Aký máte názor na mladé mamičky?

kacici55
6. sep 2011

ahojte baby..chcela by som sa spytat aky mate nazor na mlade maminy...vo february som mala 17....mala ma o 5dni 17mesiacov...a od jednej baby na pokeci som sa dozvedela ze na mna a na mlade maminy treba poslat Breivika...povedala som jej ze to co ona praje sa jej raz vrati...aky mate vy nazor na mlade maminy??

daniela1983
8. sep 2011

považujem za obdivuhodne ze si si babo nechala, to je super. aj ked to musi byt v takom veku mimoriadne narocne, klobuk dolu

bets
8. sep 2011

ak mlada mamina vychovava svoje dieta zodpovedne a s laskou patri jej rovnaka ucta ako inym mamam.

jarunka111
8. sep 2011

@kacici55 tak ja nepredpokladám, že nejaká mladá baba si plánuje mať dieťa a skôr sa to stane z nejakej nerozvážnosti, pobláznenia, rozkoše či nezodpovednosti. Nemyslím to zle, ani ironicky, aby to tak nevyzeralo 😉 A preto je naopak veľmi zodpovedné, ak sa takáto dievčina rozhodne, že si dieťa nechá. Aj keď je jasné, že bez pomoci a podpory dospelých by to asi nezvládla

ela2710
8. sep 2011

@kacici55 nic si z nej nerob 😉 to aj mne raz jedna osobka na pokeci vykrikovala ako : za mna musi odvadzat dane 😖

cherry1981
8. sep 2011

@ela2710 😀 Tak to by ma pobavilo

ela2710
8. sep 2011

@cherry1981 no ja som sa nad tym uz ani nepozastavovala, lebo mi pisala ako nas ona a stat musi zivit, pisala ako by som planovala byt cely zivot na zadku a nic nerobit, tak som ju ignorovala, takych poznamok bude vzdy vsade plno

jarunka111
8. sep 2011

@kacici55 jáj, a ešte som zabudla niečo k tej poznámke o Breivikovi 😖 Ťažko sa nad tým nepozastaviť, lebo je fakt hrozné, že niekto ako on, je vlastne vzorom pre niektorých pri riešení "problémov". Neskutočný extrémizmus a jedine rozum sa nad tým zastavuje. Netreba to brať osobne, ale zase nebrať na ľahkú váhu také vyjadrenia (celospoločensky), lebo aj Breivik veľa písal a zverejňoval a nikto to nebral za niečo dôležité a potom sa stalo to, čo sa stalo. A nič sa nevyriešilo, len skôr vznikli nové problémy, nehovoriac o obrovskej tragédii 😢

jaduska
8. sep 2011

@kacici55 ja si myslím, že na veku absolútne nezáleží. je jedno, koľko majú rodičia rokov, hlavne, aby sa o to dieťa dokázali zodpovedne postarať. A tým ľuďom, ktorí pindajú, že musia na mladé matky robiť, nech si uvedomia, že tie mladé maminy budú raz robiť na ich dôchodok a možno do štátnej kasy odvedú 3x toľko ako teraz.... Netreba si to všímať, ľudská blbosť je nekonečná. Ja sama ľutujem, že som nemala deti niekedy v 18-tich, teraz mám 35, tri malé deti a robota sa v takej situácii hľadá ťažko, lebo aj keď som bola pred materskými a medzi materskými dovolenkami zamestnaná, nemôžem povedať, že som si vybudovala bohvieakú kariéru 😝

hanuska09
8. sep 2011

@kacici55 ahoj.ja som otehotnela v 18ke a porodila kusok po 19ke.a myslim si,ze vek tu vobec nerozhoduje.dolezite je ako sa na to citi sama zena a ak su rodicia mlady je obdivuhodne,ze sa dokazu postavit na vlastne nohy spolu vsetko zvladat.ved co si budeme hovorit,dnesna doba je tazka 😒 ma to vela dobrych stranok,napr-ked zena rodi malada a neskor deticky povirastu,skor si zozenies pracu a ak potom pride aj druhe dietetko ty budes stale malda baba do 30ky 😀 a ta co ti nieco take napisala je hus 😠 a nevie aky uzastny pocit je mat svoje dietetko v naruci...kazdemu sa raz vsetko vrati 😉

