Akou farbou vymalovať detskú izbu? Máte tip?

evita
2. aug 2006

tento rok sme sa rozhodli že našim deťom DIANKA 5 r SEBASTIAN 2r vymalujeme detsku izbu kedže menime okno no neviam sa rozhodnuť aku farbu prichadzaju do uvahy teple nejaka marhulkova či niečo do oranžova...... a či dať nejaku borduru zasa nechcem take detičkovske lebo dufam že im to vydrži na dlhši čas ten menši rad maluje po stenach no dlhši čas nedal nijaky autogram hadam ho to nechyti ma niekto nejaky napad alebo maloval detsku izbu či su nejake intern. stranky kde ma kopne nejaka muza,????????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fabiana
30. jún 2007

Ja by som chcela dať farbu jemnú fialkovú a veľmi sa mi páčia aj všelijaké bordúry, buď s mackom Pu alebo kačičkami, lienkami, ako sa tu už píše...Máte aj nejaké fotečky detských izieb? 😉

matar
30. jún 2007

broskynka, ozaj je to podobné 😀 iank, aj táto vaša bordúra bola u nás v tom najužsom výbere, len nikolka si nakoniec vybrala motýlikov 🙂
fabiana, my s broskynkou sme už dali. ale my ešte nemáme nový nábytok, ja som len trošku vynovila starý a ozdobili sme steny, nech je izbička veselšia. nový nábytok by ešte deturence zničili, tak ked sme mali možnosť využili sme čo sme mali 🙂

broskynka
30. jún 2007

čo sa týka nábytku fabiana, tak ja som si len prezerala časopisy, až kým som nenašla to čo by splňalo moje predstavy o nábytku v d. izbe a potom som si našla šikovného stolára a nábytok bol za nejaký čas na svete 🙂 😉

fabiana
30. jún 2007

Jééé, broskynka, tak to si vyriešila veľmi šikovne... 😉

broskynka
30. jún 2007

ďakujem, vieš, ja som si takto vlastne dala nábytok spraviť aj v kuchyni, spálni a šatníku a ešte uvidím kde 😉

fabiana
30. jún 2007

Broskynka, nemáš náhodou fotku tej izbičky? 😉
Ja by som chcela pre dcérku takú univerzálnu, čo jej bude vyhovovať aj keď bude staršia, aby sme nemuseli meniť nábytok o 10 rokov.

broskynka
30. jún 2007

momentálne ju nemám v počítači, ale zajtra ju cvaknem a hodím do albumu 🙂, ja som to taktiež vyberala na niekoľko rokov snáď, až kým sa nerozpadne 😵 Stolár dokonca povedal, že ak ma omrzí farba, tak sa dá kľudne premalovať, a môj drahý bude mať o vyplenie voľného času postarané 😉 ale som škaredá,čo,ani to mu nedoprajem

broskynka
30. jún 2007

urobila som tam preklep, teda vyplnenie času 🙂

fabiana
30. jún 2007

Treba občas chlapov zapriahnuť do roboty 😉 Budem ti vďačná za tú fotečku, už teraz sa teším... Brosky, a koľko vás to cca vyšlo u stolára a koľko by to bolo v obchode? Ak smiem vedieť...

broskynka
30. jún 2007

tento stolár je nielen veľmi šikovný, ale aj lacný,vyšlo to celé 15 tis.,bolo to robené presne pred rokom a v obcode by to vyšlo raz toľko

fabiana
30. jún 2007

Tak ste kúpili veľmi dobre, broskynka...som zvedavá, aký nábytok ste si vybrali a už sa teším, kedy budeme našej maličkej zariaďovať izbičku... 🙂

broskynka
30. jún 2007

ja som z toho zariaďovania mala snáď väčšiu radosť než naša Katka 🙂, vtedy som maľovala aj spálňu a ešte som si vymyslela aj taký doplnok na stene, ktorý sa vypína nad posteľou, takže manžílek bol z toho úplne zúfalý 😉

broskynka
30. jún 2007

tento rok ste sa rozhodli zariaďovať len izbičku malej Kristínky alebo sa chceš pustiť aj do niečoho iného?

fabiana
30. jún 2007

No, ja by som sa rada pustila aj do niečoho iného, ale to vieš, korunky sa rozkotúľajú veľmi rýchlo... Zariaďujeme postupne, pomaličky... Kristínke sme zatiaľ izbičku nerobili, lebo spinká s nami vo veľkej posteli v noci, cez deň vo svojej, no ale už je to slečna, tak hádam by sa aj patrilo... 😉 Keď spravíme detskú izbu, tak nám zostane už len jedná nezariadená izba, s krycím menom detská izba číslo 2...len do nej ešte nemáme koho ubytovať... 😉

hasleerka
1. júl 2007

fabiana, už máš niake nápady do tej izby ... ja som teraz kúpila dcéram bordúru macka pooh aj veľkého gumového na stenu ... dala som urobiť poschodovú posteľ, zatiaľ len vrchnú časť, aby mali viac miesta na hranie a potom dám pod ňu dorobiť aj pre tú menšiu dcéru

