Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Ako sa správne volá "kvaka"? Máte recept?

Holky, poradte...moje nebozka babicka ze ziliny mi varivala tzv. kvaky...rada bych je uvarila, ale nevim, jak se ta zelenina jmenuje a nemam recept...
dik
vavka33
6. dec 2007
Ta zelenina sa tak vola.-kvaka 😉
vavka33
6. dec 2007
A receptov je vela,neviem ako ti to varila,ci take smotanove kyslaste,alebo zapecene,alebo ...
balsigerautor
6. dec 2007
jako polievku ,k tomu zemiaky... 🙂
vavka33
7. dec 2007
250 g kvaky, 4 stredne veľké zemiaky, soľ, 2 lyžice krúpok, rastlinný olej, 30 g hladkej múky, mleté čierne korenie, čerstvá zelerová vňať.

Postup:

Očistenú a umytú kvaku pokrájame na malé kocky. Vložíme do studenej vody, privedieme do varu a krátko povaríme. Potom pridáme očistené a pokrájané zemiaky, osolíme a varíme do polomäkka. Krúpky preplách­neme studenou vodou a vsypeme k polievkovému základu. Keď je všetko mäkké, pridáme zápražku, ktorú si pripravíme z oleja a hladkej múky. Okoreníme mletým čiernym korením a nakoniec dochutíme nadrobno posekanou čerstvou zelerovovu vňaťou.
riuska
7. dec 2007
to je co "kvaky" =-)
zuzu13
9. dec 2007
kvaka.. zelenina chuťovo /výzorovo/podobná kalerábu...ja robím polievku z kvaky takto: nastrúham mrkvu, kvaku, zemiak orestujem na oleji zalejem vodou a varím, dochutím vegetou a hotovo...u nás je táto polievka veľmi obľúbená a voláme ju "kvakuľa" 😃
evikatr
22. dec 2007
predavaju to aj pod nazvom turin a vyzera to ako repa je to velmi zdrave a vhodne pre deti tiez je to dobre ako sladkokysla mliecna polievka s mrkvou a zemiakmi
zuzka38
30. mar 2013
varite nieco ine z kvaky okrem polievky?

Začni písať odpoveď...

Odošli