Ako začať so záhradkárčením?

duskaf
30. mar 2008

Ahojte, kočky.
Hľadáme si záhradku, vlastne už to vyzerá na spadnutie, veľmi sa na to teším ako si vytvoríme oázu pokoja - ja, moja láska a naše tri deťúrence- Danko 6, Filipko 4, Veronka 3 mesiace. Už sa toho neviem dočkať. Milujem pestovanie, ale mám len také panelákovo - balkónové skúsenosti(ale napríklad môj citrónovník rodí krásne a mám aj banánovníky, figy). A aj keď môj svokor vyhlásil, že mne vyrastie aj metla, keď ju zapichnem do zeme, rada by som si nechala poradiť od Vás skúsených záhradkárok, lebo v tomto som úplný laik, poteším sa, ak mi pomôžete.
😵

veronika13
4. máj 2009

juuu tie cherry by som veľmi chcela skúsiť, semienka si kúpila?

gagusinka
4. máj 2009

Ahojte, som vášnivá pestovateľka kvetov, dnes som sa však stretla s novým teda aspoň pre mna druhom previsnutých letničiek. Boli úžasné a volali sa levia tlapka. Teda aspoň tak mi to povedala predavačka. Neviete mi niekto poradiť, čo sú to za kvety a ako sa pestujú?

veronika13
4. máj 2009

nemám tušenia, skús ho trochu popísať

sirinka
5. máj 2009

ja mam tiez posadene dva korene cherry paradajok...som zvedava, ake budu...

duskaf
autor
5. máj 2009

Aj ja by som chcela tie cherry, mávali sme na balkone, mňam boli dobručké.

veronika13
5. máj 2009

tie cherry sa semiačka kupujú? či sa dá aj z tých paradajočiek získať a z toho vyrastie? 😕

veronika13
5. máj 2009

dnes som zbadala, že hrášok, špenát a aj zemiaky sa už tlačia zo zeme 🙂
stále rozmýšľam nad tou tekvicou, cuketou. Môžem ich nasadiť do črepníka a postaviť niekde k plotu, aby sa ťahali tam? bude im stačiť to miesto v črepníku? do takého podlhovastého by som to zasadila

sirinka
6. máj 2009

tak my dnes polievame a zavlazujeme...dazd nikde...padlo par kvapiek a hotovo...

veronika, no neviem, ci v crepniku sa im bude darit...ale uhoriek a cukiny sa bat nemusis...to len ta tekvica je taka roztopasna a rada zajde k susedom 😉

ja som si tohto roku kupovala priesady paradajok, inac by som asi skor kupila semineko, ako susila z paradajok, neviem.

veronika13
6. máj 2009

už som kúpila, nie sú to ale asi originál cherry, ale akési balkonové, no dúfam, že semienka rýchlo vzídu, i keď už čas na výsadbu dosť pokročil, ale k priesadám sa asi nedopracujem, tu predávajú len obyč. paradajkové priesady, cherry som ešte nevidela
cuketu som tiež kúpila, tak zasadím, som si spomenula, že mám také veľké plastové kýble z farby, nevyužívam ich, tak ich zasadím do toho, tam budú mať dosť miesta na korene

kisska
6. máj 2009

veronika - balkonove su super na balkone, co som doteraz bestovala cherry alebo "ribezlove", tak rastlina mala cez 2 metre na vysku (ani koliky som nemala take, tak som ich tocila) a paradajok tolko, ze som zasobovala celu bytovku, aj na zvaranie (tu zvyknu zavarat zelene). A balkonove su slusne, maximalne 30cm a paradajky, ze ked ides polievat, tak vzdy najdes urcite nieco zrele... tak rovno do ust 😉
keby si skusala susit zo semienka, tak nikdy nevies, co ti z toho vyrastie, lebo nevies, aky pel opelil kvietok... podla toho, co ma aj sused na zahrade 😉

veronika13
6. máj 2009

no len ja tieto balkonové chcem šupnúť na hriadku 😀 jasnačka, až keď ich dostanem zo sáčku do patričnej veľkosti priesady 😅
to vážne ta cherry dorastie tak vysoko?

angelik
7. máj 2009

fiha kisska, tak mne paradajky vykapali na balkone, mas moj obdiv
v akom velkom kvetinaci si ich mala?

