Ako previesť peniaze do Čiech čo najvýhodnejšie?

denisekkk
2. apr 2012

Baby prosim, pomozte mi akym sposobom uhradim cez IB na učet v čechách sumu pri čo najmenšom poplatku ???? viem,že je nejaky prevod za par centov,len ako "na to" ? Ja mam TB a dotycny CSOB. Poradite mi prosim. Nebolo by vyhodnejsie vlozit to priamo v banke? Dakujem

ckocka
6. apr 2012

@denisekkk

Zahraničný prevod v rámci EHP, ja používam zo slovenskej do českej sporitelni za poplatok 0,15 EUR. Samozrejme si najprv zisti vo svojej banke napr. na infolinke či niečo také ponúkajú.
V hotovosti nemožeš uložiť peniaze do zahraničnej banky.

jaminama
7. apr 2012

...v rámci EÚ sa dá spraviť osobitne regulovaný prevod za nízky poplatok pre teba, ale ide o to, že opačná strana hradí poplatky svojej banky za prijatie platby zo zahraničia. Takže pokia ide o inú banku, tak ty by si platila tých 0,15€, ale druhá strana by hradila poplatok o dosť vyšší (cca 5€, aj viac-záleží od banky). Najvýhodnejšie je posielať peniaze v rámci jednej banky (napr. česká a slovenská sporiteľňa). Takže ja byť tebou, tak idem do ČSOB a spýtam sa, podľa mňa by sa malo dať vložiť na účet v hotovosti, aj keď je to účet v ČR. 🙂

uberfrau
7. apr 2012

cez pay pal ;)) najvýhodnejšie, bez poplatkov .. len si treba zriadiť konto ..inak je to "very simple" 😀