Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa udomácniť v cudzine?

ruthike
9. feb 2016

Ahojte,

Zijem uz na trvalo v zahranici. Vsetky dobre kamaratky mam na Slovensku. Mam dve deti : dcerku a cerstveho chlapceka. Aj ked sa mi tu naozaj paci - obcas mi je otupno. Chybaju mi zname na pokec v parku, na kave. Necakam, ze si vytvorim uzasne priatelstva ako doma ale rada by som vediet ako ste taketo cosi poriesili vy. Prosim, ak s tym mate skusenoste, dajte tipy. Vdaka!
Dcerka este nechodi do skoly, tak prehodim par viet s mamickami v parku, ale nic stale. Mam 2 pseudo kamosky, ale to je skor aby sa deti zahrali. Z nudze cnost🙂 Muzova rodina je super, ale daleko. Nikdy mi to neslo lahko skamaratit sa a tu mi to ide o to tazsie, ze kazdy kazdeho pozna a cudziniek, tak ako ja, tu velmi niet. S malou som chodila na vselijake aktivity, bolo to fajn, ale s nikym sa mi nepodarilo zostat v kontakte. Ine mami sa vracaju do prace po pol roku a nemaju cas na klabos🙂 ked sa vratim do prace, bude to okey ale este dva roky ...

tyelde
9. feb 2016

skús si nájsť nejakú záľubu ty a zoznámiť sa tam, nerieš to cez deti....manžel by ti ich isto na jeden deň v týždni postrážil, skús sa možno zapísať na nejaký tímový šport, maľovanie alebo proste niečo, čo sa robí v skupinke ľudí, to že ste všetci na rovnakom krúžku je hneď predpoklad, že máte minimálne niečo spoločné...a športom hneď spravíš aj niečo pre seba ;)

natalkanasta
9. feb 2016

@ruthike Ahoj, skusim Ti dat radu aku asi necakas.. Velmi sa sustredis na okolie, chcela by si najst kamosky na pokec a to ta frustruje, lebo take (zatial) v okoli nemas, myslis na to, ze na Slovensku by si mala stare kamosky alebo aj nove, ale predsa by to boli tiez slovenky a tak by to bolo lahsie. Tak nemysli ci by bolo keby keby... Asi vies, preco si sa rozhodla zit v zahranici, mas rodinku, mas muza. Toto je Tvoj krasny maly svet. A namiesto toho aby si silou mocou hladala dalsich ludi do tvojho maleho sveta, pozri sa na to co mas a tam hladaj radost a cestu k spokojnosti. Aj ked nejakych ludi v okoli stretnes, si len sklamana, lebo to predsa neni ono a spokojna by si bola len keby si mala tam dajme tomu 2-3 spriaznene duse. To ale nie je tak, ale to nezmanena ze budes teraz nespokojna..

Moja rada, najdi si co mas rada, hobby, trav cas aj sama so sebou (aj ked su deti alebo manzel pritomni), mozno ta bavi sit, malovat, hrat nieco, citat, sportovat.. Ked mas pocit ze teba nebavi nic momentalne, tak si dopraj oddych, uvazuj, co ti urobi dobre, co mas rada... A kamosku si mozes aj kupit - trebars psika alebo macicku, podla toho ci mas rada zvierata. Mozno sa ti to bude zdat vela, kedze mas male deti, tak potom urcite nie steniatko (aj ked su uzasne), ale dospeleho psika alebo fenku. Psik ti da take silne a krasne priatelstvo ako ziadna ina kamoska.

