Ako reagujete, keď vás osloví chlap na ulici?

7. aug 2022

Len tak pre zaujímavosť ženy ako reagujete na niečo takéto? Keď je teda situácia taká že nemáte záujem.Mne napríklad príde neslušné len odkráčať preč ale na druhej strane mám pocit že keď sa snažím byť slušná milá normalne povedat “nie dakujem” tak sa to niekedy nestretne s pochopením a mám čo robiť aby som vysvetlila že NAOZAJ nemám záujem..tiež mi to príde zo strany muža dosť nerešpektujúce keď žena povie nie a on sa tvári akoby to nemyslela vážne😅Čo si o tom myslíte?

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilope
7. aug 2022

@tenerifka vidíš, ja tiež žijem na Slovensku a takýto primitivizmus, ako si ho nazvala, sa mi nestal nikdy. Nikdy ma neznámy muž po ceste do obchodu neoslovil aby si vypýtal číslo alebo ma pozval na rande a trúfam si povedať, že ani 90% diskutujúcim sa to nestalo. Nie je to normálne. Možno keby som išla okolo krčmy so starými opitými štangastami, ale inak si to ani nedokážem predstaviť. Aj v našej krajine žijú normálni muži a k ženám sa správajú úctivo. Neviem odkiaľ máš ten zaujatý postoj voči Slovensku, navyše, keď tu 23 rokov nežiješ, tak asi vieš o tunajších mužoch a živote, veľmi málo. 🙂

tenerifka
7. aug 2022

@lilope precitaj si este raz moje prispevky v tejto teme, a nebudes sa ma pytat, co si sa spytala. Pisem o svojej skusenosti spred 25 rokov, a zakladatelka pise o tom, co sa jej deje teraz

lilope
7. aug 2022

@tenerifka ja som sa ťa nič nepýtala, len som komentovala tvoj výrok o primitivizmoch, ktoré sa ti stali na Slovensku a teraz žiješ v krajine, kde sú muži na úrovni, vyznieva to tak, že si zaujatá voči Slovensku a pritom tu už nežiješ jednu generáciu. Možno to tak bolo kedysi, teraz sa to nestáva - to čo autorka popisuje, nie je to vôbec bežné a normálne a nepoznám nikoho, komu by sa to stalo. Je iné keď ju osloví muž na diskotéke, v bare, ale po ceste do obchodu, že čau, dáš mi číslo? 😄 Nonsens

nadazdi
7. aug 2022

Hlavne sa nikdy pri takých ľuďoch nezastavuj, stále buď v pohybe.. nikdy ma nikto neprenasledoval, keďže sa nikdy pri nikom nezastavujem.. komplimenty prijímam s úsmevom, občas niečo prehodime, ale ja som stále v pohybe a posledné slovíčko väčšinou kričím, čo som tak ďaleko 😁

autor
7. aug 2022

@lilope ja súhlasím určite to nie je bežné a ako hovorím väčšinou to boli chlapi ktorí ani neboli Slováci..samozrejme nehovorím že sa mi to stáva na dennej alebo týždennej báze ale stalo sa mi to naposledy pred troma dnami a uplne som z toho zostala taká zaskočená a bolo to dosť nepríjemné tak mi to zostalo v pamäti a nedalo mi to pokoja lebo to bolo naozaj až nechutné tak len preto som sa tu opýtala ako reagujú iné ženy.Je pravda že žijem v úplnom centre BA pri Michalskej bráne takže možno tu je frekvencia takýchto odvážnych doterných indivíduí vyššia a tak isto aj turistov ktorí možno štastie skúšajú na každú druhú na ktorej vidia že je domáca a mohli sa doma kamarátom pochváliť že si na výlete s niekym užili😂

estrella5
7. aug 2022

Párkrát sa mi len tak na ulici alebo vo vlaku stalo, že ma oslovil cudzí muž s tým, že či by sme nešli na kávu alebo tak. Neprišlo mi na tom nič divné ani úchylné. Práve naopak, príde mi to milé, že aj v dnešnej dobe vie muž nabrať odvahu a osloviť osobne, a nie len na internete 🙂 Je ale pravda, že všetci títo normálni slušní pochopili hneď, že nemám záujem.
S nerešpektovaním môjho nezáujmu som sa stretla len v minulosti niekde na diskotéke. Považujem to za hulvátstvo a aj keby sa mi to stalo teraz, tak som ochotná ešte raz nezáujem zopakovať a následne už len ignorovať a odkráčať preč 🙂

au1994
7. aug 2022

Keď sa mi slušne prihovorí, slušne vysvetlím, že nemám záujem. Slušný chlap obyčajne pochopí. Pokiaľ na mňa pokrikuje, je vulgárny, predvádza nejaké gestá, absolútne nereagujem, nemám záujem sa s takým človekom púšťať do akejkoľvek konverzácie, škoda času. Naposledy som čakala na autobus na zastávke, keď pri mne zastavil týpek s bavorákom. Iba sa spýtal: ,,Za koľko?” A ja: ,,Za 5 minút mi ide autobus, ďakujem za opýtanie.” 😄 Urazil sa, vytiahol okienko a odišiel.

mamaselu
8. aug 2022

@xena0 co je na tom cudne, ze sa Ta spyta ze v ktorom mesiaci? Wtf, kedysi sa takto ludia bezne porozpravali v meste, nielen na dedine, dnes su ludia odmerani a nevedia ani s inymi komunikovat, ked sa slusne niekto nieco spyta. Des tato doba, ale robia si to sami ludia.

xena0
8. aug 2022

@mamaselu nežijem v malej dedine kde každý každého pozná, čiže áno príde mi to úplne odveci pýtať sa cudzej ženy na to v akom je mesiaci ;) niekedy to možno bolo bežné kde každý každého pozná...pre mňa je to osobná otázka na ktorú nebudem odpovedať cudziemu chlapovi, načo mu je táto informácia?

pragmaticka
8. aug 2022

Inak mňa keď oslovili takto na ulici tak to bolo doslova, keď žena neupravené na chvíľku vybehne z domu.. Vlasy vcope, oblečené kde-co, len tak na rýchlo. Keď idem nahodena do prace, vlasy ucesane namaľovaná tak len kukakuju ako puci a netrufnu si... 😂😂

hayabusa1337
8. aug 2022

@estrella5 nastastie existuju normalne zeny ako ty lebo to co tu citam, odpadavam z toho mierne jake obmedzene panie sem chodia :D

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
9. aug 2022

@evamarek77 no najprv to bolo o negalantnych slovakoch a nakoniec aj ty aj autorka pise, ze je to skor o cudzincoch🤣🤣