Ako vyperiem zažltnutú bielu podprsenku?

mataa52
20. dec 2021

Ahojte poraďte mi prosim ako mám vyprať zažltnutú podprsenku. Je mi jasne že biela ako sneh už asi nebude ale aby bola aspon biela a nie žlta. Hlavne okraje a ramienka sú v zlom stave.
Ďakujem.

lenkasarka
20. dec 2021

@mataa52 v prvom rade treba dbať na to aby sa do takého stavu nedostala. Myslím,že ju treba už len vyhodiť. Neverím,že taký zázrak existuje, ktorý by ju ešte dal ako tak do kopy.

romanapb
20. dec 2021

@mataa52 skúsila by som agent prášok od eurony

luccija
20. dec 2021

Sprav si radosť a kúp novú🙂alebo skús namočiť do Vanishu

kataina
20. dec 2021

tak asi naozaj vyhodiť, skusila by som pred vyhodenim savo na pranie

miriam2908
20. dec 2021

@mataa52 skusila by som sodu bicarbonu, kyselku, citronovu stavu, ocot a to stare klasicke mydlo jelen. Mozno savo na pradlo?

zuzubb007
20. dec 2021

Smer kos, vyzera uz ako po 10tich rokoch pouzivania :D

jankja
20. dec 2021

@mataa52 ja mám dobré skúsenosti s kyselinou citrónovou, namočiť na niekoľko hodín do vody s k. citrónovou a bude bielučka… potom vyprať v práčke bežným spôsobom.

0silvia0
20. dec 2021

@mataa52 to vyzera znicene od potu. Skus tu kyselinu alebo savo.

lunademonica
20. dec 2021

@jankja aky pomer kyseliny c. a vody prosim?

lenka7477
20. dec 2021

@zuzubb007
@luccija niektoré podprdy sú kvalitné aj po rokoch - škoda vyhodiť - berte ohľad,
skúsila by som niečo - čo radia na bielenie

xsandrax
20. dec 2021

Určite ju skús vyprať a pridaj aj Vanish. Vôbec nemusí byť dlho nosená a na vyhodenie, mne niektoré biele veci, dokonca aj nové, takto zažlknú, keď ich ich uložím na zimný spánok do skrine a na jar ich takéto vytiahnem 🤷‍♀️ Zatiaľ sa všetko pekne vypralo ☺️

luci310
20. dec 2021

@mataa52 kup si čiernu :D

kataina
20. dec 2021

@luci310 ja radim kupovať telovu farbu

martinsimona
20. dec 2021

@mataa52 Agent od eurony. Čuduj sa svete, pomohol🤷‍♀️a to som odporca kadejakých predajkýň/mamičiek. No tento jediný fras si stále kúpim 😀.

ctrl
20. dec 2021

@mataa52 určite Agent od Eurony .

cukricek4
21. dec 2021

v lidli maju taky prasok v fialovej pixly na biele pradlo, akoze na zosvetlenie a tusim je to aj na svkrny. nie je to nejak drahe, tak mozno by stalo za vyskusanie. alebo potom v dm kupujem nieco ako mydlo na pranie, ale je to tekute a s takou kefkou na nanasanie.

jankja
21. dec 2021

@lunademonica ja to sypem od oka…. Dám do lavora/vedra teplú vodu a pár lyžíc k.citrónovej. Kupujem ju v bezobalovom obchode po 1kg.

jankja
21. dec 2021

@mataa52 @lunademonica podľa knihy Päť domácich prostriedkov nahradí celú drogériu.

zzkmetova
21. dec 2021

@martinsimona na ake sposoby viete agenta odporucit? Dakujem

eliaska101
21. dec 2021

Sa pripnem pre zaujímavosť, lebo toto neviem či by len tak zliezlo niečim 🙂

ctrl
21. dec 2021

@zzkmetova na veľa pozri yutube.

dada153
21. dec 2021

Ja by som poradila trosicku "savo" a nechat vymocit. Ale fakt len trosicku 🙂

zzkmetova
21. dec 2021

@ctrl dakujem. Ja ho mam a skusam co vsetko sa da. Mne pomohol pri prihorenine v hrnci.

martinsimona
21. dec 2021

@zzkmetova väčšinou oblečenie. Nasypat prášok, zaliať horúcou vodou, vložiť oblečenie, nechám postáť pár hodín a šup do práčky. Funguje to asi na systéme ako sóda, že to začne syčať. Ale pomáha aj na zájdene veci, typu fľašky, termosky. Mne vyčistilo veľkú termosku, kde som sa už s kefou dostať nemohla, zájdena od kávy a v zaderoch začínala uz ako keby pleseň 😳. Tak vriaca voda, prášok a čistá ako lusk, používame ju dalej. Treba skúšať asi pomaly na všetko 😀

zzkmetova
21. dec 2021

@martinsimona dakujem. Urcite budem. Ja som ten hrniec, potom oddtok v kuchyni a skusala som aj WC ale nakoniec som nasla lepsi sposob. Na tricka dom este nemala prilezitost.

ctrl
22. dec 2021

@zzkmetova áno aj hrniec , aj sitka čajové krásne vyčistí j biele zašle prádlo vybieli aj sitko z umývačky , takisto ak máš voskovú sviečku v skle a chceš si nechať pohárik skleny stačí trosku agenta zaliat a všetok vosk ti odstráni takisto zašle tvrdené biele naberačky krásne vyčistí a všeličo iné. Hlavne bez drhnutia a hlavne bez chémie.

lunademonica
22. dec 2021

@jankja dakujem 🙂