Ako si vybrať kresťanské spoločenstvo?

23. sep 2021

Ahojte, som z ateistickej rodiny a chcem sa dat pokrstit, ale neviem ako si vybrat krestanske spolocenstvo. Normalnu katolicku cirkev alebo charizmaticku cirkev? Ak ano, ktore? Ako si vybrat? Ak sa tam pridam, mozem odtial odist do ineho spolocenstva, ak sa mi tam nebude pacit? Alebo existuje nejaky sprevodca, ako si vybrat? Poradte, ktore mate skusenost. Dakujem

vanda323
23. sep 2021

Ahoj, no ja mám celkom skúsenosť, som z Evanjelickej rodiny. Vieru som nezavrhla, ale momentálne mi imponuje Apoštolska cirkev ...cirkev alebo spoločenstvo ako píšeš som si vybrala na základe učenia... čistého a to Apoštolska cirkev má...čisté učenie podľa biblie...v tejto cirkvi som naozaj zažila Božiu prítomnosť...a inak tiež sa chcem dať pokrstiť...niekedy Teraz ak Boh dá ešte tento rok....

mamamasama
23. sep 2021

A co ta k tomu krstu priviedlo?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stary_ujco
23. sep 2021

Ked raz vstupis do sekty, už nebude návratu späť...
Alebo teda inak. Ak potrebuješ riešiť, do ktorej cirkvi vstúpiť, tak cirkev nebude pre teba to pravé. To nie je krúžok varenia, kde si vyberas podľa referencii a záverečného certifikatu. To proste buď cítiš alebo necitis.

kittykat22
23. sep 2021

Ahoj ja som tiez z Evanjelickej rodiny a mozem ti ju doporucit. Je to klasicke nabozenstvo, ale nezvazuje tak pravidlami a prikazmi ako napr. katolicka viera. Ako pan farar moze mat zenu a deti tak maju aj celkom realny pohlad do zivota a dokazu s tym dobre pracovat. Ak chces vediet co to obnasa, chod sa spytat miestneho farara a povedz mu o svojich pocitoch - koniec koncov on je ten, ktory ta vierou povedie. Uvidis ci v nom najdes duchovneho spojenca.

any_soj
23. sep 2021

Pýtaš sa na sprievodcu... Tak ti ho ponúknem 🙂 ale nie sprievodcu v zmysle manuál, ale ľudí, sprievodcov. Ulf a Brigita myslím si svojou intelektuálnou a duchovnou hĺbkou myslím môžu nimi byť. https://www.martinus.sk/?uItem=269173

mpg
23. sep 2021

Ja som bola vždy katolíckej viery, učili ma to už rodičia a podľa mňa je táto viera taká základná, tie ostatné z toho základu niečo aj vypustili. Každý farár by vysvetlil, čo bude potrebné vedieť ku krstu a aj, čo byť veriacim v živote znamená.

dzejsik
23. sep 2021

dolezite je, aby sa tvoja viera stotoznovala s tym, kde chces chodit, to my tu nevieme z toho popisu, mnohe cirkvi maju vysielania na Youtube - katol., evanj, apostolska, baptisti, charizmatici … tak mozno skus omrknut s cim sa stotoznujes

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eikenella
23. sep 2021

evanjelicky a katolicky kostol navstivis lahko aj anonymne. vypocuj si, co ta zaujme. mensie cirkvy ako charizmatici, apostolska cirkev, baptisti to uz neviem ako maju, ci nejako nezavazne sa da zucastnit ich bohosluzieb, ale asi ano

autor
23. sep 2021

@mamamasama Boh osobne
@zazvorka87 ano viem a chcem podla toho zit. Len viem, ze vsade je to trochu inak, tak sa neviem rozhodnut.
@dzejsik @barb0renka chodim zatial do katolickeho kostola (bez prijimania a spovedi). Pozeram videa z roznych spolocenstiev, aj omse, aj kazne protestantskych pastorov, mam pocit, ze cim viac toho pozeram, tym viac sa neviem rozhodnut. Paci sa mi vsetko 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
23. sep 2021

@eikenella Áno, v Apoštolskej cirkvi v pohode úplne nezavezne

777januska777
23. sep 2021

Nemusíš si hneď vyberať nejaké spoločenstvo, chod na to postupne. Každé spoločenstvo ma aj svoje ťažšie veci a až na základe tých sa rozhodni. A keď bude mať nejaké spoločenstvo niečo čomu nerozumieš, tak si skus nájsť človeka co ti to vysvetli. Ono aj preto je tak veľa kresťanských spoločenstiev, lebo Biblia je tak veľmi nekonkretna kniha, ze každý človek si ju vysvetli po svojom.

vanda323
23. sep 2021

Ak sa ti páči všetko...tak to predloz pred Boha v modlidbe , povedz mu že sa chces rozhodnúť správne a prosíš o jeho vedenie....verím že ti pomôže

bikarbona
23. sep 2021

Ja by som len pripomenula jednu vec. Vsade su LEN ludia. Uzke spolocenstva nemusia byt pre kazdeho. Ja som katolicka. Aj v ramci katolickej cirkvi su rozne spolocenstva a v jednom trafis svoju krvnu skupinu a v inom nie. Vyssi level je, ak dokazes vychadzat s ludmi, s ktorými inak nemas o com. 🙂 Drzim palce.

