Ako sa v živote pohnúť ďalej? Mám pocit premrhaného času.

lila1988
27. jan 2019

Ahojte, mám 10 mesačne babo a som na materskej. Zivot rýchlo uteká a ja mám pocit, že je dosť premrhaný. Cez deň moje dieťa vyzaduje moju 100% pozornost, dokonca nestačí ani aby má videlo, musím byt pri ňom, inak strašne place na celu bytovku. Vecer sa citim vysata a cely ho strávim surfovaním na nete, čo je pre mna relax, max niečo uvarim, pripravím dcere prikrmy, keďže cez deň sa pri dcere nedá. To surfovanie beriem ako premrhany čas, ale je to závislosť, ktorej by som sa chcela zbaviť a robit niečo užitočnejšie, ako napr sa začať ucit nemcinu(mame sa o rok-dva stahovat za mužom do AT a ja neviem skoro nič)🙈. Ťaží má aj to, že nechcem robit prácu, ktorú som robila(praca pre corporate), ktorú by som ani pre uzavierky, nadčasy, cestovanie do Ba robit nemohla pri malom dietati, ale neviem prist na to, čo by má bavilo.. počas kojenia som aj pribrala, ani tu nemam motiváciu začať cvicit.. ako sa naštartovať?

janka_b123
30. jan 2019

Uz bolo asi vsetko povedane a uplne chapem tvoje pocity. Ja mam narocne dietatko, ked mala 10m tak spala len na mne/v nosici/pri kocikovani a v noci sa budila aj kazdu polhodinu. Bola som uplne na prasky a vycerpana. Strazit nemal kto.
V kondicke ma vsak od narodenia udrziavalo nosenie v nosici resp kocikovanie a dlllllhe prechadzky. Chcela som s kocikom aj behat ale na to som nikdy nemala dost energie, ale je to super moznost ako byt fit. Plus take male dieta vydrzi v kociku aj bdele a staci pokojne polhodinka.
A co sa tyka jazykov, ak sa vam nechce ani knizky citat alebo appky stahovat, tak si pustite s malou raz za den rozpravku v nemcine a to tiez pomoze ;)
Ostatne veci pridu postupne ako pisu baby. Kazde dieta je ine. Su deti co "nechaju" mamu pracovat a vedia sa zahrat same a take co absolutne nie. Nie som zastanca toho, ze to je na rozhodnuti mamy. Ano mozes nechat dieta plakat a tukat do pocitaca ale to asi nikto z nas nechce.
A je pravda ze fb a browsovanie su nanic, ale aj ja ked som totalne vyflusnuta vecer, max si pustim telku kym zaspim.

martag20
2. feb 2019

@lila1988 Ahoj Lila, ak mas pocit, ze na Internete stracas cas,tak sa mi ozvi, poradim Ti ako ho vyuzit.
Opatris si dietatko aj si zarobis a ziskas priatelov zavolaj mi na 0905 355 098