Ako sa býva na prvom poschodí v paneláku?

adriana458
19. mar 2013

Ahojte, neviem už ako to mám zisťovať tak skúsim tu.. s priateľom chceme kúpiť byt vo vyškovom paneláku na prvom poschodí.. starká do mňa furt hučí že tam je zima a všetko tam počuť a podobné reči typu že dobre že si tým nezničím život.. ona sama dlhé roky bývala na prvom poschodí, tak má s tým skúsenosti, no myslím si že starí ľudia to berú trochu inak.. ten panelák sa má tento rok zateplovať .. bývate na prvom poschodí alebo poznáte niekoho kto tam býva?

zuzi0911
19. mar 2013

@adriana458 ahoj my sma byvali cca 10 rokov na rvom poschodi.chladnejsie mozno bolo len v palni nakolko to bola rohova izba ale inac v pohode.a myslim si ze prve poschodie je dobre aj koli detom.ja by som najradsej isla na 1 poschodi bo moje male len dupu a behaju a susedia pod nami moc nadseny nie su 😉

adriana458
autor
19. mar 2013

@zuzi0911 ďakujeem veľmi si ma potešila 😀

saska.t
19. mar 2013

@adriana458 zila som 27 rokov na 1 posch.v panelaku a nevidim v tom ziadny problem,hluk z ulice pocujes do min3-4 posch. ak budete mat plastove okna ruch sa da vyborne eliminovat, teplo sme mali,kedze barak bol poslednych 15 rokov zatepleny, takze by som sa neobavala vobec 😉

julinka2787
19. mar 2013

@adriana458 kamarátka býva na prvom poschodí a majú oveľa teplejšie ako my na treťom. a druhou výhodou je to, že susedia zo spodu nemôžu piskovať na detské hry a vresky 😀 a čo sa týka zvukov z vonku, je to to isté ako u nás na treťom. medzi panelákmi sa to aj tak ozýva, tak to je jedno si myslím.

gretka2
19. mar 2013

Aj keby bol nejaky hluk z ulice, po kratkom case to prestanes vnimat.
A ked budes mat dieta, aspon ti nikto nebude vycitat, ze je "hlucne" 🙂
A chlad od pivnic sa da tiez vyriesit zateplenim stropov od pivnic. Aj u nas sa to tak riesilo. A keby byvas napr. na 5.poschodi, a susedia pod tebou sa odstahuju , a celu zimu tam nikto nebude byvat a kurit...to mas skoro to iste.
Tiez by som sa toho nebala. My bvame sice na najvyssom poschodi (novostavba), co tiez podla niektorych nie je ziadna vyhra, ale my ziadnu nevyhodu nepocitujeme.

adriana458
autor
19. mar 2013

@saska.t
@julinka2787 Ďakujem vám, veľmi ste ma potešili 🙂 Za 3 mesiace rodím tak by som nerada bola keby sme museli zase začať odznova hladať hniezdočko 🙂 A ano určite je lepšie keď sa susedia nechodia za každú somarinku sťažovať

sissy27
19. mar 2013

@adriana458 ja bývam na prvom, a ak by som si niekedy v budúcnosti mala vyberať, tak prvé a posledné poschodie to nebude 😉 my sme našťastie dosť vysoko, v podstate ako keby na druhom, takže to až tak nevadí, máme o niečo chladnejšie, ale to mi nejak extra nevadí... ale hocikto prejde popod okná, všetko počujem, nedajbože s cigaretou, tak dovidenia... a nie je prvé ako prvé - niekde som videla okná tak, že ideš okolo a pozeráš do okien - to by som ani zo srandy nechcela... ale z prvého výhľad žiadny, ak sú "pod oknami" stromy, tak všetok bordel máš stále na balkóne napadaný (na 4.posch. sme tento problém nemali), videla som pár stromov zasadených pod oknami a za pár rokov totálne zakryli celé okná na prvom, a teda aj tá bezpečnosť, že ti hocikto vlezie cez balkon alebo cez okno do bytu, sa mi nepozdáva...
ale zas za životnú tragédiu by som to isto nebrala 😉 výhoda je, že ak sa pokazí výťah, tak je to ok aj s kočíkom alebo ťažkým nákupom, nikomu nedupeš nad hlavou, nikoho nevytopíš a keď si zabuchneš kľúče, tak aj cez okno sa dostaneš 😀

sorciera24
19. mar 2013

ja byvam cely zivot na prvom....zimu nemame, hluk tiez nie, jedine minus, na akych susedov nad vami natrafis 😉 ale tak to horzi aj na inych poschodiach, nejaku extra nevyhodu nevidim🙂

adriana458
autor
19. mar 2013

@sissy27 aj tento byt je vyššie, nikto tam len tak nevylezie, iba ak by s rebríkom 😀 a vo výhlade budem mať neďalekú škôlku, môžem si sledovať deťúrence 😎

eirinka
19. mar 2013

my byvame pri rusnej ulici, ale máme plastové okná, tak to moc nevnimame. máme vyskúšané aj najvrchnejsie, siedme poschodie, v inej lokalite, ale teraz sa mi to zdá kludnejsie. čo sa teploty tyka, v pohode, veľmi máličko sme kúrili, aj to máme pod polkou bytu podchod a bála som sa, že budeme kúriť ako besni. panelák je však novozatepleny,. veľké plus, že nemusím riešiť nervóznu susedí z nižšieho poschodia, ak by sa jej niečo nepáčilo.

