieť ako ste sa cítili počas takehoto fotenia? Čo vykuzli fotograf s nefotogenickym párom čo nema selfie z kazdej udalosti lebo sa s fotakom moc nekamosi?😁

dettilv
2. dec 2022

Ahoj. No ako keby si písala o mne✌️nerobím si selfie lebo vyzerám na nich ako idiot. Nemám profilovku ani tu,ani na ig a ani na FB. Na fotenie som išla v 7 mesiaci a brucho som mala ako keby som bola najedena. Fotky sa podarili, keď chces pošlem do správy, fotografka bola mladá kočka, všetko mi hovorila keď videla že som bambava😅som spokojná, choďte do toho, budete mať peknú spomienku😊

sweetdreams1
2. dec 2022

Profi fotky budú určite vyzerať lepšie ako tie domáce. Fotograf už vie, ako vás nasmerovať. Samozrejme, idealne je, ak si nájdete fotografa, pri ktorom sa uvoľnite, no ale to dopredu neviete. Ja osobne by som z toho dôvodu možno hľadala skôr ženu fotografku, ale tiez to nie je istota. A potom teda popýtať sa známych na referencie.

zuzka102
2. dec 2022

Určite si pozri prácu rôznych fotografov a premysli si k akemu štýlu inklinujes. Ci chceš napríklad aj nejaké glamour fotky a pod. Dobrý fotograf ta samozrejme nasmeruje, ze ako máš pozovat, ako sa tváriť, kam sa dívať atď., a všetko by malo prebiehať v príjemnej atmosfére, aby ste sa cítili fajn. Aj pekne, vhodne šaty na fotenie vie požičať. Ja odporúčam dat si spraviť aj vlasy a make-up (vedia fotografi zabezpečiť niekoho priamo v ateliéri), aby bol výsledny efekt co najlepší a mali ste peknú spomienku, predsa len žena nie je tehotná 20x za život, je to jedinečné obdobie. 🙂 A no worries, 99% ľudí nemá skúsenosti s fotením.. 😉 Napriek tomu naozaj dobrý fotograf vie vykúzliť super výsledok. Neviem odkiaľ si.. ak z BA, odporúčam napríklad Katarína Hall, ja som sa u nej fotila v druhom tehotenstve (aj s muzom a prvou dcérkou), a teda cítila som sa pri fotení ako kráľovná, hehe.. 😅 Bolo to super.

marilin51
2. dec 2022

My sme išli na poslednú chvíľu, v 9 mesiaci. Fotograf, s ktorým sme boli dohodnutí si nevšimol správu a proste sa neozýval. Tak sme dostali pár odporučení na iných a šup šup sme sa s jednou babou dohodli. Mala ateliér v malom byte. Už od prvých správ bola sympatická a keď sme prišli, hneď z nás opadol stres. Navigovala nás čo a ako bude dobre vyzerať. Aj sme sa nasmiali na mne, keďže romantické polohy na posteli boli pre mňa dosť obtiažne s tým obrovským bruškom 😀 takže neboj sa, vytipujte si niekoho, prípadne sa popýtajte známych a nakoniec sa aj zabavíte 🙂

evaachesa
2. dec 2022

Ja som totálne nefotogenicka, no fotenie sme si s manželom nakoniec užili a fotky máme krásne. 🙂 Napíš mesto v ktorom sa chcete fotiť a určite dostaneš aj tipy na konkrétnych fotografov.