icon

Ako spestrujete a oživujete túru deťom a sebe?

avatar
gloglo77
26. mar 2021

Ahojte maminky - turistky. 🙂
Ako spestrujete a oživujete túru deťom / sebe / priateľom ?

Nemyslím 4 hodinové výstupy niekde v Roháčoch... skôr mám na mysli niečo viacdňové - s prespávaním na chatách, v stanoch...
Tak ak vás niečo napadne - či pre dospelákov, či pre detičky, mládež - na zoznámenie, spestrenie, pobavenie či už večer na chate al. v prírode budem rada.❤

Vďaka, Gallina

avatar
bolarazjedna
27. mar 2021

@gloglo77 posedenie pri ohniku s gitarou a spievanie, slovné hry, napr.kazdy povie nejaké slovo a každý ďalší musí zopakovať všetky predošlé slová v presnom poradí, hádaj co som, activity, kartové hry, spoločenské hry, napr pexeso, človeče, atď.

avatar
sjuzi
27. mar 2021

@gloglo77 ja mám síce už väčších chalanov, ale každá túra sa ráta o niečo viac, keď si môžu urobiť ohník a niečo opiecť, po ceste zbierajú suché konáre a kôru na oheň a stužlikajú nožíkmi palice na opekanie 😉

avatar
anita1978
Odpoveď bola odstránená
avatar
maris5
27. mar 2021

@gloglo77 my popri turistike robine geocasching. Ak je dobre spravena keska, tak ma v popise vela zaujimavosti, deti sa zabavia hladanim "pokladu".

Nasi maju 2 a 6 rokov, vacsinou sa snazime 2 dni turistika, 1 den kupalisko, ZOO.... a vecer vsetci zalahnu do postele...

avatar
ellemell
27. mar 2021

Tak u nás všetko ide ľahšie, keď sú špekačky, lebo bežne nejako ich nerobíme ani nekupujeme domov ani nič také. Tie u nás tak nejako znamenajú nejakú turistiku, chatu a podobne a zatiaľ je to fajn motivácia, ale inak bežné hry, teraz zase sme si obľúbili, že maľujeme kamene a keď niekam ideme, tak ich niekde nechávame, nech urobia radosť niekomu inému.

avatar
unicornlady
27. mar 2021

moje netere (škôlkarky) veľmi baví "loviť ryby", hocijaký potôčik, chytia paličky a akože lovia (prípadne lovia listy) a turistika najlepšie taká, ktorá nie je nudná, čiže nejaké kamene, korene stromov..

zvykneme vyberať penzión, kde je aj nejaký šmýkala, pieskovisko , a potom pozerám na internete, čo je tam zaujímavé aj pre deti

v ČR bol napr. náučný chodník, kde boli také zastavenia pre deti, nafarbené vyrezané stromy v tvare rôznych bytostí, alebo nejaká úloha s kameňmi

v Zuberci sme minulé leto stretli ozdobené traktory, nejaké slávnosti tam boli, tance v krojoch (takže je aj dobré si takéto veci popozerať, že kde čo zaujímavé je)

avatar
gloglo77
autor
27. mar 2021

Ďakujem veľmi pekne za milé rady 🙂 Určite niečo využijeme. ❤