Ako v lete ochladiť vodu v akváriu?

kacenqa
23. jún 2008

ahoj snazilky, tehulky a maminky, urite tu mnohe mate akvarka. my mame teraz uz 2 roky akvarka doma, a aj minuly rok aj tento rok mam problem, ako zabezpecit tym chudatam rybam stabilnu vodu aj cez leto, v tychto horucavach.

zatial to robim tak, ze otvaram veko, nech je to svetlo dalej od vody a nech tam aspon akotak cirkuluje vzduch medzi hladinou a svetlom, a davam zmrznutu flasku s vodou do akvarka. ale stale sa mi to zda malo alebo len docasne....

tak budem rada, ak sa najde nejaka tiez akvaristka, co ma lepsi navod 😉

titkovamiriam
23. jún 2008

ochladzovanie jedine ladom vo flasi,inak neviem ako,jedine zeby si si namontovala doma klimu 😀 ,v tomto teple trpia aj zvierata,ja som vcera ochladzovala vonku jazierko,klasicky z hadice ,lebo rybky aj rastliny toho maju uz pokrk ☹ a to nehovorim o psoch,uz chudence nevedia co by robili tiez su stale pri vode ☹

jabber
23. jún 2008

no a co trošku vody upustit a nalít tam studenou, to by nešlo?

titkovamiriam
23. jún 2008

tak sa to znovu uteply 😀 ,ked sme mali akvarko doma,hadzali sme tam aj lad-to ten sa hned rozpusti,ked je v ibe cez 30st tak voda nemoze mat 22 ☹

jabber
23. jún 2008

hmmm 😒 , no mělo by existovat něco jako je topítko, tak chladítko 😀 - se divím, že to ještě nevymysleli 😕

titkovamiriam
23. jún 2008

😀 😀 😀

kacenqa
autor
23. jún 2008

no ved to, do kelu 😖 chudata zvierata...uz mi 3 ryby skapali....a nasa cica ta tiez nevie co so sebou...pes ma aspon rad vodu, ale macku ked len chytim na ruky a idem smerom do kupelne tak sa uz driape prec a ako jej pomoct?

titkovamiriam
23. jún 2008

macke daj na hranie lad-do mrazaku daj vodu v jogurtovych poharkoch a vyklop jej to,budes mat vsade vodu ale pomahato,alebo jej vyber kus zmrznuteho masa. 😀 rybycky ☹

jaduska
23. jún 2008

ja akvárko neochladzujem a ryby zatiaľ žijú...Ale naše sú nejaký odolný druh, lebo ani vodu im nemením tak často ako by trebalo, aj papať im dáme občas až po 3 dňoch 😒 nejako popri deťoch nestíham ešte aj o ne sa starať. Minulý rok boli tiež takéto horúčavy, v akvárku bolo 26 stup.a ryby boli OK

sestri
23. jún 2008

my akvárko tiež neochladzujeme...cez deň radšej nevetrám,aby sa nezohrial byt.nemali sme zatiaľ žiadne problémy.

pattie
23. jún 2008

My máme vodní želvy (plus 5 ryb) a želvám to naštěstí vyhovuje, mají rádi teplo. Ale bohužel to taky vyhovuje řasám, takže v létě mám akvárko permanentně zelené (v zimě ne...). Takže kdyby jste někdo měl tip, co s řasama, klidně i lehčí chemii.....

snehulienka
23. jún 2008

co ja viem, ja ked mam teplu mineralku hodim do nej lad 🙂

aponchie
23. jún 2008

me napadly kostky ledu..

nobody
23. jún 2008

přelepit celý akvárko černou tapetou a studená dýl vydrží 😀

už jsem potichu 🙂

aponchie
23. jún 2008

hehe 😀 mas osobni zkusenost?treba sam se sebou?

nobody
23. jún 2008

nemám 😀

ale existujou chladiče ... ale to radši ten led

aponchie
23. jún 2008

no chladice...ja bych to asi prechladila jak se znam nekam urcite...sem cistila ten filtr jakejsi motorek a dala sem to tam zpatky opacne a vcuclo to pri zpetnem chodu jednu takovou rybku a rozsekalo ju to na potravu pro ostatni fakt brutalni zazitek 😀 😝

sestri
23. jún 2008

manžel vraví,že ho treba riadne prevzdušňovať.

nobody
23. jún 2008

Apiii 😀 😀

jak nijak že jo 😀 😝

karolinkafe
23. jún 2008

My mame vonku taky "bazenik" s rybkami a to su vraj nejake studeno-vodne rybicky. V lete im menime vodu take kazde dva tyzdne, ale neochladzujem a stale ziju 😀 Asi su prisposobive 😅

martina.d.
24. jún 2008

my máme 300 l akvárko a vodu neochladzujeme. Cez noc nechávame pootvorené okno, aby tam bol chladnejší vzduch. Treba pustiť okysličovač, nie silno, len tak jemne a pokiaľ je už naozaj teplá voda, tak trochu vypusť a nalej novú. My sme doteraz mali dve 300 l a jedno150 l akváriá, ale s ochladzovaním sme problém nemali. Takže držím palce. 😀

roasha
24. jún 2008

my mame tiez 300l,a tiez len prevzdusnujeme,obcas dolem studenu vodu.ryby to zvladaju uplne v pohode. 😉

catrin1
24. jún 2008

kacenqa mi mame 450 litrove akvarium a chladi mi ho tak ze vytiahne muz pol akvaria (mame nato cerpadlo) a dopustime studenu...ale je to o nervi...kazdy druhy den pomali... 😒