Ako spestrujete a oživujete túru deťom a sebe?
Ahojte maminky - turistky. 🙂
Ako spestrujete a oživujete túru deťom / sebe / priateľom ?
Nemyslím 4 hodinové výstupy niekde v Roháčoch... skôr mám na mysli niečo viacdňové - s prespávaním na chatách, v stanoch...
Tak ak vás niečo napadne - či pre dospelákov, či pre detičky, mládež - na zoznámenie, spestrenie, pobavenie či už večer na chate al. v prírode budem rada.❤
Vďaka, Gallina
Tak u nás všetko ide ľahšie, keď sú špekačky, lebo bežne nejako ich nerobíme ani nekupujeme domov ani nič také. Tie u nás tak nejako znamenajú nejakú turistiku, chatu a podobne a zatiaľ je to fajn motivácia, ale inak bežné hry, teraz zase sme si obľúbili, že maľujeme kamene a keď niekam ideme, tak ich niekde nechávame, nech urobia radosť niekomu inému.
moje netere (škôlkarky) veľmi baví "loviť ryby", hocijaký potôčik, chytia paličky a akože lovia (prípadne lovia listy) a turistika najlepšie taká, ktorá nie je nudná, čiže nejaké kamene, korene stromov..
zvykneme vyberať penzión, kde je aj nejaký šmýkala, pieskovisko , a potom pozerám na internete, čo je tam zaujímavé aj pre deti
v ČR bol napr. náučný chodník, kde boli také zastavenia pre deti, nafarbené vyrezané stromy v tvare rôznych bytostí, alebo nejaká úloha s kameňmi
v Zuberci sme minulé leto stretli ozdobené traktory, nejaké slávnosti tam boli, tance v krojoch (takže je aj dobré si takéto veci popozerať, že kde čo zaujímavé je)

@gloglo77 posedenie pri ohniku s gitarou a spievanie, slovné hry, napr.kazdy povie nejaké slovo a každý ďalší musí zopakovať všetky predošlé slová v presnom poradí, hádaj co som, activity, kartové hry, spoločenské hry, napr pexeso, človeče, atď.