fabiana
1. júl 2007

Hasleerka, nie, ešte nemám žiadnu konkrétnu predstavu ohľadom detskej izby... Čakám ešte na fotečky od broskynky, dúfam, že nejaké doplní do albumu, nech sa môžeme inšpirovať...Chcela by som niečo jednoduché, účelné, páčia sa mi komodky, stenu neviem, uvažovala som nad jemnou fialkovou, k tomu nejakú zelenkavú bordúru, zelené doplnky...🙂 Len neviem, kde kúpiť vhodný nábytok, lebo čo sme pozerali v obchodoch, tak som zatiaľ nenatrafila na niečo, čo by sa mi páčilo... väčšinou majú nábytok s takými mušľovými úchytkami a to sa mi nejako nepáči... 😖

fabiana
1. júl 2007

Broskynka, práve pozerám, že si prihodila fotečky... 😀 Noooo, pekné, niečo podobné si predstavujem aj ja...len u nás je veľmi ťažké nájsť poriadneho a dobrého stolára... 😖 Prosím ťa, v obchode to je ktorá zostava? Ak chceš, pošli mi odpoveď do IP. Inak je to veľmi peknučké, presne ako som písala hore, jednoduché a účelné 😉 Ďakujem moc!

biccy
1. júl 2007

Ahojte,aj man zaujima tato tema,lebo sa tiez chystame zriadit Zoinke jej izbicku-zatial iba na hranie. 😀
Rozmyslala som nad takouto kombinaciou (mali to tak v "Pestunke",co isla v telke a pacilo sa mi to)-hore tmavsiu ruzovu,dole vyraznu zltu a oddelene by to bolo bordurou Macko Pu.Aky mate na to nazor? 😅

fabiana
1. júl 2007

Ahoj Biccy!
Pestúnku pozerávame aj my, ale pravdupovediac, veľmi som si vtedy ešte izbičky nevšímala... Ako nápad je to dobré, skombinovať ružovú a žltú, ale mne prídu tieto farby trochu výrazné. Každému sa páči niečo iné, ale myslím, že by to ukázalo veľmi pekne, farieb sa netreba báť 😉 Ja rozmýšľam nad fialkovou, možno ju skombinujeme nejakou jemnou zelenou...záleží od nábytku. Inak, tie bordúry sa dajú zlepiť po čase, že?

hasleerka
1. júl 2007

no ja si dávam robiť nábytok na mieru, u nás je kopec stolárov, alebo aspoň ja ich dosť poznám, lebo som robila kedysi s nábytkom .... postele im dám spraviť zo smreku - z masívu a nábytok mám z drevotriesky - borovica ... ja som chcela farebnú izbičku, ale muž to zamietol, vraj prírodný material je naj.. a bude sa im hodiť aj ked vyrastú (hmmm, len neviem či ho dovtedy nezničia)

biccy
2. júl 2007

Fabiana,neviem,ci sa daju tie bordury zlepit. 😅 Ale asi ano,ved je to ako tapeta,ze?Potom vhod foto,novej izbicky,ked bude hotova. 😉 Aj ja vhodim.

fabiana
2. júl 2007

Biccy, rada hodím foto, ale neviem, kedy to bude, lebo zatiaľ len zháňam info o nábytku, maľovkách a tak... pochybujem, že sa to teraz bude chcieť manželovi robiť...asi skôr na jeseň 😠 Myslím, že sa tie bordúrky dajú dať dole, lebo to sa tam tuším lepí ako nálepka, takže tam by problém nemusel byť. No u nás sú stolári strašní, len vypýtajú peniaze a robotu odfláknu, jeden nám robil jedny dvere rok!!! A to ani neurobil, sme ho bombardovali, aby prišiel vrátiť zálohu 😠

broskynka
2. júl 2007

fabiana,neboj tie bordúry sa dajú zlepiť 🙂
biccy tú pestúnku som vtedy pozerala a tá ružová so žltou sa mi tiež páčila a ako už písala fabiana"farieb sa netreba báť" 😉

biccy
2. júl 2007

Ved uvidime ake to bude.Potom ukazem. 😉

fabiana
2. júl 2007

Biccy, neboj, bude to super... a stále lepšie ako biela nudná izba...nič v zlom. 😀

hasleerka
3. júl 2007

záleží na tom akú si kupovala bordúru, ja som teraz kúpila samolepiacu a je tam napísané, že sa dá opakovane zlepiť a opäť nalepiť ... biccy v akej výške bola asi tá bordúra , ja som to nevidela a chceme ju tiež lepiť?

matar
4. júl 2007

ahoj, bordúra ide dole ako normálna tapeta, ale zvyčajne sa nedá odlepiť tak, aby sa dala znova použiť. my sme ju nalepili do výšky 115 cm od zeme.
my máme tiež šťastie, že máme známeho stolára, takže máme nábytok robený od neho zatial v celom byte, len v detskej ešte nie je nový, aby som nemusela deti buzerovať, nech dávajú pozor 😀

fabiana
4. júl 2007

Ja som tipovala tak 1,2 m. 😀 Ale záleží na každom, aký má vkus, môže byť o niečo vyššie aj nižšie, ale myslím, že min. ten meter od zeme treba dodržať... asi by to inak nevyzeralo pekne, myslím bordúry 😀 To máte super, že máte dobrých stolárov... u nás takí žiaľ nie sú...

matar
4. júl 2007

fabiana, odkial si? ved dobehni 😉 inak, výška bordúry záleží trošku aj od toho, aký je v izbe nábytok, ak je tam nízky sektor, nech nie je prekrytá

biccy
4. júl 2007

Hasleerka,ja neviem presne v akej vyske to mali.Mozno do pol pasa? 😅 Neviem presne. 😎