Akú tortu pre 1 ročné dieťa, aby ju mohlo papať?

miskapu
3. nov 2010

Rozmýšľam nad tortou pre dcéru, ktorá bude mať 1 rok. Aj keď sa mi páčia všetky tie marcipánové torty, chcela by som, aby si tort užila najmä ona a mohla z nej aj okoštovať. Malá je kojená a zatiaľ papá len samé nesolené a necukrené veci...

exupery
3. nov 2010

No mozno len taku kasovu a z mlieka,ako take co papa a dat ovocie a susienky detske....

traktor
3. nov 2010

ja som pre matka robila z kyslej smotany/ môze byt aj biely jogurt/ + vanilkovy cukor, piskoty a ovocie 🙂

juliakocka
3. nov 2010

....jablčkovu s piškotami, mnam....jemne ozdobiť čokoladkou 😉

jarunka111
3. nov 2010

Podobnú dilemu som mala aj ja. Bola narodeninová torta pre dospelých a malému som urobila pudingovo-jogurtovú tortu s piškótami. Už som nedojčila, tak som urobila vanilkový puding s UM. Do misky som dala vrstvu piškót, potom puding a malinový jogurt pre deti a zase piškóty. Dala som stuhnúť a vyklopila. Bol to taký kopček, dala sviečku a zdravá mňamka bola hotová. Peknú oslavu 🙂

markiza
3. nov 2010

ja som robila tuto:

Torta na prve narodeniny

Potrebujeme:
1 kg jabĺk
0,5 l vody
2 Zlaté klasy (alebo iný puding - bez konzervačných látok a umelých prísad)
podľa chuti cukor (najlepšie ovocný alebo hroznový)
Jablká nakrajame na kusky, podusíme, pridáme pol litra vody, cukor a Zlatý klas, uvaríme kašu. Do okrúhlej tortovej formy poukladáme na dno piškóty, na ne dáme vrstvu kaše, na kašu piškóty, opäť vrstvu kaše. Vrstiev môžeme prestriedať aj viac, končíme kašou. Povrch pekne zarovnáme. Necháme 1 deň v chladničke tuhnúť. Potom môžeme tortovú formu „otvoriť“ – ostane len dno. Torta je po tomto čase úplne kompaktná, môžeme ju podávať.

angua27
3. nov 2010

ahojki,
ja som robila nieco podobne piskotovemu cestu, ale miesto mlieka som dala UM a cukor som dala hnedy a iba troska. naplnila som jogurtom a troskou kyslej smotany a vela ovocia. mala u maleho velky uspech. 😉

miracle
2. dec 2010

Ja som robila tortu bez cukru a bez vajec, niekde som vygooglila recept. Celkom jedla

shmoulinka1
23. aug 2016

nic v zlom, ale ked spominate piskoty, ved to je samy cukor...🙂

sharmana
23. aug 2016

@miskapu chápem tvoj dobrý úmysel, ale úprimne, tvoja malá ani tú jogurtovú celú sama nezje a rovnako jej nemá prečo ublížiť, ked zje normálnu piškotovu tortu, ved polevu či marcipánový poťah jesť nemusí. Z tej jogurtovej sa mi ešte chlpi ježia, ked mi ju ponúkli známi. Mne to teda vôbec nechutí a ani mojej vtedy ešte malej dcére. Tá to vyplula. Si si vôbec istá, že to tvoja malá s takou chuťou bude jesť?

katka253111
23. aug 2016

My sme mali piskotu a vnutri pribinacikova - tvarohova plnka s bananmi... a veru mal aj marcipan navrchu a zopar kvietkoc okolo krtka obzobkal 🙂

maslenka47
23. aug 2016

@sharmana nic proti, ale to dievca uz bude mat 7 rokov....

sharmana
23. aug 2016

@maslenka47 noooo, tak problém vyriešený, už môže aj marcipán 😀

lubkovalucinka
23. aug 2016

My sme mali raw tortičku, malina+kokos (bez orechov). super bola! malá sa nemohla dojesť malinovej časti 🙂

nyusika
23. aug 2016

Ročnému je úplne jedno, takéto ešte nerieši. ...spravte takú, aká vám chuti

nyusika
23. aug 2016

Zabudla som dopísať - ročne dieťa zje tak pár lyžíc...kvôli tomu robiť niečo, čo ostatným ostane visieť na pol hube...čo ja viem.
Pokiaľ v torte nebude vedro rumu, môže ochutnať z hocijakej

norkiego
13. sep 2016

@lubkovalucinka mozem poprosit recept? kraaaasna je <3 sikulka si

lubkovalucinka
14. sep 2016

@norkiego joj, to som ja nerobila 🙂 to sme objednali v BA 😉

soniell
14. sep 2016

@traktor aj my sme mali túto tortu ako prvú 🙂

monilik
14. sep 2016

pudingovu,smotanovu,jablkovu,jogurtovu...je toho vela na vyber.kym nebude tazka maslova plnka so surovymi vajickami ci orechovy korpus s rumom tak by som sa nebala dat rocnemu dietatu ochutnat.hlavne si upec sama nech vies co tam davas resp.objednaj od niekoho kto robi domace torty nie kadejake margarinove a chemicke.

maminka1986
11. mar 2017

ved dieta može už ako ročne papt všetko aku vedu tu z toho robite??? :D jasne že mu neádm rumovu ale všetko može papat ...ach jaj

lada4
13. feb 2021

Ja som robila klasickú maslový krém banány džem marcipán a zjedla kúsok..nejedla marcipán a tortu som len tak trochu naplnila a bola spokojná 😀

lada4
13. feb 2021

Tu je ešte foto

lada4
13. feb 2021