Ako sa deti vyrovnávajú so smrťou domáceho zvieratka?

gumimaci
22. dec 2013

Dnes nam necakane zomrel 6rocny kocur 😖 Ostatne 3 mesiace mal zdravotne problemy, ale podla veta neboli pricinou kolapsu. Pravdepodobne sa jednalo o skryte VVCH, a preto chcel vykonat pitvu. Ale kocura sme si zobrali domov, a uz je pochovany.
Syn 3r, je zatial od rana u babky, a este nevie ze jeho zvieraci kamarat navzdy odisiel.. teraz nas trapi najma to ako mu to vysvetlit citlivo a zrozumitelne jeho veku. ☹
Dakujem.

dada1212
22. dec 2013

Asi tak ako smrť blízkeho, že odišiel do nebíčka a že tam sa hrá s mačičkami a pozerá sa na vás.
Teoreticky ked pri tom nebol, by si mohla povedať aj že ušiel, ale tak sa bude niekoľko týždňov zbytočne trápiť a čakať ho, preto by som povedala pravdu, že umrel.

sofinka13
22. dec 2013

Nám pred pár mesiacmi zomrel psík, ktorého sme mali 6 rokov. Sofinka ho mala neskutočne rada a tiež bolo ťažké jej to povedať. Najprv sme jej hovorili, že aby nechodila k búde, že Berrynka (fena) spinká, že je chorá a potrebuje veľa oddychovať. Tak poslúchla a ani tam nechodila nazerať. Ale po celom dni, keď ju nevidela ani na záhrade jej to nedalo a predsa sa išla pozrieť. Tak sme jej povedali, že Berrynka odišla za Ježiškom do nebíčka a je z nej krásna hviezdička, čo každý večer bude žiariť na oblohe a bude sa na ňu pozerať. To vieš, otázok bolo veľa, aj slzičky boli, plakala, musela to len spracovať a pochopiť. Za 2 dni bolo dobre. Dohodli sme sa, že Berrynka pomáha Ježiškovi chystať darčeky na Vianoce pre všetky deti 🙂

gumimaci
autor
22. dec 2013

@sofinka13 je mi luto vasho psika, ale velmi pekne ste to dcerke povedali. Urcite si z toho nieco vezmem.

@dada1212 dakujem, klamat mu urcite nebudeme.. aj tak by sam o par rokov zistil, aka bola pravda a potom by nam to mohol vycitat. Aspon ja by som sa citila podvedena. ☹

zita19
22. dec 2013

Neviem v ktorom filme som to videla, ale povedali detom, ze havko odisiel do psieho nebicka. Potom kupili nove steniatko a na zaver dieta podakovalo hore, ze mu ten prvy poslal noveho kamarata.
Pravda je dolezita, len musi byt podana citlivo.
Nam vo februari odisla nahle 17 rocna fenka za duhovy most. Zobralo nas to celu rodinu. Dospela dcera sa na nu dodnes obracia s otazkou. "Vsak havik?" ked potrebuje podporit svoj nazor....Ja uz nie, ale chyba mi stale.