Ako sa prestať trápiť nad vecami, ktoré nedokážeme ovplyvniť?

jaja234
4. apr 2023

Ako sa vysporiadate s vašimi problémami, ktoré neviete ovplyvniť? + ako sa celkovo netrápiť ?

mimi2018
4. apr 2023

@jaja234 prijat to tak ako to je a naučiť sa s tým žiť. Človeku je potom lepšie na duši.

daniela2202
4. apr 2023

@jaja234 správne ad

ninka297
4. apr 2023

Najskôr ma tá vec trápi nejaký čas, kedy ju analyzujem a snažím sa prísť na to, ako sa to dá vyriešiť. Nakoniec aj tak príde útlm a zmierenie so situáciou, že buď ju vyriešim hneď, neskôr, alebo to nechám plávať. Každé prežívanie má nejakú psychologickú postupnosť a každému trvá rôzne dlho sa s tou situáciou vyrovnať.

jaja234
autor
4. apr 2023

@ninka297 len ako sa s tým co najrýchlejšie zmieriť? Opakovať si v hlave že je to ok, alebo ako?

ninka297
4. apr 2023

@jaja234 snažiť sa povedať si, že svet sa nezrúti, že nejako bolo, nejako bude. Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. A tieto dve veci sa mi naozaj potvrdili. Aj momentálne to zažívam, že mám pár vecí v živote, ktoré nejde zmeniť. Jednoducho to vypustím z hlavy alebo sa o to aspoň snažím. A veľa oddychovať a zamerať pozornosť na príjemné veci.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zadda1
4. apr 2023

ak neberiem do úvahy choroby a smrť, tak opakovať si ze všetko zlé je na niečo dobré ....za každým mrakom je schované slnko. ...asi to tak malo byť . a podobne ;)