Aký je význam mena Nela?

weronyka
26. feb 2011

ahojte prosím vás nikde neviem nájsť význam mena NELA...našla som kedy má meniny ale toto nikde neviete mi poradiť??? ĎAKUJEM Veronika

carodejnica
26. feb 2011

http://www.fodor.sk/spectrum/mena.htm
(Nela na samom konci, je to skratka od Kornélie) 😵
Kornel m. - Kornélia ž. - z lat. Cornelius (meno rím. rodu), to z cornu roh alebo z cornus drieň, franc. Corneille (Kornej), rus. Kornil, ukr. Kornylo, dom. Korno, Koro, - Kornela, Kora, Nela

m_ij_ka
28. aug 2013

presne ako píše carodejnica meno Nela je skratke mena Kornélie. 🙂

lucia375
28. aug 2013

Ja som si vždy myslela, že Nela je skratka od Petronela, nikdy ma nenapadlo meno Kornélia.

lulipuk
28. máj 2016

Ahoj weronyka moja dcera sa volá tiež Nela a to meno znamená: pevná, vytrvalá čo chce dokazať tak to dokáže. 😊

newmann
1. feb 2020

S menom Nela to nie je jednoznačné, uvadzajú sa rozne mená od ktorých je odvodené, napr.Petronela. Ženské meno Nela má pravdepodobne latinský pôvod. Najčastejšie býva vykladané ako zdrobnenina a skrátená podoba latinského mena Kornélia, odvodzuje sa ale aj od mien Petronela, Elena, Helena. Význam mena Nela odvodený od mena Kornélia, by mala byť "pevná" alebo "vytrvalá." Meniny by mali oslavovať 31. mája, kedy oficiálne oslavujú Petronely. Tiež máme Nelu a meniny oslavujeme na Petronelu, tak je to aj v našom kalendári.

lias3915
27. okt 2021

@carodejnica ja som práveže čítala že je to skrátene od Petronela. Ale na internete som našla aj od Helena a Eleonóra

newmann
1. nov 2021

@lias3915 Presne to som napisal.

lias3915
16. nov 2021

@newmann váš komentár som nevidela