Ako ste zvládli 2. pôrod?

szzuzka
6. máj 2019

Môj 1. pôrod :( 19h bolesti, to by som zvládla aj teraz, ale samotný pôrod .... - som hovorila, ze nikdy viac. Bez epi, nestichli pichnúť, ukončený s vacuumextraktorom, Hojenie rok! Trauma na celý život....
Mať dieťa je niečo nepochopiteľne krásne, ale samotný pôrod som si predstavovala úplne inak. Každý hovoril, že to už nič, keď vydržíš bolesti to už malina... ale to tak nebolo.
Teraz ma čaká 2. pôrod, som len na začiatku tehu, a mám stresy už teraz. Chcem si vybaviť cisársky ale ten tiež môže dopadnúť zle... Neviem čo mám robiť....
Budem rada, keď mi napíšete skúsenosti z 2. pôrodu, čim bol iný ako 1.
Ďakujem.

mirulinulinka
8. máj 2019

Ja som prvý pôrod mala velmy ťažký až som dostala trombózu hrôza ako s prasatom somnou robily rodila som 5hodin a druhy bol taky ze ani neviem len ma dali na kozu po 9hodinach mala vyletela ako strela 😂😂😂😂

bibih
8. máj 2019

u mna to bolo naopak. moj prvy porod bol uzasny. 20 min a jeden steh. ani neviem, ze som rodila. druhy dice trval necelych 40 min, ale dal mi zabrat. maly bol sice skoro o kilo vacsi, ale aj vodu mi prepichli, aj nebol este dostatocne zostupeny, bolestivejsie kontrakcie, roztrhal ma a to som prisla do porodnice otvorena na 7cm. Takze je to velmi individualne. Hlavne sa treba podla mna v hlave nastavit pozitivne. Lebo vsetko co som pri druhom nechcela, som si privolala, lebo som na to myslela viac ako na to, co chcem 🙈

sunny8
14. máj 2019

Prvý bol horor od 4 rána kontrakcie a mala sa narodila 12:55 ale mala som vyvolavackou tak som myslela že tam zgebnem... Druhý pôrod príjem 6:05 mala bola na svete 6;10 ,😌

szzuzka
autor
14. máj 2019

@sunny8 wow 👏👏👏

simcika
15. nov 2019

@maryetta čiže si mala po cisarskom prirodzený porod. Po akom dlhom čase...aký rozdiel medzi porodmi?

zuzana_j23
17. nov 2019

@szzuzka prvý masaker.. 24 hodín .. a na konci som už odpadavala .. a druhý pohodicka kontrakcie asi 2-3 za hodinu som neverila keď povedali ze môžem tlačiť.. že nič necítim 😆🤷🏻‍♀️