Ako sa dostať k vymazaným fotkám?

vilma7
8. jan 2021

Zdravím, asi v lete som si stiahla fotky z mobilu na externy disk a v mobile vymazala.
Žiaľ som predtým disk neskontrolovala a teraz keď som chcela robiť fotoalbum zistila, že mi nestiahlo žiadne fotky z 8 mesiacov, len predtým a po, plus všetky videá.

Dá sa nejakým spôsobom k vymazaným fotkám dostať??? :(

kikina84
8. jan 2021

@vilma7 ak si mala nastavene zalohovanie na ucte,tak ich mas v google fotkach..Ak nie a zmazala si v mobile,tak uz sa k nim nedostanes

majkeel
9. jan 2021

https://touchit.sk/ako-obnovit-zmazane-data-na-...
Data sa po zmazani fyzicky nezmazu, iba sa oznacia ako vymazane. Zmiznu az po nahrati inych dat na ich miesto.
Pripadne pouzit soft typu Recuva, Recovery, pripojit mobil na laptop a skusit obnovit zmazane subory.
Cez zalohovanie na ucte google sa potom svet bavi na uniknutych erotickych videach a fotkach celebrit. 🙂 Takze ak je zapnute take zalohovanie, tak nefotit kadejake divociny na mobil 🙂
...
K súborom, ktoré sa obvykle dajú obnoviť aj na takto limitovanom zariadení patria hlavne fotografie. Obvyklý postup je použitie aplikácie, ktorá je na zariadení už nainštalovaná a má teda k jej obsahu aký-taký prístup. Medzi najpopulárnejšie programy tohto typu patrí DiskDigger Photo Recovery, ktorý sa dá stiahnuť v Obchode Play, pričom je celkom zdarma. Problémom pravdaže je, že jeho dodatočným nainštalovaním si niektoré zmazané dáta môžete nechcene prepísať. Nanešťastie, ak ste si zmazali množstvo fotografií, šanca na prepis nejakých je takmer nulová, pretože aplikácia má len 2,5 MB.

9gabi9
17. jan 2022

@majkeel
Vtriem sa do tejto témy 😁
Dá sa nejako dostať aj k fotkám z disku, ktoré boli z neho vymazané formatovanim disku? Za odpoveď vopred ďakujem