Ako študovať vysokú školu, keď s tým manžel nesúhlasí?

ivanka223
22. feb 2008

Tento rok chcem začať študovať externe VŠ, ale keď to len spomeniem, tak manžel sa hnevá, že nemám na to a pod.. Proste som jednu VŠ študovala, ale ma obor nebavil, tak som skončila v 2.ročníku, tak mi stále vraví, že jednú školu som nechala tak nechám aj túto☹
Proste že ho musím o tom presvedčiť, že na to mám.
Veď som mu aj povedala, že na školu mám našetrené, že od neho nechcem ani korunu, aj že o malú budem mať postarané...
proste neviem, či sa mám aj za takýchto podmienok na to dať...bo to na mňa psychicky dosť vplýva.
Chcela by som aspoň to Bc., bo zamestnanie si veľmi ťažko nájdem.
Pekný deň prajem.

adka1978
28. feb 2008

Ivanka, ja chodím na VSEMVS - 3. ročník, ak chceš bližšie info, veľmi rada 🙂

havka
6. feb 2009

ivanka - uplne nahodou som na nete natrafila na tuto temu a neda mi, aby som na nu nereagovala. ak mas na to (nielen financne, ale hlavne "v hlave"), aby si vs vystudovala, tak nevahaj a zacni, lebo to v buducnosti budes urcite lutovat. zazila som nieco podobne. na strednej som bola najlepsou ziackou v rocniku cele 4 roky, ale na konci 2. rocniku som sa zalubila do mojho teraz uz manzela a hoci dovtedy som nikdy nepochybovala o tom, ze vs vystudujem, on mi to nakoniec vyhovoril. ani sa neda povedat, ze vyhovoril, ale akosi ma tak zmanipuloval, ze som nakoniec na tu vs ani nesla. proste mi daval svojim sposobom najavo, ze sa mu to nepaci. on totiz vs nema. nedala som vtedy ani na rady rodicov, ktori mi stale hovorili, ze je to velka skoda a ze ma to v buducnosti bude velmi mrziet. po strednej sme sa hned vzali (ja som mala 18, moj manzel je o 9 rokov starsi) a ja som po nastupe do zamestnania zase chvilu uvazovala, ze to skusim externe. on akoze suhlasil, ale ked som sa zacala po veceroch pripravovat na prijimacky, daval mi zase najavo roznymi recami a poznamkami, ze sa mu to nepaci. tak som to zase vzdala, lebo som mala dojem, ze bez jeho podpory, to nebudem mat lahke. ale bola to velka chyba. naozaj som potom velmi lutovala, ze som to nedotiahla dokonca. bol to moj velky sen. uz na zs som sa rozhodla, ze vystudujem "stavbarinu" a isla som za svojim cielom, az pokial mi do toho nezasiahol manzel a ja som sa toho sna kvoli nemu vzdala. stale som mala pocit a aj mam, ze som vo svojom zivote nieco nedotiahla dokonca. v profesnom zivote som si svoj sen z velkej casti splnila - podnikam vo svojom odbore a som vlastne zivitelkou rodiny, ale stale v sebe nosim ten pocit jedneho nesplneneho sna. dnes mam 41 rokov, dvoch velkych synov (21 a 16) a tento rok som si podala prihlasku na vs. som pevne rozhodnuta, ze si ten sen, nakoniec splnim a "cuduj sa svete", ani moj manzel uz neprotestuje. zbytocne budem teraz lamentovat nad tym, ze som ten rozum, co mam teraz mala mat pred 20 rokmi, radsej si hovorim, ze aj tak pojdem do dochodku az po sestdesiatke a tak stale mozem svoje nadobudnute vedomosti v praxi este dlhe roky vyuzivat. drzim ti palce a nevzdaj to.

mixka
6. feb 2009

VSEMVS - Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy 🙂

nobody
7. feb 2009

hopni přihlášku a neřeš to víc

zuzka1.
7. feb 2009

ivka je my uprimne luto, ze mas za mazela tak sebeckeho a povyseneckeh cloveka! kopanec do zadku, nech vie, kde je sever!nech s ahanbi!
Ivka ked je taky ako hovoris, staraj sa v provom rade o seba, veris, ze na to mas, tak hor sa do toho, a ako tu uz pisali baby hore, urcite sa boji, ma komplexy a podobne. Avsak aj tak sa mi nepaci ako sa s teobu rozprava, mojho by to ani nenapadlo a keby hej, to by boli fukoty!!!!Mas predsa svpju hrdost, tak sa nenechaj ponizovat!
Drzim palce, ja studujem, staram sa o dieta, domacnost, manzela, robim konecne vodicak a chystam sa do prace na polovicny uvazok a podotykam, ze nemusim, ale chcem!treba na sebe neustale pracovat!