🙂 pekny vecer prajem.

cawes
9. feb 2016

Ahoj zijem v zahranici uz 14rokov viem ako sa citis.
Ja som si nasla kamosku z krajiny kde zijem niekedy sa stretavama kazdy tyzden raz niekedy menej ako sa da. Mam aj slovenske kamosky take ktore viem ze ked mi je smutno mozem kedykolvek prist.
Skus sa pozriet na neake stranky na fb alebo aj tu napisat ci tam kde si neni niekto od teba

tova
9. feb 2016

@ruthike susedov nemas? no mozno ked dcera pojde doZS tak tam budu deti z okolia aj rodicia, vtedy je lahsie sa zoznamit. Ale ved aj na ihrisku sa mozes spytat niektorej mamy ci tam casto chodia, a kedy pojdu na buduce aby sa deti spolu hrali ked ti nejaka padne do oka. Ja mam jednu dobru sk kamaratku na kavu, tam sa nevieme vykecat stale na zaverecnu nas posielaju prec , dalsiu slovenku poznam ktorej syn chodi do rovnakej triedy so synom spoznali sme sa tak, ze som ju v skole pocula rozpravat sk s dcerou tak som sa prihovorila, dalsi dobru kamaratku z Paraguaya (rovnake nabozenstvo, tradicie, vychova ako na Sk, suseda zoznamili sme sa tak, ze bola von s detmi a je detom som ponukla kolobezky mojich deti hrali sa len loptou) mame vela splocneho a deti sa casto hraju, v parku stretavam casto deti ich rodicov zo ZS, chodime na skoro vsetky akcie v meste, na jesen som takto stretla v parku slovenku s mensim dietatom ktora byva odomna 15min. , a prihovorim sa pokladnickam v potravinach, poziarnikom, policajtom atd, ked idem po chodniku v centre tak pokecame alebo aspon sa pozdravime. Dalsia starsia babka byva o par domov ta mi chodi par krat rocne porozpravat spravy z ulice., na fb su aj skupiny pre novych obyvatelov mesta hlavne s malymi detmi, prdaj sa k nim, casto chodia do parkov, a robia activity a ked sa budes brat stale ako cudzinka tak si tam budes stale citit cudzia. Z mojej skusenosti cudzincom je sumafuk ci si z ich krajiny alebo akej, praveze radi spoznaju aj inu kulturu.

ruthike
autor
10. feb 2016

@tova to si to vystihla🙂 aj ja sa prihovaram pokladnickam, smetiarom a podobne. V miestnom obchode sme si adoptovali deduska, co tam pracuje part time a chodime aj do domova dochodcov, kde nas zboznuju. Ja som obvykle v poho,len obcas to na mna dolahne, ked stretnem daku neprijemnu mamicku. Najlepsie si aj tak rozumiem s nannies🙂 sa ma raz jedna mama v parku spytala, ci nehladam flek;)

tova
10. feb 2016

ja nasho smetiara nepoznam, chodi rano o 4hod. Deduskovia su ok, ale len na plietky, treba si hladat svojich rovesnikov na akcie, kavu, pohrat sa k detom. v akej kajine si? a ja som v usa, viac je nas cudziniek skoro ako domacich, nikto po nikom nepozera, moje dobre kamaratky co maju deti v rovnkom veku ako ja su z Paraguaya a Dominikanskej Rep. cernoska, hneda a ja biela, len cinanku nam treba este do partie, dcera ich ma v triede asi 5ks. Nannies tiez nie su ok na kamaratstvo preto, lebo neostavaju v krajine dlhodobo a nemaju svoje deti. Takze mimo deduskov a nannies hladaj zeny v svojom veku. Ja musim triedit kedy a kde s kym ist.

ruthike
autor
10. feb 2016

@tova ja zijem v uk a Anglicania menej welcoming a celkovo uzatvorenejsi nez Americania. Ludia sa ti tu neprihovoria na ulici len tak a v mojej stvrti je malo cudzincov - akurat tie nannies, upratovacky a podobne. Ja mam Anglicanov velmi rada - teda tych, co poznam, rodinnych znamych a takze mi to nevadi, len ked pride na vytvaranie novych kamaratstiev, tak mi treba trochu inspiracoe. JJa viem, ze by som si mala este najst niekoho v mojom veku, preto sa pytam ako to ine baby robia;) dik

Tu začni písať odpoveď...

Odošli