Ako predchádzať boľavým vyrážkam na tvári?

10. feb 2020

Robia sa mi bolave vyrazky na tvari, ktore sa nedaju vytlacit zvacsa na cele alebo na brade. Viete mi poradit, co to moze byt, resp. ako im predchadzat ? Inak s pletou nemavam problem.

anulienka26
10. feb 2020

Ahoj no asi to bude nejaka alergia. Neviem, ja mavam tiez ked zjem orechy a kokos. Sama som si to po case spozorovala.

autor
10. feb 2020

su to akoby take hrbolceky

elenita
10. feb 2020

Moze to byt aj nejaky zapal v tele... problem by som hladala "vnutri" . A takisto strava, travenie, atd ...

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina40
10. feb 2020

To môže byť aj gynekologicky problém ked spomínate bradu ja to mávam stale možno by bolo treba navstivit kožného lekára

evuska135
10. feb 2020

Ja to mavam na brade pripadne pri ustach a je to od zaludka, strasne bolave su mne nato pomaha len domaca palenka inak nic, ani nevytlacam

acrobaleno
10. feb 2020

Môže to byť hormonálneho charakteru alebo je to príznak nejakej intolerancie. Treba si odsledovať, že kedy sa to zvykne robiť. Ja som to mávala z jedla.

veronice
10. feb 2020

... Alebo to moze byt uplne obycajny problem so zlym cistenim pleti ;) cim a ako si cistis plet? Najcastejsie tieto bolave hrbolceky vznikaju pri zlom cisteni pleti. Koza sa sklada z 3 vrstiev a ta najvrchnejsia - pokozka obsahuje bunky ktore sa neustale obnovuju a stupaju zospodu navrch. Ak sa plet necisti spravne, odumrete bunky na povrchu pokozky sa stale hromadia a neprepustia maz ani pot ani nic co z pokozky prirodzene odchadza a tym padom sa vsetok tento neporiadok usadza v poroch a jeho nahromadenim vznika ten bolavy hrbolcek.

Takze v prvom rade by som sa aspon 3-4 tyzdne (doba pocas ktorej vznika nova bunka v pokozke resp sa obnovuje) venovala SPRAVNEMU cisteniu pleti a az potom by som sa obratila na lekarov. Ak nemas spravne vycistenu plet tak ani maste od lekara nepomozu lebo sa cez upchate pory proste nemaju ako dostat do nizsich vrstiev pokozky.
Mam kopec klientiek ktore ked zacali spravne cistit plet, vyhli sa navsteve kozneho lekara.

simimata
11. feb 2020

Ja mám presne to isté, take akoby hranolčeky. Bola som u doktora a zistili mi helicobactera.

autor
11. feb 2020

@simimata vazne ? a ake dalsie priznaky helicobaktera si mala ? isli ti s tou kamerou do zaludka ? to by som asi nedala ☹

simimata
11. feb 2020

Tak ja som šla k obvodnému, aby mi dal sprievodný lístok na alergologiu, pretože každý mi vravel, že to mám z jedla, tak som chcela vedieť, že načo som alergická. A on mi povedal, že urobí test na helicobactera. Trebalo doniesť len vzorku stolice. To bolo všetko. Okrem toho na stále nafukovalo po jedle a stále som bola hladná. Neskôr, keď som čítala o tom veci, tak veľa vecí mi k tomu pasovalo. Ci som sa vyliečila budem vedieť až v marci, na ďalšej kontrole

autor
11. feb 2020

no ja neviem ja citim zdravo nemam dake problemy, akurat obcas mavam trochu taky divny pocit akoby nervozita v zaludku, asi stres trochu inak ziadne ine problemy nemam