Ako sa čo najľahšie naučiť rozštep?

nikushik26
13. júl 2011

tak dufam ze my date nejake dobre vyskusane rady...chcela by som sa ho naucit ale nejako mi to nejde...

ikke
13. júl 2011

akoze "spagat"? v osemnastich? no to uz dost tazko, myslim... jedine cvicit, cvicit a cvicit. a skusat to po cviceni, ked mas zahriate svaly

maca_p
13. júl 2011

ja som mala cca 20, ked som zacala chodit na treningy tae-kwonda. tam som sa to postupne naucila. maju vyborne premakany system roztahovania tym, ze sa väcsinou trenuju kopy a potom je aj nalezity strecing.

nikushik26
autor
17. júl 2011

@maca_p a nevedela by si mi napisat nejaky treningovy plan podla ktoreho by som sa to naucila??skusala som take tie typicke cviky ale ani naznak ze by sa to zlepsovalo...a ako dlho ti trvalo kym si sa ho naucila?

maca_p
17. júl 2011

no na treningovy plan to nebude, dnes skoro 37 😀
som stale velmi flexibilna, aj od toho to zavisi, v akom stave su slachy, ci su elasticke alebo pevne. neviem ci som to spravne pomenovala.
ak je vo vasom meste taky klub, tak sa don prihlas, veru ja by som tam sla aj hned, len by som vyzerala ako mama kami. alebo nejaky strecingovy klub, alebo joga - vidis, to by bolo super. fredy aysi teraz vydal CD a on je teda super v tomto. skus pobruzgat net.

aliza
18. júl 2011

@maca_p jeeej, ja som tiez zacala s taekwondo takto neskoro, mala som okolo 19 a spagat nebol problem, aj ked som predtym nesportovala, takze da sa aj v 18-tke naucit spagat! Ja som zacala po 6 rokoch zase tenovat a bola som velmi prekvapena, ze ta flexibilita zostala, stale ten spagat spravim 😎.

maca_p
18. júl 2011

@aliza uf, ja uz by som sa k tomu nedokopala, ale ako navrat do sportovych cias by to bolo fajn. 😀
ja uz spagat nie, to by som musela co to zhodit z nasporenych kg

sanulinka
15. aug 2012

musim vediet sagat na tanečnu