liusa82
23. sep 2021

Ako keby sa nestačilo doma pomodliť a porozprávať s Bohom ved o tom to je a ten je len jeden.To je myslím si že o Bohu a nie o kdejakých cirkvách.Aby si sa ešte do niečoho nezaplietla to myslím v dobrom.Mne to nepride normálne ako niekde ludom vymývaju mozog.Ale to je len môj názor.Ja by som nechodila do nijakého spoločenstva

liljana
23. sep 2021

Skus Svedkovia Jehovovi. Stretavaju sa, kamosia, su priatelski, robia team buildingy.

domkad
23. sep 2021

Dievča zlaté ,radšej ostaň tak ako si. Ja som v katolíckej cirkvi ale to je len jeden veľký biznis ako aj ostatné a už dlhšie cítim že jednoducho tam patriť nechcem. Možno toto nie je pre teba odpoveď ale treba veľa vecí zvážiť napríklad aj to že veľa kresťanstiev verí v jedno ale predsa sa delí na ďalšie spolocenstva ktoré medzi sebou sa veľmi nemusia. 😬 a je pravda,veľakrát som sa o tom presvedčila,že ti skôr pomôže ten co nesedí v prvej lavici v kostole ako ten co sedí ale je to na tebe samozrejme

kallocka
23. sep 2021

Myslim, ze mat spolocenstva je velmi dobre. Clovek v nom rastie a preziva priatelstva. Nasa rodina sa pridala vramci katolickej cirkvi do spolocenstva Oaza - hnutir Svetlo- a zivot a velmi nas to obohajuce. Dalsie uzasne spolocenstvo pre rodiny je napr. Skala. Spolocenstvo je dobra poda v ktorej moze jednotlivec osobne rast vo viere, v ziadnom katolickom spolocenstvo nie SI k niecomu viazana, mozes kedykolvek oddist ak to nebude cesta rastu pre teba 🙂 drzim palce 🙂

wayway
23. sep 2021

Skus hladat napriklad v KS - krestanske spolocenstva, BJB - bratska jednota baptistov, CB - cirkev bratska. Alebo su aj mensie spolocenstva celkom individualne. Na co by som si davala pozor - v cirkvi nema byt nejaky jeden hlavny pastor na ktorom to vsetko je, potom casto prichadza k problemom a velkym, rozne teologicke extremy, celkova nevyvazenost alebo zial aj kult osobnosti. A musis citit ze v tom spolocenstve je laska, ved podla toho maju ludia poznat krestanov. A tiez ked sa ti zda, ze sa ide proti Boziemu slovu alebo do nejakeho extremu a prilisneho zdoraznovania na ukor zdraveho ucenia, nieco tam asi ozaj nebude sediet... tie cirkvy ktore som vymenovala maju svoje chyby a nedokonalosti, su lepsie zbory i horsie. Zelam ti, nech najdes nejaky dobry a duchovne zdravy.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikinka128
23. sep 2021

Apoštolskú cirkev doporučujem. Nie je to nič nútene, tlačené - trocha iné ako kostol. Odídeš kedykoľvek len chceš bez udania dôvodu. 🙂

panelacikova
23. sep 2021

a ja sa zase chystám už minimálne 2 roky z cirkvi odstúpiť, len akosi stále na to nemám čas alebo zabudnem 😀 dík, že si mi to pripomenula 😀

mamamasama
24. sep 2021

@beata_k ja tu tiez jednu cakam, ale ta moja ma len jedno jedine, pre nu najlepsie na svete 😅 a rada ho vnucuje ostatnym 😅

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tajy
24. sep 2021

Kup si knizku Vyznania od Sv.Augustina - on bol tiez hladac a presiel dlhu cestu, uzasne otazky si kladol a hladal odpovede, chcel najst pravdu a tak ako ty, chcel sa niekde zaradit a spravne rozhodnut. Myslim, ze ti velmi pomoze, lebo tu presne popisuje odlisnosti, rozne duchovne smery, otazky na ktore nedostaval odpovede. Krasne citanie, ako aj v tych pre nas najobycajnejsich veciach je ukryty hlboky zmysel. Klobuk dole pred jeho intelektom.

liljana
24. sep 2021

@zazvorka87 Firma zaplati vikend v hoteli. Tam sa cela firma v piatok zlezie, na uvod prednaska, ako sa vedie firme, aby sa to dalo odpisat z dani. Potom dva vecery a dve noci sa vsetci prezieraju a ozieraju, cez den sa hraju hry a v nedelu sa idu domov vyspat. A cely rok sa tesia na dalsi team building.😂

autor
24. sep 2021

@any_soj toto je vyborne, vypocula som si ich na youtube, kupim aj knihu. Dakujem za tip!