Ako vyčistiť škvrny od zaschnutej farby po maľovke?

bzuco
29. sep 2008

nemáte nejaké typy alebo triky, ako sa škvŕn od farby po maľovke (konkrátne na botaskách ) zbaviť? skúšali sme oprať, čistiť riedidlom,...ale nepomohlo ☹

alibernet
29. sep 2008

dobrá téma, akurát chystáme maľovať...
😎

alibernet
29. sep 2008

alemám obavu, že jedine čo pomôže sú bud nožničky alebo materiálna spomienka na p.Baťu

titkovamiriam
29. sep 2008

opatrne acetonom,ak pojde aj farba s tenisiek domaluj fixami 😀

bzuco
autor
29. sep 2008

mirka...skúsime
lebo mám "šikovného" MM a ked sme prerábali, tak sa na stavbe zabudol prezuť do starých botasiek a takto to dopadlo ☹ ...keby neboli takmer nové, kašlem na ne, ale mal ich asi mesiac 😒 ...a sú skôr látkové

ale odlakovač s acetónom nezabral...či to treba čistý acetón?

titkovamiriam
29. sep 2008

skus cisty daj si ho na cistitko do usi a opatrne napusti flak ,pretri handrickou-opatrne a uvidis,potom topanky vyper v prasku na pranie a po uschnuti uvidis.

bzuco
autor
29. sep 2008

dakujem
vyšlem poobede MM do garáže, nech ide pohľadať acetón 😀

anosk
6. okt 2012

mne pomohlo WD40 asi kazdy garazmajster ho bude mat, nastriakt a kefkou vysuchat, drobne pigmenty ktore sa nedali vycistit som vytrhal pinzetou

vercicha
11. sep 2016

Mna zaujima ako odstranit umyvatelny primalex fortissimo z dlazby 🙂 nejde mi riedidlom ani spachtlou....

patatomas
26. dec 2016

Ja by som tiež potrebovala radu ako dostat farbu po malovani z novych teplakov tak isto sme skusali riedilo aj vyprali z praskom a nic nepomohlo :(

bambulina3
8. jan 2017

Dostať čistiaci benzín a vraj to ide dobre dole

tutu_1
8. jan 2017

Farby na steny su rieditelne VODOU ak nejde o špeciálny náter. Tj treba hneď umyť vodou nie riedidlami ci benzinom, inak sa to da dole len veľmi tažko ak vobec a je jedno z akého povrchu.
Mohlo by pomôct perchloretylen používa sa na chemické čistenie v čistiarniach co sa tkanin tyka. Na dlažbu skúsiť vymyt horúcou vodou, vela suchat handrou, alebo kefkou na ruky. Ak je to omyvatelna farba ako primalex fortisimo skúsiť výrobok cleanlux od sidolux firmy s tym mam celkom dobru skusenost 😉

123456789abcdefghi
28. máj 2017

Ahoj. Som z Košíc a nedávno sme maľovali. Stala sa však menšia nehoda pri práci a biela farba na stenu sa nám dostala na gauč a koberec. Neviete čo s tým?

dianabackham
10. sep 2017

Ahoojte bola by som velmi rada ak by ste mi pomohli zafarbila som si koselu riflovu farbou na stenu no a prala som ju a nejde mi dole ta farba, vedeli by ste mi nieco poradit? 🙂

alenatomova
24. máj 2018

@tutu_1 Ďakujem za tip. Šlo to dolu vodou a kefkou (na riad). 😀

maartiii1
3. okt 2020

Mne pomohol BENZÍN! Skutočne to vyčistí škvrny od farby, len treba veľa šúchať. 🙂