Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

nnikka
16. nov 2009

megi ty mas strasnu smolu, ze aj ti blaznivi ludia na dedine uz maju internet... 😀 😀 😀

na taku mladu zenu taky obmedzeny pohlad na svet... neviem ako dlho ste sa rozhodovali s manzelom, ale ja s mojim sme sa rozhodovali viac ako rok.... suhlasim s tvrdenim, ze dobry a lacny pozemok v meste neexistuje!!!!!!!!!!!

a len tak mimochodom mm je stavebny Ing. - a postavit taky nizkoenergeticky domcek z drevotriesky... ktory je napusteny teda poriadnym zdraviuskodlivym sajrajtom... nie je vobec take lacne...

prepac ale niektore tvoje nazory su teda fakt totalne a desne mimo realitu... prepac ale fakt... keby si neurazala tak tu nikto nediskutuje... 😖

nnikka
16. nov 2009

este jedna otazka... ako budete vladat splacat 350€ na mesiac... + inkaso(voda+plyn...rozhlas a tel.) + nejaky fond opravy bytov + strava + osatenie + benzin??????????????.... lebo doteraz ked ste platili s mamou napoli sa to dalo... ak som spravne pochcopila a zijete este s tvojou mamou

predpokladam, ze ty si na materskej a pracuje len tvoj manzel...

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
???????????????????????????

rimmel
16. nov 2009

baby chcela som sa spytat sorry mozno blba otazka ale daju hypo manzelom ak iba jeden z nich pracuje a ma prijem co ja viem okolo 900 eur v hrubom?? a tiez depozit ci ako sa to vola cca 50-70.000 eur??? dik moc!

megi93
autor
16. nov 2009

rimmel dá sa. My sme plánovali nastaviť si výšku príjmu na daňovom priznaní na 900 eur mesačne aby nám dali hypo ale dá sa aj menej a prejde nám to. Záleží ale aj od vela ďalších vecí, od toho, či máte ešte nejaké úvery, kolko máte detí a tak.

Nnikka a kde presne som koho urazila? a je milé, že ťa zaujíma naša finančná situácia, ale neboj sa, neideme do toho bezhlavo. Okrem všetkých poplatkov čo si spomínala plus internet, tv, telefony a všetko ostané nám vychádza v pohode, plánujeme ešte aj odkladať niečo bokom....

rimmel
16. nov 2009

diki megi, ziadne ine uvery by sme nemali a dieti asi dve tak hadam ak nam zivot zavedie tymto smerom budeme v suchu 🙂

nnikka
16. nov 2009

rob jak chces, ale mne sa zda vela zaviazat sa platit taku palku na 20 rokov... 😅

a v buducnosti trosku vaz slova lebo minimalne mna si urazila... ja zijem na dedine a som na to hrda... tak ako kopec inych ludi ktori su na MK... chcela som tak zit dobrovolne... presne ako ostatni pisali, ty radu nechces... tak ze uz nebudem stracat zbytocne cas 😀

megi93
autor
16. nov 2009

nnikka ale ja som nepovedala nič zlé na ludí žijúcich na dedine 😉

sirinka
16. nov 2009

jeziiis...vy ste sa tu vyblaznili...ja osobne milujem nas domcek mimo mesta, vlastna zahradka, ja milujem aj rypanie sa v zemi, vonave kvietky a cerstve paradajky...
ale nikdy by som sem nesla, keby som nemala svoje auto, ktore mam neustale k dispozicii 😉 lebo clovek je tu ozaj tak trosku odrezany od sveta a to auto nas s nim zase spaja...

takze si urcite priority, spocitajte si na co mate a hajde byvat...ale hlavne neodsudzujte inych, ked niekomu nevonia pokosena trava, alebo ten druhy nema zaujem vozit sa vytahom 😉

rimmel
16. nov 2009

aj ja chcem zit na dedine 🙂 ale blizko velkeho mesta..alebo potom v mensom meste ako napr trencin 🙂 😝 😝

sirinka
16. nov 2009

rimmel presne tak...mame svoj klud a ked chceme, hocikedy skocime na nakupy do Ba alebo do Viedne... 😉

rimmel
16. nov 2009

ano...ja som v Bratislay ale nikdy by som tam zit a vychovavat deti nechcela...vsetko je tam take rychle.."spinave", neutulne....ja skor take nevinne miestecka s prirodou 🙂

vieraj
16. nov 2009

trenčín je ok, rimmel 🙂

lelka121
11. apr 2014

dobrý deň, chcem sa opytat na montovany dom my mame novy montovany dom dvojpodlažny byvame v ňom 7mesiacov a popukali nam okna a každy kut mame puknuty je to tym že stavba stale sada alebo drevo nebolo dostatocne osušene.... ? stavala nam ho firma no samozrejme nedokoncili nam...