Ako udržať plávajúcu podlahu lesklú a bez šmúh?

ververka
25. mar 2013

viem ze je to mozno cudna otazka, ale uz sa nad tym zamyslam dlhsi cas a nic nepomaha.
Takmer v celom byte mame polozenu plavajucu podlahu. Kedze je to svetly byt, tak vidno aj po umyti a uschnuti podlahu hned 1. smuhy po umyvani, 2. stopy po papuciach.
Mate osvedceny prostriedok na umyvanie podlahy? Vyskusala som uz kadeco ale bezvysledne.
Tiez si planujem kupit sasankove papuce Dedra, nech nevidno odtlacky po papuciach.
Dakujem za rady

dukokatka
25. mar 2013

ja umyvam s jarovou vodou a nic nevidno niake smuhy .ani otlacky.

gretka2
25. mar 2013

@ververka Ja mam s tymto tiez dost velky problem.....Slnecny byt a tmava podlaha... :( Mam kvalitny plochy mop, vzdy najskor povysavam, ale kd to pretriem mopom, tak to vidno. Osvedcilo sa mi, ze ked este vlhku podlahy pretriem mikrofazovou utierkou na tom mope 🙂 ...keby viem, ze ten mop (Lifeheit) bude zanechavat smuhy, tak ho ani nekupim...Skusim nan kupit nejaky lepsi navlek (ci ako sa to vola)...
Planujeme tu podlahu vymenit, kedze nie je moc kvalitna, ani kvalitne polozena :(. Akurat sa nemozeme s mazelom dohodnut, ci bledu, alebo tmavu. Ja by som chcela bledu, lebo je menej hakliva na "drobne nedostatky", a manzel trva na tmavej. Viem, ze nejde o to, ci je prach vidno, ale o to, ze tam vobec je, ale nebavi ma to stale utierat...
A umyvam to cistou vodou. Zatial sa mi neosvedcil ziadny pripravok na laminatove podlahy. Este skusim mierny octovy roztokt, ale to asi necham na leto, ked bude vacsinou otvorene okno..obavam sa zapachu 🙂...

aamina
25. mar 2013

mne práve jar zanecháva stopy, preto používam aviváž. Krásne prevonia celý dom a pritom je podlaha lesklá a čistá

saska.t
25. mar 2013

najucinejsi je parny mop,je to investicia,ktora sa oplati,ale musi byt kvalitny,ziadne reklamne tahaky,potom nie su ziadne stop a vsetko sa krasne leskne vcetne kachliciek 😉

ververka
autor
25. mar 2013

saska.t - dost sa bojim ze sa podlaha vyduje. Rodicia maju parny mop, pouzivaju to na kachlicky, super sa lesknu, ale je z toho taka vona spiny, ak boli kachlicky zajdene napriklad.

majka2508
25. mar 2013

ja som niekde čítala, že je dobrý Alex. no, ale všetko fakt zavisí od mopa.

saska.t
25. mar 2013

@ververka ak mas kvalitny mop ziadny smrad z neho nie je,podlaha je sucha do 2 min. plavajuca podlaha sa mi doteraz neodula,kedze nikde neostava voda stat do 2-3 min.je sucha,leskla a to umyvaj tak 3 x v tyz.kedze mam 2 psov a male dieta 😉 Mam vsetky druhy podlah,pavajucu,kachlicky aj linoleum, parny mop pouzivam cca 5 rokov a vsetky podlahy vyzeraju ukazkovo...

sisi1503
25. mar 2013

@saska.t mozem sa spytat odkial,alebo aku znacku toho parneho mopu mas?Tiez som nad tym rozmyslala ci ho kupit,alebo nekupit,ale mne ho ponukali s ws-teleshopingu,alebo ako sa to teraz vola... 🙂

saska.t
25. mar 2013

@sisi1503 na domace pouzitie staci aj shark dirt devil (fialovy) maju ho aj na SK moji rodicia ho maju a spokojnost (nezijem na SK) ja mam Kärcher,myslim,ze aj cenovo su dostupne,kedze je to dlhodoba investicia,uz som sa chystala aj na zepter (az kym som nevidela cenu 2000,-eur) aj ked vysava a umyva zaroven 😝 ,pri tych 2 sa bavime o sume cca do 100 eur

fluska
25. mar 2013

@ververka
@gretka2 dievčatá ja som dlllho bojovala presne s týmto istým problémom... len dovtedy, kým som neobjavila Pulirapid. Odporúčam a problém máte vyriešený! Obsahuje aj čpavok, takže je aj dezinfekčný.