maruschka
8. sep 2011

@kacici55 hlúpe názory hlúpych ľudí si netreba brať k srdcu...Si dobrou mamou pre svoje dieťa?? 😉 😉 😉 Ja si myslím, že áno..Tak potom nie je čo riešiť..A to je jedno, či máš prvé dieťa v 16 alebo v 46.. 🙂 🙂 🙂 V živote sa ešte naplatíme všetci daní dosť a to je jedno, či si tie roky materskej odtočíš v 16-ke alebo v 46 rokoch... 😵 😵 😵

amdeis
9. sep 2011

Moj nazor na mlade mamy ma dve strany. Jeden je, ze si mohli davat vacsi pozor, pretoze si mohli dlhsie uzit slobodny zivot bez deti. Takto su velmi rychlo priputane k povinnostiam a kedze aj ja som bola v ich veku viem, ake to je chciet ist na diskoteku, do kina, s kamoskami a pod.
Na druhej strane nerozdelujem matky na mlade a stare, ale na dobre a zle. Takze aj mlade dievca dokaze byt dobrou matkou a dospela zena krkavcou bestiou.
@kacici55 pokial zvladas starostlivost o dieta tak, aby ste boli vsetci stastni nie je dovod ta podcenovat. S ludmi na nete by som sa o tychto veciach ani nebavila-ludia su zli. Mas jednu velku vyhodu, ked ti dieta vyrastie ty budes este stale mlada a budes sa moct nerusene venovat svojmu zivotu. Drzim palce.

kacici55
autor
12. sep 2011

Ja sa o moju malu staram zodpovedne...nechodievam ani vecer von ako moje kamaratky....a to su v mojom veku len maju o mesiac dva starsie deti...jedna moja kamaratka mala prve dcerku v 16tich...jej mala je o 2mesiace starsia o mojej...teraz ma baba 18 rokov a je vo stvrtom alebo piatom mesiaci....a po vykendoch si beha na diskoteky...mna sa spytala ze ci ani na tie 2 hodiny nechodim von....nechodim...a tym ze malu kojim ani nemozem...ale nevadi 🙂

marianka79
12. sep 2011

@kacici55 moja sestra porodila mesiac po 18-tke druhé mala po dvoch rokoch teraz má 36 rokov a dcéry 18 a 16 ročné 🙂 a to ked sú niekde spolu ako 3 sestry 😅
nič si z toho nerob a nikoho si nevšímaj v 30-tke budeš mat deti odrastené a možeš si užívat aj potom no nie 😉 teraz je tu tvoje dietatko toré ta potrebuje tak nech sa ti darí 😉

indiankaindi
12. sep 2011

@kacici55 klobuk dole, podľa mňa si zaslúžiš skôr obdiv, ako taketo blbe reči. Iné dievčatá v tvojom veku robia riadne sprostosti, ty si dospela zrejme o čosi skôr. A mať dieťa v tvojom veku? Vieš koľko to má výhod? (Samozrejme aj nevýhod) Budeš vidieť vyrastať ešte svoje vnúčence, a možno aj pravnúčence 🙂 A v čase, keď bude tvoja dcéra potrebovať pomôcť, budeš stále tu a budeš jej môcť pomôcť či už názorovo (ešte stále budeš mladá), finančne (budeš stále pracovne aktívna) alebo akokoľvek 🙂 Jedna známa mala tretie dieťa, keď prvé dve mali 18 a 19 a teraz má cca 65 a jej tretie dieťa má 18 😒 čo je blbé

kacici55
autor
16. sep 2011

ja by som chcela druhe dieta tak v rozmedzi od 20-25 rokov... 🙂 ale ja budem mat s malou otvoreny vztah...lebo tym ze som ju mala v 16tich ju budem vediet pochopit pretoze viem co som robila ja... ale nikdy nebudem lutovat ze ju mam...lebo je to to najkrajsie co sa mi v zivote stalo 🙂 najkrajsie je pocut z jej ustociek ked mi povie mama,mami,mamina,mamika(mamička)...a ked nieco spravy tak krici Ninuka(Ninulka alebo Ninuška)alebo povie Nina a potom sa uteka pritulit 🙂 mala četrica... 🙂 ale milujem ju nadovsetko 🙂