dada1212
19. mar 2013

@adriana458 keby náhodou bol aj problém s chladnejšou podlahou, dá sa zaizolovať alebo kúpiť nejaké koberčeky.
inak si tiež myslím že to bude dobré hlavne ked budete mať detičky, aspoň sa nebudeš musieť báť, že ak budú behať po byte alebo niečím búchať, že sa budú susedia pod vami sťažovať.

adelajda2012
19. mar 2013

@adriana458 ahoj, my sme s mm byvali na prvom poschodi 7 rokov - bolo to take to zvysene prizemie. Ked sme byt kupovali, tiez som sa toho trochu bala, ale potom sme boli spokojni. Tiez nevidim nejaku extra nevyhodu. Predtym som byvala na 4. poschodi a nezda sa mi tam nejaky markantny rozdiel. Skor by som povedala, ze na prvom to bolo lepsie, nemam rada vytahy. To ze vsetko pocut a citit napr. cigarety, ked niekto fajci pod oknom, to je pravda. Ale to citit aj vyssie. Dokonca aj na tom stvrtom...len mozno o nieco slabsie. Byt na prvom bol lacnejsi ale sme ho aj lacnejsie museli predat.

syslica
19. mar 2013

@adriana458 My sme bývali dlho na prvom poschodí starého komunistického paneláku. Spočiatku ma iritovali puberťáci pofajčievajúci vo výklenkoch pod balkónom, ale mreže na výklenky a zopárkrát vyliaty hrniec s vodou pomohli... na chlad z pivníc pod nami sa sťažovať nemôžem, mali sme dokonca výhodu podlahového kúrenia v spálni, pretože na strope pivnice pod ňou viedlo teplovodné potrubie. 😉 Nikto sa nesťažoval, keď boli deti hlučnejšie a k východu to bolo bližšie ako z deviateho poschodia... teraz bývame zas na prízemí, ale toto je malá bytovka so 6 bytmi a máme vlastnú záhradku ako bonus - vôbec sa nemôžem sťažovať, leda na obrovské domiská naokolo, čo nám tienia výhľad... takže na to si asi treba tiež dať pozor - čo za budovy máte na okolí a nakoľko vám budú tieniť.

ssisska
19. mar 2013

Vy si chcete kupit ten byt na 1. poschodi urcite preto lebo je za vyhodnejsiu a lacnejsiu cenu vsak?Ale co ja viem byty na prizemi a na 1.poschodi sa velmi tazko predavaju,dost casto az pod cenu,aby ste nemali potom problem ho casom predat,aj keby ste ho mali zo zlata ludia budu ohrnat nos.

mandragora22
19. mar 2013

@adriana458 ahoj, v kazdom pripade "odspodu" budete mat zimu, tym padom budete viac minat aj na kurenie, viem, lebo sama som dlhe roky byvala na prizemi a to boli pod nami este aj pivnice, ale odspodu zima... dalsia vec, z ktorej ja mam strach, su zlodeji. na to prve poschodie sa vzdy dostanu, nebodaj, ak mate aj balkon... ja by som to nebrala. alebo len cisto ako prechodnu zalezitost, do ktorej by som dalej ani neinvestovala. ale radsej nekupujte, ak mozem poradit 😒

jfd
19. mar 2013

@adriana458
Je to PEKLO!!! Vedle vchodovejch dveří jsem žila rok. Okno o dložnice vedle zvonků... Sobota, 8 ráno.. Marikááááá??? Je Jožo domááá??? čožéééé??? Nech ide doel. To som jááá. NIEEEE, neidem hore, nech ide dole!!! Klepání naokno, pustite ma dnu, ožralci padající do výtahu, nehledě na ty padající hov.a z tech 4 pater stupeček nad náma. A hluk vnímaj starý lidi stejně jako mladí, a bacha, aby té staré osobě nebylo 50 😀

jfd
19. mar 2013

@mandragora22 NOA my to měli eště úpe krajní, kosa jako prase a s plastovejma oknama a zaspárovanym panelákem došla plíseň

sympa1
19. mar 2013

@jfd a zabudla si dodat ze postarka a roznasači letakov vzdy vyzvanaju ak sa chcu dostat do panelaku ako prvym na zozname zvoncekov! 😠 mna slo porazit...a nielen oni...hocikto kto sa chcel dostat do panelaku mi budil deti vyzvananim

jfd
19. mar 2013

@sympa1 Tak to jsem nepochopila, my první z kraja a zvonek jsme měli třetí od hora. Ale aji tak zvonili. Si nevybereš. U nás ve vchodě byl ten otřesnej pípák čipovej. Děs jako. Až budu umirat, tak mi to bude znít v uších. 24/7 ... PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIPP!!! Chtěla jsem to vyskrastovat vodou ale prej to už kdosi zkoušel a nepomohlo to

