Ako začať šoférovať po dlhej dobe...?

viera1107
30. apr 2020

Ahoj, chcem sa vás opýtať ako ste začali šoférovať.. Vodičák som robila ešte v 2004 čo je ozaj dávno a moc som nejazdila, v tedy som si vlastné auto nemohla dovoliť a tak som jazdila iba keď mi auto niekto z rodiny požičal.. Potom som sa presťahovala do mesta a dlho mi auto nechýbalo, neskôr ma priateľ občas pustil za šoférovať si. Medzi časom sa mi pridružili zdravotné problémy (tetania a mám problém s chrbticou), kvôli tetanii ani neskušam ísť niekam autobusom a to bol vlastne moment kedy som zistila, že je čas konečne začať jazdiť.. Teraz plánujeme kúpiť nejaké autíčko pre mňa, veľmi sa teším a zároveň bojím.. Priateľ ma teraz častejšie púšťa za volant a tvrdí mi, že jazdím dobre, že tá neistota bude po pár jazdách minulosť, ja sa smejem že je to milosrdna lož.. Kondičné jazdy asi moc nepotrebujem, premávkou problém asi ani nemám.. Skôr je to taký strach, že čo keď niečo..

callisia
10. júl 2020

@viera1107 niektorým blbcom budeš zavadziať aj keď pôjdeš 100-vkou. A to hlavne náklaďakom a kamiónom. Nedaj sa vytlačiť/dotlačiť do toho, že keď budeš mať tesne za sebou kolos,tak pridáš nad povolenú rýchlosť. Oni za teba pokuty platiť nebudú. Ono to "zvádza" utiecť pred nimi ale treba sa obrniť a nestresovať.

viera1107
autor
10. júl 2020

@callisia takto to aj robím, neprekračujem rýchlosť.. Radšej sa mu trochu uhnem nech si ide, ale minule ma taký sopliak na starom bmw prenasledoval po zákrutách.. Bol tak blízko, že som mu v zrkadle normálne videla do tváre.. Ešte aj tú jeho znudenú čajku bolo vidieť jak sa tvári.. Ale toto sú zas iná kategória, to byť jeho tatko tak mu asi vylepím a zoberiem kľúče od auta.. Horší sú tí akože strašne profesionálny vodiči čo neberú ohľad na ostatných.. Z tohto mám hlavu v smútku..

egiginka
18. júl 2020

@keralas podla mna to bude ta automatika;))) genialny vynalez pre zeny

dadka28
30. mar 2022

Ahojte
Čítam rôzne vaše rady a pocity... začínam teraz jazdiť, vodičák v 20ke a odvtedy nič.. ale že vôbec nič.
Doma sme nemali na auto a potom stále bol niekto, kto ma odviezol, ak trebalo.. momentálne ani manžel mi v tom nepomohol - nedonutil ma k tomu.. stále ma odviezol kde trebalo.
No presne boli situácie, keď som potrebovala niečo súrne poriešiť alebo nakúpiť..a ťahám sa s taškami jak debil pešo..a pri tom mám doma 3 chlapov a auto.
No teraz keď vidím ukrajinské autá - ženy s deťmi, som si povedala, že musím to zvládnuť, k tomu ponuka z práce (firemné auto), neváham a idem do toho.
Začínam po 24 rokoch od vodičáku, medzitým 0 bodov (ani naštartovanie auta, nič).
Teraz mam 7 kondičnu jazdu, inštruktor úžasný, vôbec nemám strach jazdiť ( viem, sama keď budem sedieť - na to ešte nemyslím, viem že sa pokakam od strachu)
Bojím sa keď budem sama, najradšej by som brala aj 20 kondičných jázd...ale nie je to už o tom.. čím skôr začnem jazdiť bez inštruktora, tým lepšie, to si uvedomujem.
Poďme do toho 🙌🙌🙌

pattinka
30. mar 2022

@dadka28 zvládneš to ❤️ neboj sa. Ja jazdenie milujem, jazdila som veľa, teraz som na MD a hocikedy si idem len tak auto vyvetrať 😆 a sebe hlavu. Držím ti palce ✊✊✊✊

dadka28
30. mar 2022

@pattinka ďakujem krásne ♥️♥️
Pevne verím, že si budem hovoriť... prečo som to nechala ležať tak dlho 😂😂

dadka28
20. okt 2023

@dadka28 ahoojte..len dávam info po roku.... jazdím každý deň, je to parádička, nedám na to dopustiť, urobila som najlepšiu vec na svete....ale určite v tom urobil čaro aj inštruktor, pri ktorom som nebola napätá...a stále kývol rukou, ak som urobila chybu...

Jazdím niekedy už troška nad moje očakávania...a už si predstavte, že už som začala v aute nadávať na iné autá 🤣🤣 ak robia sialenstva na cestách atď...lebo som strašne napríklad prekvapená, koľko áut nedáva vôbec smerovky...😩😩
Dievčatá, držím všetkým prsty a choďte do toho..

lidavor
8. feb 2024

@viera1107 ahojte. Takže skutočne sa to dlhodobejšou praxou zlepší?
Kúpila som si staršie auto, nedávno som spravila vodičský a mám v sebe také pocity, že mám predtým rešpekt a zároveň obavy začať, chcela by som sa previezť ale mám strach, z toho. Ale ako čítam komentáre, tak je to na začiatku normálne a treba len skúšať

dadka28
7. mar 2024

@lidavor áno, začiatky sú stále pomalšie...len je rozdiel, či sadnes do auta raz za čas alebo si nútená sadnúť každý deň....ak každý deň, je to lepšie - tým skôr ti to pôjde..

Manžel mi stále vravel " nerieš a nevšímaj si, že po tebe trubia...ak si si istá, vtedy sa pohni z miesta.. ostatní nech si trubia hore dole.."

Dnes už behám na aute jak starý šofér 🙃
Držím palce, vydrž to..a hlavne si nerob hlavu, ak po tebe budú trubit... Radšej ísť pomalšie ale isto ako bezohľadne...a potom to príde 💪

Mne v začiatkoch bolo veľa ísť v 50km rýchlosti..naozaj... A teraz už sa z toho smejem... čím si budeš istejšia, tým to bude lepšie