veronika13
7. máj 2009

semienka sú už v zemi, uvidíme čo z nich bude 🙂
hľadala som aj na nete niečo o cherry paradajkach a pestovaní, no nič poriadne som nenašla, nemáte nejaké osvedčené stránky pre pestovateľov, kde je toho viac, teda o viacerých druhoch zeleniny a pestovaní... väčšinou čo som hľadala a našla, tak každú zeleninku na inej stránke... ako nevadí mi to, len by bolo praktickejšie mať to na jednom hárku 😀

loginka
15. máj 2009

jaj po case som opat sadila! 🙂
paradajky, zeler, kalerab modry, ligurcek a kuceravy petrzlen - dufam, ze sa ujmu priesadky
kupovala som ich na mileticke

valka
15. máj 2009

ahojte, ja som tiez kupovala priesady paradajok na mileticke - moje vykapali ☹ takze asi koncim zatial s pokusmi a snahou robit vlastne priesady...ale paprikove sa mi vydarili.... 🙂
a zeler nejak skracujete alebo nieco, aby sa robili pekne bulvy? alebo iba jednoducho presadite?

loginka
16. máj 2009

ja som ho neskratila, aj ked po zasadeni som sa niekde docitala ze sa ma skratit, co uz
mozno ho este obstriham 🙂

duskaf
autor
16. máj 2009

Ja som už musela vytrhať špenát, lebo začínal kvitnúť, už je aj zmrazený.
Tohto roku sme si vypestovali melónové priesady, máte niekto skúsenosti s pestovaním melónov?

bobd
16. máj 2009

zahradkarky, potrebujem pomoct...
vela ste toho popisali a nemam cas to vsetko citat....
mam problem v zahrade: KRTKO 😠 vsetko mame rozryte, vsade ma kopce, cesticky... tam, kde bol kopec sme mu urobili diery, aby mal prievan, no nic, ryje dalej... nepomaha vytapat vodou, korenie zmiesane vo vode, ani solarny odpudzovac... uz sme zufali, zo zeleniny asi nic nebude, ked to pojde takto dalej. nepoznate niekto nieco, akoby sme ho odplasili alebo chytili?
dakujem!

loginka
16. máj 2009

zial nepoznam, zatial sme takeho nezelaneho navstevnika nastastie nemali

bakatuska
16. máj 2009

krtko nema rad hluk,mne pomohli umele flase otocene hore dnom na kovovej tycke,alebo tie flasky ponarezovat aby sa tocili ako vrtulka

minka21
20. máj 2009

prosim neviete kde v polsku kupit umelu vanu na jazierko????prosim IP

wanda007
20. máj 2009

minka, kasli na jazierko, budu sa ti tam mnozit komare

martinaema
21. máj 2009

ahoj dievčatá, potrebovala by som pomôcť - týka sa to skôr kvetov.
Chcela by som kúpiť do záhradky trvalky, ktoré voľakedy pestovala moja babka - volali to turecký hrebíček. Aj som sa pýtala v záhradkárstve na to, ale pozerali na mňa akoby som spadla z oblakov. Vraj aký to má normálny názov. Neviete poradiť??? 😨

veronika13
21. máj 2009

neviem či myslíme to isté, ja mám klinček bradatý, ale na sáčku píšu, že je to dvojročka, tak možno sa mýlim 😅

angelik
21. máj 2009

krebicek, to su klinceky, ale turecke, neviem...

titkovamiriam
21. máj 2009

klinceky mam aj ja,niekto ich vola hrebicky.je ich strasne vela druhov-su to dvojrocky no ked sa vysemenia tak sa dobre chytia tak ich mam v zahradke dost vela.na jesen nove vyhonky len presadim kam potrebujem a na jar krasne kvitnu.mam aj male v skalke a aj vysoke cca 60cm.

bibinka
21. máj 2009

martinaema- naši to volajú turecké klinčeky, titkova má pravdu, vysemenia sa samé a vyzerá to potom ako trvalka

titkovamiriam
21. máj 2009

minka jazierko si sprav je to super a budu ti tam chodit pit vodu vtaciky. 😀

ja mam tiez take 500l a milujem ked kvitnu lekna-nieje s tym moc roboty,obcas dam nieco proti riasam ale ryby a rastlinky to celkom dobre udrzuju.

veronika13
21. máj 2009

tak som sa trafila 🙂

martinaema
21. máj 2009

veronika super, to je presne ono, našla som to na webe podľa názvu, čo si dala.Ja som furt myslela, že to je trvalka, lebo babka ho mala každý rok na tom istom mieste, takže oni sa tam vysemenili.
Ešte raz dík 😎