Ako sa stanem učiteľkou v materskej škole?

simonta11
8. jún 2019

ahojte chcela by som sa opytat velmi rada by som bola učitelka v materskej školke len som si vybrala zlu školu uvedomila som si to v polke študia mam strednu hotelovu školu z maturitou.Chcem sa opytat čo potrebuj spravit aby som sa dostala do škôlky 🙂 Ďakujem

kittykat22
8. jún 2019

@simonta11 mozes dokoncit hotelovu akademiu a potom sa prihlas na pedagogiku. Odporucala by som ti cez prazdniny ist na brigadu do skolky. Ono jedna vec je mat rada deti, druha pracovat v skolke. Ja som minuly rok skolku viedla, a je to velmi narocna a vycerpavajuca praca.

tumira
8. jún 2019

@kittykat22 tol by bola asi ta najlepsia moznost, mozno sa ti niekedy aj ta hotelova skola zide. nikdy nevies. lebo vies, ted o to zaujem mat mozes, no v skutocnosti ta to az tak moc bavit nemusi

kittykat22
8. jún 2019

@simonta11 inak ja som studovala na hotelovej akadamii a okrem zakladnych pozic vela z nas skoncilo vo vedeni cestoviek, pracujeme ako letusky, vlastnime vlastne kaviarne, vedieme hotely, v zahranici sme sa velmi rychlo uchytili na dobrych poziciach pre perfektne jazykove vybavenie. Po skonceni sa spoluziaci dostali na vsetko mozne od pedagogiky, cez masmedialnu komunikaciu, pravo, filozofiu az na zahranicne univerzity. Hotelova akademia je dobra skola, pretoze otvara vsetky moznosti a staci doladit par nenarocnych predmetov a ist studovat nieco, co ta posunie uplne inym smerom. Ak ťa hotelová nebaví, nesmúť, máš milión možností. 1-3 rocnik je priserny, 4-5 je ovela zazivnejsi.

eriksonka1234
8. jún 2019

@simonta11 stačí, ak si po maturite urobíš externé štúdium, ktoré trvá 2 roky napr. v BA na pedag. škole. Prajem veľa šťastia a trpezlivosti, je to krásne poslanie, aj ja ho milujem.

lenocka12345
9. jún 2019

@simonta11 ja som asi ta jedna z mala co ti odporuci vysoku skolu , naozaj je to uplne iny level ako nadstavba 🙂 ak to chces robit seriozne, poriadne , dlhodobo a neviem este ako , urcite by si sa nemala riadit vetou " na ucitelku v skolke ti staci 2 rocne pomaturitne studium "

simonta11
autor
9. jún 2019

dakujem vam hotelku mam z maturitou a pred 2 mesiacmi sa nam narodil chlapček takže denne študium je v nedohladne myslela som ze sa da nejak externe študovat

lenocka12345
9. jún 2019

@simonta11 95% odborov vies studovat externe , ano , jednym z nich je aj pedagogika

eriksonka1234
9. jún 2019

@lenocka12345 v tomto by som si dovolila oponovať, mám aj strednú aj VŠ PdfUK, ale súbor hier, aktivít a celkovo, čo využívam v práci je z PaKA v Modre. Tá škola mi dala neskutočne veľa a keď to aj porovnám s kolegyňou, ktora študovala externe v BA 2 roky na Pedagogickej a neskôr na VŠ, tak v MŠ viac využíva to, čo sa naučila za tie 2 roky. VŠ je samá teória, čo netvrdím, že nie je potrebné ale prax je tam 0 bodov. Mne by sa veľmi ťažko učilo bez strednej školy.

lenocka12345
10. jún 2019

@eriksonka1234 mam presovsku a naozaj nesuhlasim , robili sme kopec praktickych veci , naucili nas metodiku , plus mali sme vela praxe uz od prveho rocnika - denne studium

eriksonka1234
10. jún 2019

@lenocka12345 my v BA prax iba raz, a naozaj prakt. veci takmer žiadne. Mali ste šťastie.

mooonika1975
10. jún 2019

@kittykat22 presne tak, náročná, totálne nedocenená,

mooonika1975
10. jún 2019

@lenocka12345 myslím že stačí, ale je pravda, že nie je škola ako skola

lenocka12345
10. jún 2019

@eriksonka1234 si pamatam ze uz v prvom rocniku sme mali kazdy piatok , druhy nepamatam , no a treti rok sme mali v kazdom semestri po 5 tyzdnov, pri troche iniciativy to bolo naozaj prinosne

kittykat22
10. jún 2019

@simonta11 ano da sa studovat externe 🙂 pozri si online.