Ako vyriešiť túto situáciu?
Ahojte, poprosím Vás o radu, ešte som v takejto situácii nebola. Pred 2-3 mesiacmi sme kontaktovali geodéta za účelom preparcelovania pozemku, nakoľko je pozemok väčší s viacerými parcelami. Stretli sme sa len raz u neho v kancelárii, raz keď bol premerať pozemok ( iba pôvodné parcely kontroloval) nechcel ani aby sme pri tom boli, ostatná komunikácia prebiehala cez email. 2 mesiace trvalo naťahovanie, dali sme mu presný nákres toho, čo chceme vo finále, ktoré parcely zlúčiť /zúžiť ktoré nanovo vytvoriť atď. Spätne nám poslal 2 návrhy zakreslené len fixou na papieri, že si máme vybrať aby na tom mohol začať definitívne robiť. Tak sme vybrali. Po čase poslal výsledok, avšak vôbec nesedel s naším návrhom, prekrývali sa staré s novými parcelami, niektoré hranice boli posunuté niekde aj o 3 metre, inde aj o 5 metrov 🙈 Muž mu odpísal, že nevidí zmysel v takejto parcelizácii, vôbec to nie je tá na ktorej sa dohodli. Na to mu geodét odpísal že končí na tejto zákazke. Ostali sme ako vyfliaskaní. Takmer po týždni poslal faktúru na 80€ za konzultácie a zameranie pozemku.
Ako OK, nie je problém vyplatiť tie peniaze ale za čo ??? nemáme v ruke žiaden papier, žiadnu zmenu, návrh, ktorý poslal je pre nás nepredstaviteľný, nelogický a v budúcnosti nevyužiteľný. Na email. komunikáciu odpisoval popri iných zákazkách ako priznal, nevenoval tomu podľa mňa dostatočnú pozornosť pretože niektoré veci mu trebalo viackrát vysletliť aby pochopil a za prvé a to najdôležitejšie OD ZÁKAZKY ODSTÚPIL ON a nie my! 🙊 Ako by ste túto situáciu vyriešili vy ?
Dosť záleží od veľkosti pozemku, jeho umiestnenia a kultúry. Je pekné že máte predstavu ako to rozparcelovat ale či je to aj možné. Posuny sú normálne záleží od podkladovej mapy (číselna alebo nečíselna), pri zmene E-KN do C-KN je možná zmena výmery.... faktúru by som mu vyplatila a našla niekoho zodpovednejšieho
Je nejaká komora geodetov? Ak áno, obrátila by som sa na nich, či je takýto postup v poriadku
No a určite si treba nájsť niekoho iného

zaplatiti, pytat doklad o platbe a najst si ineho poctivejsieho