Ako riešite, keď má niekto známy narodeniny?

klara7227
27. okt 2022

Ahojte, ako riešite vy, keď má niekto známy narodeniny, napríklad kolegina v práci atď? Kupujete darček, aj ak vás nepozve na narodeninovú oslavu a donesiete ho napríklad do práce? Alebo nekúpite nič a iba zablahoželáte? Mne sa už viac krát stalo, že som nevedela, ako sa zachovať, keď má niekto narodeniny a nerobí žiadnu oslavu alebo prípadne ma na ňu nepozval, že či mu mám len napísať blahoželanie alebo kúpiť darček a čakať, že ho stretnem alebo sa pchať k nemu domov a nosiť mu to... Keď je nejaká oslava, tak je prirodzené doniesť darček.

zmrzlinka2021
27. okt 2022

@klara7227
Vzdy blahozelam, bez ohladu, ci ma niekto pozve alebo nie. V praci ludia obvykle donesu nieco sladke, niektori aj vlastnorucne upecene.
A vzdy kupim aj darcek - mam taky svoj limit, max do 5 eur na osobu. Nieco mile, originalne, napr. korbaciky alebo lepšiu čokoladu alebo ananas 🙂

janai1
27. okt 2022

@klara7227 narodeniny oslavujeme v práci a skladáme sa všetci na jeden darček

januska12323
27. okt 2022

Ak je to nejaká bližšia známa tak darček ak len kolegyňa tak čokoláda, všetko najlepšie a hotovo.

deti95060810
27. okt 2022

my len potrasieme rukou a oslávenec donesie niečo sladké...

pribinak
27. okt 2022

V práci spolu zablahoželame a spolu dáme darček. Oslávenec robí pohostenie

Darček dáva sef a blahoželáme všetci.

danica2711
27. okt 2022

prečo sa mám vtierať do priazne darčekom niekomu, čo ma nepozve na oslavu? A kupovať darčeky všetkým kolegom? Ak ste firma do 10 ľudí a máte blízke vzťahy, dobre, ale vo väčšej firme osobný darček ozaj len priateľom. Ostatným max. prispejem, ak sa vyberá na spoločný darček

alex49
27. okt 2022

@klara7227 dávame čokolády, pivo a podobne. Darčeky sme dali iba kolegyni co išla na materskú. Robí sa pohostenie, ale nič veľké.

nikushka8
23. apr 2024

Ak je to niekto vyslovene blizsky, donesiem darcek, inak len zablahoželam napr s cokoladou. Casto sa sklada na 1 vacsi dar a oslavenec zvykne nosit obcerstvenie. Domov ani na oslavy sa nepcham. Kto planuje robit oslavu aj mimo prace, normalne pozve, ked sa mu poobede pride zablahozelat