ygreen
7. feb 2009

nedočítám, jen reaguji - záleží taky na tom, zda se ti v budoucnu soukromá vejška vyplatí - myslím, jestli se náklady na studium vrátí 🙂 jestli ano, tak určitě studuj.

zuzka1.
7. feb 2009

adka1978 a mixka ja tiez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VSEMVS

avanka
7. feb 2009

Tak toto ja nepochopim, ja Vs mam, a pri nastupe do zamestnania som si potrebovala este externe doplnit vzdelanie, islo o 2 rocne celozivotne platene vzdelavanie....
manzel ma sice len strednu, ale celu dobu ma podporoval a hoci skola stala za tie 2 roky cca 60000 sk, nikdy som od neho nepocula vycitku, ba je na mna hrdy, stale o mne rozprava, ze mam 2 VS 😀 😀
Ved je to investicia do buducnosti, nikdy sa fyzicky nenarobim a hoci nezarobim tolko ako on so SS, praca ma bavi a to je to najdolezitejsie, nie?
P:S. pracujem s mentalne postihnutymi detmi a dospelymi

Preto do toho chod a uvidis, ze casom zmeni nazor a bude na teba hrdy, drzim palce 🙂 🙂

mixka
7. feb 2009

zuzka, ja tu skolu nestudujem a nemam ju ani spravenu 😀

janetka77
7. feb 2009

nooo ja tiež študujem popri zamestnaní, školu si platím sama, manžel o tom nevie, je to ťažké tajiť...vždy poviem, že ma posielajú z práce na školenia...nedaj sa odbiť, pokračuj v tom, stojí to za to :o)..držím ti palce

avanka
7. feb 2009

A to co je potom za vztahy medzi manzelmi 😲 😲 😲 😲 ked mu musim nieco tajit 😝 😝

zuzka1.
7. feb 2009

a v akej suvislosti si to pisala??ja ze tam studujes, som to necitala cele poriadne, prepac

mywiel
7. feb 2009

ivanka nehnevaj sa ale takého manzela by som niekam poslala co sme Islamske zeny, ze nemame pravo na vzdelanie ci co?! 😠 😕

kisska
7. feb 2009

ivik - nechce sa mi verit, ze je manzel az taky degesh. Nejde on na teba nahodou z opacnej strany? Nechce ta nastvat, aby si sa zatala a dokazala mu, ze to aj tak zvladnes? Mozno po tom prvom neuspechu skusa inu taktiku. No je to jedno, vysledok je stale rovnaky - jednoducho na skolu chod, dokonci ju, dokaz mu, ze sa myli a rozvodove papiere mu daj najneskor pri promocii, ked ta nepodpori. 😒 Drzim palce, ja som zatial tiez po nedokoncenych dvoch rocnikoch a s velkou chutou ist este raz... len maleho nemam zatial kam dat, ale kym pojdem do prace, hadam aspon Bc by sa mohlo podarit 😉

andy333
7. feb 2009

janetka77, ako sa to da tajit pred manzelom, ze chodis skoly? Ja tiez externe studujem, ale neviem si predstavit, ze by o tom manzel nevedel! Jednak mi je psychickou oporou a jednak mi pomaha aj s domacnostou, ked nestiham, a to je casto! 😝 Neviem si predstavit, ze by bol proti mojmu studiu, ved to je moja vec, ze chcem studovat a on ma musi podporovat, tak isto ja jeho podporujem v kariere. Ked potreboval ist na dlhsie do zahranicia, pracovne, tak zase ja som vobec nebola proti, pretoze viem, ze to bol jeho sen, tak ako je moj sen dokoncit VS. 🙂 Sny si treba plnit!
Tak asi tolko! 🙂

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kisska
7. feb 2009

jaaaaj ivi, precitala som dalsie tvoje prispevky a teraz uz viem - mylila som sa....tie rozvodove papiere mu daj hned 😠

lotosek
8. feb 2009

Nechci vám kazit radost, ale ten původní dotaz je už rok starý. 😅

nobody
8. feb 2009

no pokud není manžel děkan tý školy, tak asi nemá co říct 😀 😉

digysa
8. feb 2009

len by ma zaujimalo, ci ivanka uz studuje...lebo tato tema prebiehala presne minuly rok vo februari...
Ivanka223 studujes alebo doma peries trenirky?? 😉

kristtin
28. mar 2009

Je blbé, že ťa nepodporuje v tvojom chcení. Budeš si v starobe vyčítať, že si ho počúvla. Choď si za svojím. Ja chodím tiež na výšku, budúci rok už končím, ale chodím denne, nemám ešte deti, ani nie som vydatá. Ale keby som mala problém ako ty či ísť či neísť, tak by som išla. A ne je to pekné, že ťa manžel podceňuje a neverí ti že by si to nedokázala. Možno by ti závidel🙂

