Akú kozmetiku na mastnú a suchú pleť?

dadika1114
12. mar 2011

Baby s akou kozmetikou ste boli spokojne?ja mam taku divnu plet ...mam ju aj mastnu hlavne ked je teplo ale aj suchu ..celo mam totalne vysusene ze sa mi az supe .... aky krem,pletovu vodu alebo co si mam kupit?nemam cas behat po obchodoch a citat kazdy jeden vyrobok preto sa pytam aby som tam ked tak uz nabehla za urcitym vyrobkom :DDDD ale asi by bolo najlepsie aby to bolo vsetko jednej znacky.A este mydlo nejake na tvar..doteraz ja len s vodou som sa umyvala ale chcela by som skusit aj mydlo co to povie :D dakujem za odpovede

marianka79
12. mar 2011

tiež som mávala zmiešanú plet potom som mala antikoncepciu tak sa mi to upravilo a ked som ju vysadila tak zase som sa začala vyhadzovat jak pubiška ale najlepšia je pre mna klasická nivea umyjem sa s mydlom dám niveu a hotovo a vobec nemám mastnu plet 🙂

aliza
12. mar 2011

@dadika1114 ja mam podobny problem, kedze mam od detstva ekzematicku plet, tak akekolvek premastovanie viedlo k upchatym porom a k necistej pleti, ked som vysusovala mastne miesta, tak mi zase nabehol ekzem....nedavno som sa dostala k jednej zaujimavej anglickej stranke, kde autorka mala take iste problemy, sucho-mastnu plet a vraj zistila, ze je to vdaka vsetkej tej chemie, co davaju do kozmetiky, aj do tej najdrahsej, ide najma o parabeny a lauryl sulphate, ktore nicia prirodzene fungovanie pokozky a vsetky tieto problemy su toho nasledkom. Takze ja som si nakupila organicku kozmetiku bez chemie a skusam....zatial to vyzera pozitivne.
Ja som predtym vyskusala uplne vsetky znacky a pripravky a nic nepomahalo.

tanitta
13. mar 2011

@dadika1114 ... kazde rano cistim plet t.j cistiacim gelom(mozno to skusit aj mydlom?) na to tonikum(pletovu vodu) ..ocny krem.. denny krem (nieco proti stranutiu na normalnu az suchu)+ este hydratacny krem.. a to iste vecer akurat obmienam denny za nocny 😉 raz za tyzden peeling prip. nejaku masku(ja ale nerobim)... moja plet je neporovnatelna...... skus nieco podobne....v kazdej znacke sa najde cosi akurat iba pre obraz ako zacat;).... len chce to pravidelnost a najst tu spravnu kombi pre seba....