Ako zničiť komáre?

ewelinka21
24. sep 2020

Dobrý deň,
Veľmi pekne by som Vás poprosila o radu.
S mužom sme kúpili byt, bohužial aj kvôli corona kríze, kedy bolo všetko pozatvárané, sme ho nestihli zrekonštruovať v danom termíne. Dočasne teda bývame v dome mojich rodičoch, ktorý sa však nachádza pri jazere. A tu vzniká problém- komáre. Práveže v júli, auguste to bolo eśte znesiteľné, boli sme eśte prekvapení, že ako dobre, nie je ich až tak veľa. Ale posledné 2 týždne to je katastrofa! Všade na oknách máme sieťky, dávame si pozor aby sme nemali zbytočne otvorené vchodové dvere, većer pred spaním skontrolujeme celý dom, zabijeme čo sa dá... a aj tak sa každú noc budíme, že nám niećo bzućí pri uchu. Kebyže je to 1-2x za noc eśte povedzme je to znesiteľné, ale bohužial je to viac krát. Biele steny v izbe máme totálne s krvavými fľakmi vyzerá to tu ako po jatkách. Kúpili sme aj elektrický lapać hmyzu- také modré svetlo. Bez účinku. Vrcholom bola dneśná noc kedy som ich dokopy zabila asi 20... a za kazdym to iste... zabili sme dvoch, skontrolovai vsetko, lahli sme si a za polhodinu nam zase nieco lietalo okolo hlavy... zazli sme svetlo a nasli sme dalsich 4...
poprosila by som Vas, co mi odporúčame proti tymto bestiam... ale nic agresivne chemicke, som v 31 tyzdni tehotenstva.
Ďakujem

veronikaszabova
24. sep 2020

@ewelinka21 a preco neprerobite byt a neodstahujete sa? Uz ubehla dlha doba, odkedy bolo vsetko pozatvarane.
Na komare pomaha Alpa a v nej vyluhovane klinceky.

simsalabim
24. sep 2020

@ewelinka21 ja nedam dopustit na tie elektricke strojceky do zasuvky, Strcim tam, zavriem okno aj dvere a IDEM VON. Po niekolkych hodinach ich vytiahnem, okno otvorim a vyvetram (samozrejme, sietka). Ak to urobis trebar vecer od 6 vecer do 10, vyvetras a potom pojdes spat, to, co v tej izbe bolo, bude vykapane. Ak ta nieco bude budit napriek tomu, treba hladat, kde je porusena sietka.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija22
24. sep 2020

na nete som videla lapac z flase so sladkou vodou, nieco ako na vinne musky, moc tomu neverim,
ja by som zas potrebovala nieco na pavuky, musim prevziat nad nimi velenie v nasom dome 🙂