mariettka27
7. jan 2011

ahojte baby,študujem externe vsemvs,som druháčka...potrebovala by som dobrú dušičku na výmenu informácií,materiálov a tak....kto by ste mali záujem,ozvite sa.diky 😉

liz_lemon
7. jan 2011

@liana prosim ta, netrep take nezmysly, ze ti priatel da svoju kartu, aby si si isla kupit nieco na seba, tomu uveri iba naivka, ako si ty sama, neexistuje, aby cudziu kartu mohol jej majitel dat inemu cloveku, zvlast, ak je na nej muzske meno, a ty si zjavne zena, toto sa totiz vola PODVOD

blandik
7. jan 2011

@ivanka223 - tak nic, koukla jsem na datum a psala jsem na příspěvek z roku 2009

jalao
7. jan 2011

No mna by teda vcelku aj zaujimalo, ako Ivanka dopadla, lebo to bol ozaj zvlastny pribeh 😲 😲 Neviete niektora?

indiankaindi
31. jan 2011

@liz_lemon prečo by sa to nedalo? Kde dnes hladia na kreditku, aké je na nej meno? A to v obchode predkladáš skreditkou aj občiansky? Ty si zo Sr? Lebo tuto to tak nefunguje, neviem odkial si. Ja si bežne vezmem manželovu kartu a on zasa moju a nikdy somnepočula o tom, že je to podvod???? čo tu trepeš za kraviny? Nie si tak trošku naivná ty? 😅

Ale rada by som vedela, ako to dopadlo. Čo je to za blba, keď nepodporuje svoju manželsku v štúdiu? Nejaké zakomplexované čudo... 😖

vroni
31. jan 2011

@indiankaindi, lenze ono je to podvod, technicky vzate. Iste, ak vies ku karte aj PIN a ten natukas, tak je predpoklad, ze to vies od majitela karty, ergo s jeho suhlasom. Ak vsak doklad musis podpisat a karta nie je tvoja, bavime sa o falsovani dokumentu. Ale funguje to, chlap (moj) plati uz zo pat rokov vsade mojou kreditkou (s pinom, nepodpisuje)
A divnych chlapov je na svete plno, ja sa skor cudujem zenam, ktore s nimi ziju....

indiankaindi
31. jan 2011

@vroni No veď to, že podpisovať sa dnes nikde nepodpisuje, pokiaľ sa zadáva pin a ten sa myslím zadáva všade. Preto ma zarazilo to slovko podvod, pride mi to trochu silne slovo pri niečom tak banálnom. Nevidím v tom nič podvodné 😕 A čo sa chlapov týka, tak ja si neviem predstaviť, že by som mala pred svojim mužom čokolvek tajiť, alebo predstierať. A niečo tak dôležité a nezatajiteľné ako je vysoká škola... neviem si to v praxi predstaviť. A fakt nechápem, čo ju s ním ešte drží 😒

liz_lemon
31. jan 2011

@indiankaindi zase ty?! nehnevaj sa na mna, ale si naozaj naivna, a zacinam pochybovat, ci mas vobec tu VS...
som zo SR, moj priatel pracuje v banke na kartach, takze moje info je z prvej ruky, a sama som bola svedkom, ked zena predlozila v tescu kartu, ktora bola na meno jej muza a predavacka ju s tym velmi rychlo poslala do p..., a mohla byt rada, a ta zena sa divila presne ako ty, ja som sa na nej dobre zabavila 🙂 dalsia naivka
a aby som nezabudla, ty chces byt pravnicka?! spamataj sa!
uz mi je to cele jasne, na pravo ta nikdy nezobrali, ved to by tam uz mohol studovat fakt kazdy

indiankaindi
31. jan 2011

@liz_lemon ježiši, keby som si všimla, že to si ty, tak nenapíšem ani slovo. Predpokladám, že ak tu bude téma zase o niečom inom, bude v tej oblasti pracovať tvoja mama, v dalšej otec, v dalšej babka a pod. Ty si proste ako ten truhlík. Len teda neviem kolko máš rokov, vzhľadom na tvoje myšlienkové pochody, vyjadrovacie schopnosti a inteligenciu. Ako vidím, tak to odhadujem na 12.... Máš vytvorený imaginárny svet čo? Si predstavuješ, že akože študuješ niekde na vš a tu ideš ponižovať iných, lebo ešte si nedozrela na to, aby si chápala aj iné súvislosti... "ja som sa na nej dobre zabavila dalsia naivka " tak toto je vyjadrenie skutočne tak 12 ročného nedozretého dieťaťa. Hm, smutné, ale čo už. O takomto čase by si už ale mala spať moja, zajtra ideš zrejme do školy 😵 A áno, právničkou chcem byť a budem. Mám na to určite viac ako ty. Ale ked dospeješ, tak aj k tomu možno príde. A daj mi pokoj ok? S tebou sa fakt nemusím zaoberať 😅