Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa dá zapojiť do dobročinnej aktivity?

ivana1410
25. mar 2014

ahojte , chcela by som sa zapojit do nejakej dobročinnej aktivity.... viete ako nato ??

jaja1979
25. mar 2014

@ivana1410 Co to pre teba znamena dobrocinnost? Pre niekoho je to darovanie obnos. oblecenia, pre ineho pomoc v nemocniciach ci hospicoch, pre dalsieho zametanie ulic pred panelakom, ci pomoc nevladnej susede s nakupom ci behanim po uradoch. Mozno keby si napisala nieco konkretnejsie, aj by sa ti niekto ozval. Ja osobne napr. poznam stranku www.podajdalej.sk , kde mozes posunut dalej veci, ktore viac nepotrebujes. Alebo www.ikv.sk , kde by si sa urcite ako dobrovolnicka vedela realizovat - je to institut, kde sa pater Kuffa stara o bezdomovcov, matky v nudzi a kadekomu, kto skoncil na dne. Takze treba byt trochu konkretnejsi, je kopec veci, ktore sa daju robit ako charita, zalezi len na tom, co vies a co chces ponuknut.

emocka
25. mar 2014

Napríklad do Dobrého anjela. Napíš Dobrý anjel do google. Môžeš si všetko prečítať a ak chceš pomáhať rodinám s ťažko chorými detičkami, môžeš dať trvalý príkaz na nejakú sumu, ktoré rodina bude dostávať celú. Budeš im dobrým anjelom. Jasné, že sa dá všeličo iné. 2% daní pre chorých/postihnutých... Niektorí ľudia radi pomáhajú so zvieratami, útulky... Alebo pomáhať starým ľuďom len tým, že im pomôžeš s nákupmi alebo sú moc vďační ak ich len vypočuješ. Tiež si môžeš brať detičky z Domova na sviatky atď. 🙂 Si dobrá duša. Ja mnohé zo spomenutého robím, aj oveľa viac. Ako viem. 🙂

ivana1410
autor
25. mar 2014

velmi rada by som pomáhala detičkám ,rodinám a tak ....chcela by som mať ten dobrý pocit ked niekomu pomožes ...

viera27
25. mar 2014

dolezite je aj odkial si... Ak si z BA a okolia, toto je vyborne. Sa zaregistruj a vyberaj, v com konkretne by si chcela byt napomocna. Tu mas take ze doucovanie/bavenie deti v krizovom centre, mobilna kniznica na onkologii, zveladovanie okolia, sloboda zvierat atd....
http://www.dobrovolnictvoba.sk/o-nas/co-robime

podajdalej, ktore tu uz bolo spominane je fajn. Tam mas priamu materialnu pomoc rodinam v nudzi
www.podajdalej.sk

http://www.vypestujdobro.sk/
toto je ak mas prebytky zo zahradky, napriklad jablcka a tak.

jaja1979
25. mar 2014

@ivana1410 Tak urob zbierku satstva, hraciek po kamoskach, kontaktuj krizove centra pre matky s detmi, je tam kopec tyranych a zufalych zien, ktore nemaju peniaze na zakladne veci, urcite sa oblecku, hrackam ci pomockam potesia. pozri na tie stranky, co som ti dala, je tam toho dost, kde treba pomoct. Kontaktuj materske centra vo svojom meste, aj tam treba dobrovolnicky, treba sa len pytat, hladat, urcite sa niekde uplatnis, ked budes mat zaujem a cas.

domin85
25. mar 2014

Ide o to,aku dobvrocinnost chces robit. Ak si milovnik zvierat, najdi si najblizsi utolok a pomoz s vencenim/cistenim a podobne. Ak chces pomoct ludom, pridaj sa k nejakej zbierke, zanes veci do charity. Popripade si najdi kopa DSS ma dobrovolnicke akcie, napriklad v BA je DSS Sibirka pre ludi s viacnasobnym postihom, kde urcite uvitaju vypomoc, na stranke aj dakedy mali typy dobrovolnictva...Alebo viem ze sa da pomoct s odnosom jedla bezdomovcom... Ide o to, ci chces pomahat materialne alebo pracou alebo ako...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli