Ako si zvyknúť na cudziu mentalitu??

nikita606nns
3. apr 2021

Ahojte chcela by som veľmi patriť do krajiny že není vidět na mne ze som iná mat ich mentalitu da sa to? Keď je úplne odlišná? Da sa to pochytit? Alebo je ťažko keď niesom v krajine narodená ďakujem za rady píšte co vás napadne 😂

pribinak
3. apr 2021

@nikita606nns asi by bolo fajn uviesť názov krajiny o ktorú sa jedna

felicita027
3. apr 2021

Dá sa to, môj muž je cudzinec a už vidím na sebe zmeny ako som kedysi reagovala a teraz na jednotlivé situácie... Raz som čítala motto: "Ukáž mi 5 tvojich kamarátov a ja ti poviem kto si." A na tento príklad to presne sedí ak okolo seba budeš mať ľudí s inou mentalitou tak či chceš alebo nie tak niečo sa na teba nalepí. 🙂

ivangeline
3. apr 2021

Zvyk a roky zitia tam...? Akoze... :F

amelie2017
3. apr 2021

Podla mna sa to uplne neda. Vela veciam sa clovek prisposobi, stotozni, ale na vsetko sa neda. Ja zijem v zahranici 8. rok, pred tym som tu chodievala 4 krat v lete na 3 mesiace, ale su veci, podla ktorych ma hned identifikuju, ze som cudzinka. Ale zivot tu mi vyhovuje omnoho viac ako na Slovensku, myslim, ze tam by sa mi uz tazko zvykalo.

tenerifka
3. apr 2021

@nikita606nns suhlasim s amelie2017, ja som v cudzine non-stop uz 22 rokov. Stale je na mne poznat, ze som cudzinka, aj kvoli vyzoru-mam bledu plet a blond vlasy, ale aj moja mentalita je nieco na rozhrani medzi Spanielskom a strednou Europou, mam kamosky rovnako Slovenky, Spanielky, aj inych narodnosti(tie su skor zname ako kamosky), ale stale mam nieco aj z jedneho aj z druheho, a vobec sa nesnazim byt na 100% rovnaka, ako domorodci, mam svoje specifika, na ktore som hrda (napr.dochvilnost, nesmejem sa ako sprosta na kazdej kravine a nebozkavam a neobjimam v afekte kazdeho, koho stretnem-som zdrzanliva), a ktore sa naucili ini akceptovat. Ja to vidim aj na manzelovi, ze za tie roky sa on postredoeuropctil, t.j.snazi sa byt dochvilny, nechodi von s kamaratmi ako za mlada, dokonca aj spat chodi pred polnocou, atd....
Musis si to zariadit tak, aby si sa hlavne ty citila dobre a nesnazit sa zapadnut na 100% za kazdu cenu, bud sama sebou a z tej novej kultury prevezmes len to, co tebe vyhovuje a nikto ta za to nebude odsudzovat

amelie2017
3. apr 2021

@tenerifka 😆😆😆 presne, ta dochvilnost a to afektovane bozkavanie a objimanie 😬 a vdaka tomu som vsade oznacena za borde 😀

tenerifka
3. apr 2021

@amelie2017 ja som ladova kralovna😂

felicita027
3. apr 2021

@tenerifka Ja som napríklad vyrastala na SK a celú strednú som stále meškala na prvú hodinu učitelia vedeli, že pri mne musia čakať takých 10-15min po zvonení 😂 všade sú takí a takí ľudia... Ide len o to, kde a v čom ich je väčšina a v čom menšina a ako veľmi sa im človek chce prispôsobiť 🙂 mne veľa domácich povedalo, že na mne nepočuť, že som cudzinka na správaní ani prízvuku, skôr zo slovenska dostávam "hejt" keď tu dlho nie som, že už mám iný prízvuk a zabúdam slovíčka 😂 dokonca pár rokov späť keď som bola s kamoškami (4 cudzinky, 1 domáca) v klube mal barman určiť medzi mnou a domácou kto je cudzinka a presne naopak určil s tým, že podľa neho kamoška mala cudzinecký prízvuk 😂

tenerifka
3. apr 2021

@felicita027 ja som na Kanarskych a tu domorodci vyzeraju uplne inak, mozes rozpravat perfektne, ale je vidiet, ze si guiri😂, a v mojom pripade tym duplom, proste ma skor typuju na Rusku (kvoli crtom tvare a farbe vlasov)

felicita027
3. apr 2021

@tenerifka no, tak to je ťažšie keď črty tam nezapadajú alebo rasa... Ja našťastie som v krajine kde len podľa výzoru nevedia určiť, či som ich alebo nie

andreatytler
4. apr 2021

@nikita606nns Podla mna sa na cudziu mentalitu zvyknut neda... teda mozes si zvyknut ze je mentalita ina ale nemozes zmenit seba.
Ja osobne by som nevedela zit v krajine kde nezapadnem. Zivot v cudzine je uz aj tak dost narocny a ak by som neustale mala pocit ze tam nepatrim, tak by ma to neskutocne deptalo.