Aký darček pre rodinu spoluhráčky vo Francúzsku?

janikoala
30. máj 2022

Z basketbalu ideme aj so spoluhráčkami do Francúzska na zápas. Zdržíme sa 4 dni a zatiaľ budeme bývať v rodinách protihráčok. Neviete mi poradiť, čo také typické slovenské by som mohla doniesť? Dievčatá budú vo veku 11-14 rokov. Vopred ďakujem za rady. 🤗

mirkasmile
30. máj 2022

@janikoala ja keď som takto kamarátovi do Luxemburska alebo Švajčiarska posielala niečo (ty to tam odnesies), ja som im posielala slovenské sladkosti/slané - Kavenky, Milu, Horalky, venčeky, pikao, paličky slané, čipsy Slovakia, chrumky, potom ešte Popradský čaj/kávu, tekmar tyčinky...pribalila som im ešte magnetky 😅

marianarem
30. máj 2022

@janikoala Pozeram ze si z BA. Zrovna nedavno tu.bola kolegyna z Francuzska a chutili jej bratislavske rozky, aj orechove, aj makove.

janage
30. máj 2022

Niečo bryndzové (oblátky)? Medové (medovníčky)? Medy? Niečo s ľudovým motívom, platená taška, tričko, náušničky, náramok, privesok, niečo z modrotlače?
Inšpirovala by som sa možno aj v predajniach ÚĽUVu.

ada85
30. máj 2022

Okrem už spomínaných mi ešte napadla ovca - plyšák a vankúš v jednom

ibrunova
30. máj 2022

Ja by som vzala oštiepok a Demänovku 😁

zzzuzzzu
30. máj 2022

@janikoala ... roky sme chodili so ziakmi na vymenne pobyty do FR, a najvacsi uspech mali vzdy parenica (aj tie male parenicky po 6 ks balene), korbaciky, udene gulocky, syrove nite, ostiepok (su to vsetko trvanlive syry, nepokazia sa po ceste) a tym, ze su Francuzi maxi "syroví", tak to vedeli velmi vdacne ocenit 💙 ... K tomu flasa dobreho slovenskeho vinka (my sme z vychodu, nosievali sme teda Tokaj z vinnych pivnic od Trebisova), niektori si zasa velmi oblubili Tatra tea alebo Demanovku ... Juniori si pochvalovali Studentsku pecat (ked boli na SK, tak si ju tu kupovali po celych krabickach v roznych prichutiach), Horalky, Milu, Kavenky - zvykli sme im namixovat vzdy taky darcekovy kosik z kazdeho na ochutnavku, a len sa tak zaprasilo 🤗, oni maju cukrovinky vacsinou importovane (bud z CH, AT alebo DE, klasika Lindt, Milka, Nutella, Ferrero, Twix, Mars, Nestle ..., maloco maju vyslovene z vlastnych znaciek, preto im taka SK "exotika" tak velmi chuti 🙃) ... V zasade sa potesia vsetkemu, co nepoznaju, radi sa nadchnu pre nove veci 😉, zelam vela peknych zazitkov a uspesny turnaj 💙

janage
30. máj 2022

Slovensko má veľmi kvalitnú čokoládu Lyra. Ale neviem ci by som to označila za typické slovenské