sympa1
19. mar 2013

@jfd to som len tak dodala...lebo som mala rovnaky problem ako vy..tiez dole vsetko sme poculi...a presne mame tiez čip!!! a to ked 150 x denne pipne a za tym buchnu velke vchodove dvere...no mam dost...z dole sme vysli na 5, tam mame aj vela slniecka...dole sme boli tak nestastne ze nam tam pomaly vobec slnko nesvietilo

ullala
19. mar 2013

@sympa1 presne 🙂 tiez som isla zo stvrteho na prizemie a to slniecko mi tu fakt chyba... Nemozem povedat, ze by sem nezasvietilo, ale na tom stvrtom nam svietilo do okien dlhsie 🙂 dalsia vec, ktora mi tu chyba velmi je vyhlad... tu vidim akurat tak na stromy.

hradnapani
19. mar 2013

@adriana458 idealne na byvanie s detmi, nebudete rusit susedov pod vami 🙂
a k tym negativam: pokial mate pod vami pivnice, tak ten chlad je dost realny a moze sa to odrazit na nedoplatkoch za teplo. A mne osobne velmi prekazaju svietiace lampy z ulice, ale to je kazdeho vec ci to ma alebo nema rad. Vela urobi aj to, ci budete pocut otvaranie brany, buchanie vytahovych dveri atd, ale zvyknut sa da na vsetko 🙂

bibistec
20. mar 2013

no my byvame na prvom ale v tehlovom, do panelaku by som uz nesla, lenze pod nami je prizemny byt, my mame velmi teplo aj ked je nezateplene, ale ten prizemny byt, katastrofa tam je strasna zima ale da sa to vyriesit podlahovym kurenim skor by som sa bala na prizemi, koli tomu ze je to nizko, mreze na oknach a pod. ale na prvom to uz nehrozi, treba zvazit

adriana458
autor
20. mar 2013

@jfd to je ale vyškový činžák, čiže vchodové dvere niesú hneď vedľa bytových dverí.. kým prídeš do bytu cestou sú ešte dvoje dvere a dva rady schodov

jfd
20. mar 2013

@adriana458 čili 2x dupání + 2x vtřískání dveřma

123zuzana
20. mar 2013

ahoj my sme byvali na 1. poschodi 2 roky zo zaciatku som sa bala ci mam nevylezie niekto na balkon ale par dni bolo to v poriadku zvykla som si.. co sa tyka chladu zo spodku tak bez problemov mali sme panelak zatepleny aj zo spodu v zime sme vlastne ani velmi nekurili radiatory sme mali na 3max a tie stupacky nam to dost vyhriali a to sa nam v tom case narodila dcerka takze s teplom ziaden problem.. a co sa tyka hluku balkon sme mali rovno nad vchodovymi dverami tak bolo trochu pocut ked niekto vchadzal alebo vychadzal z panelaku ale v pohode za par dni to ani nebudes vnimat zvyknes si.. ako sa hovori zvyk je zelezna kosela.. a kolko ludi tolko chuti.. tak si to musis zvazit sama a rozhodnut sa pre alebo proti.. 🙂

adriana458
autor
21. mar 2013

@123zuzana Ďakujem za názor 🙂 teda skúsenosť

ssisska
27. mar 2013

Ale ked si uz ten byt chces kupit zisti si najprv minulost vsetkych predchadzajucich susedov.Ci to neboli alkoholici,ci boli bezdetni alebo nie,ci mali stabilnu pracu alebo nepracovali a mali vela finacnych problemov.Zisti si ci sa tam nieco zle nestalo,ci su tam dobre patagonove zony.Je dolezite aj to ci niekto o byt neprisiel a nemali problemy s exekutormi.Vacsinou ti poradia s interierom poradcovia Feng Shui,alebo clovek ktory urci dobre alebo zle zony v byte,ci je tam vobec zdrave byvat alebo radsej nie.Po predchadzajucich majiteloch sa dedia v bytoch udalosti,okolnosti,dokonca vlastnosti a situacie.

diablikovci
1. dec 2014

Mi byvame na najvyssom ako nieje to zle, ale ma vsetko svoje muchy 😒 . Za plus aspon mi uz nikto neser.e na hlavu 🙂 , mam male dieta bucha vsetko hadze na zem a co teraz iny deti nemali? A keby sal len raz stazovali ze dieta bucha tak mi zazili co viem ja 🙂 stazovala by som sa na kazdy hluk aj ked si len zavolat vytah.

larake
5. mar 2015

@adriana458
Dobry den, uz asi byvate na tom prvom 🙂 , kedze Vas prispevok bol z roku 2013, mozem sa spytat na Vase dojmy a pocity a Vase skusenosti ? Tiez rozmyslame o prvom vyvysenom poschodi a riesim podobne veci ako Vy. Tiez sa zapaja nervozna rodina, ze to bude osudova chyba kupit atky byt .

Dakujem