gretka2
25. mar 2013

@fluska Zo zasady nepouzivam cistiece prostriedky, ktore obsahuju cpavok. Drazdi dychacie cesty, a je toxicky pre vodne organizmy... snazim sa z bytu nevypustat viac "sajrajtu", ako je nutne. Takze tym padom cpavok nepripada do uvahy. A kedze v byte ziju aj deti.....ee 🙂

zuzulica
25. mar 2013

@gretka2 Ja mám v práci tmavú podlahu a ide ma z nej šľak trafiť,najskôr som chcela takú úplne bledú,ale nakoniec sme kúpili takú tú pásikavú,tan bledší variant a som max spokojná,žiadne šmuhy,žiadne šľapance,už inú nechcem 😀

zuzulica
25. mar 2013

@ververka Nesmieš dávať veľa čistiaceho prostriedku,kvôli tomu sú väčšinou tie šľapance vidieť,treba si dávať pozor,aby si ju umývala po smere ako je uložená,nikdy nie priečne. Ja osobne umývam plávačku ručne s handričkou,lebo po mope (tiež mám ten drahý Lifeheit) mi tam zostávali šmuhy.Inak ja ju hlavne vysávam a prípadne z dedra s tým sasankovým mopom prebehnem,keď potrebujem tak na rýchlo,inak tie papuče sú fain 😉

sisi1503
25. mar 2013

@saska.t dakujem za odpoved,uz dlhsie uvazujem o kupe,tak do 100eur to sa este da,kedze ako pises je to dlhodoba investicia... 🙂

ververka
autor
25. mar 2013

Super, dakujem pekne za vsetky odpovede. Vyskusam tieto moznosti a dam vediet. Mame podlahu tmavsiu a zlozenu z rezov viacerych druhov dreva. Takze tam nie je suvisly pas a rez dreva, preto je tam kazda malickost viac viditelna.

@fluska, Pulirapid na drevo, alebo ten univerzalny? Neviem ci aj v tom prvom je cpavok.

fluska
25. mar 2013

@ververka Fuuuuu, tak toto som si nie istá. Pozriem doma a dám vedieť.

fluska
1. apr 2013

@ververka Prepáč že až teraz,pozabudla som na to :| Ja mám asi ten univerzálny-píšu na ňom,že na všetky omyvatelne povrchy v domácnosti...Nevedela som,že existuje aj vyslovene na drevo.

zuju2
6. apr 2013

Ja používam tekutý Ajax- oranžový, krásne vonia. Umývam aj mopom alebo handrou a nemám šmuhy a ani sa na podlahe nešmýka.

ververka
autor
8. apr 2013

Baby, skusala som zatial tu avivaz.
Je to o poznanie lepsie a krasne to vonia, ale aj tak su tam smuhy.
Ale to je asi udel tmavych podlah a priameho svetla. A tiez uz chodim v upratovacich papuckach, takze ziadne odtlacky nie su.

lenka2507
26. sep 2014

Chcela by som sa spýtať, po prerábke sa mi trocha poškodila podlaha, sú tam malé škrabančeky...nie je ich vidno, ale podlaha už nie je tak lesklá ako predtým ☹ Tak som dnes kúpila ALEX Lestěnka renovující...viete mi poradiť, či to funguje, či to nebude ešte horšie ako predtým. Plávajúcu nemáme hladkú, ale takú so vzorkou. Ďakujem za každú skúsenosť

redusik
26. okt 2014

@zuzulica a nesmyka sa v tych papuciach?

zuzulica
26. okt 2014

@redusik nie nešmýka (ak by si ich chcela,nápiš mi IP,môžem ti ich objednať)

monika070
18. júl 2015

@gretka2 zapachu od octu sa nemusis bat ked do vody das par kvapiek oblubenej vone z esencianych olejov
.ja do octovej vody pridam par kvapiek a podlaha je nielen leskla ale dom je krasne prevonani 😉

fazulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwaneta256
27. jún 2018

ahoj, vyskusaj si precitat http://www.modernydomov.sk/ je tam clanok aj o podlahach teda ako sa o nu starat aby ostala co najdlhsie ako nova, ale najdes tu aj rozne ine tipy a inspiracie ci naody ako sa starat o svoj pribytok 🙂 alebo ako na stavbu ci rekonstrukciu 🙂

damoska
22. aug 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

skus si tu vybrat http://www.jutex.sk/97-cistiaca-chemia su to velmi kvalitne čistiace prostriedky. Podlaha je po nich ako zrkaldo

esmera50
2. aug 2021

@ververka to ej aj môj problém, máme novú plávajúcu podlahu a vraj sa môže vyduť