10062010
8. feb 2012

niekedy 18 rocne dievca je lepsou matkou ako 30 rocna zena. vek si myslim nezohrava ulohu.. pretoze kazda zena dozrieva rozumovo v inom veku.. niektora ani v 25tke nieje pripravena na dieta. ja nemam nic proti nech maju ludia aj po 5 deti, hlavne nech sa o nich staraju a davaju im potrebnu vychovu, vzdelanie a moralku 🙂
tolko ku tomu z mojej strany mojho nazoru.

10062010
8. feb 2012

inac ja som rodila v 21 rokoch a ked som bola povedat sestricke ktora mala sluzbu ze mam bolesti a davala mi pasy na brucho, povedala mi ze co ja chcem dieta ked sama som dieta.. to ma dost zarazilo a znechutilo takyto pristup k buducim matkam..

acrobaleno
8. feb 2012

Mne osobne sa to nepáči a nechápem to, keď majú baby pod 20 deti. Príde mi to ako "pokazený život" (napísané drsnejšie, než ako som zamýšľala).

acrobaleno
8. feb 2012

Ale napísať, že na také treba poslať Breivika je prisilná káva. Veď je to každého vec, čo si robí so svojím život a že to nemusím chápať alebo kvitovať ešte neznamená, že to tak majú robiť a cítiť všetci.

vroni
8. feb 2012

No, nie som nijakym zastancom priskoreho materstva, "nuti" dievcence stavat sa priskoro zenami, ale ked uz je dieta na ceste, je neskoro moralizovat a treba brat zivot tak, ako je a nie ako by "mal byt". Byt dobrou matkou nie je o veku, dobra matka moze byt aj zabka sotva odrastena detskemu veku a aj zena, ktorej sa rovnako sikovne dieta zadarilo minutu pred prechodom. Kazda zena, ktora sa stara a vychovava svoje dieta robi pre spolocnost niekolkonasobne viac ako vacsina politikov a na tych tiez Breivika neposielame (skoda, myslim si niekedy 😀 😀 😀 ), tak by ma zaujimalo, co ta zienka na pokeci robi take zavratne uzitocne....

albireo
9. feb 2012

prave prednedavnom mi moja kamaratka ,matka 5.5 rocneho chlapceka rozpravala,ze jedna jej spoluziacka z gympla sa stala vo veku 46 rokov prvou babickou v triede. "Babicka" je inak stale kocka a ma celkom sviznu karieru, dospele deti a doma svaty pokoj.Tejto kocke sa prve dieta narodilo pocas studia na VS, zaciatkom 90.rokov to bolo celkom normalne ak rodila 22-23 rocna zena. Dnes sa na tak isto staru prvorodicku pozeraju ludia ako na zjavenie. a inak suhlasim s nazorom vroni,ze byt dobrou matkou ( a otcom) nie je o veku.

nela82
11. jún 2012

@kacici55 ahoj 😉 Prave som hladala podobnu temu...a nasla som tu tvoju 🙂 Nie som síce mladá mamina-teda som 😅 Ale tak v ramci normy 😅

No rada by som niecim prispela.V prvom rade si silna zena,ak sa takto mlada zena ako si ty-dokaze postarat o babo 🙂 Podobnu temu som hladala prave kvôli tomuto-mlade zeny-dievcata a dieta..V piatok som sa stretla v meste s dvomi babami z porodnice-obe sa vydavali uz s bruskom ako 18-nast- rocne..Vsetko bolo krasne,priam idealne...
No tento piatok co sme sa stretli...pravy opak.Dopadlo to uplne zle...Jedna je uz dlhsiu dobu rozvedena,dokonca poziadala o zrusenie otcovstva.Otec nemal zaujem o dieta a vlastne ani o jeho matku..
Druha dopadla rovnako-idu sa rozvadzat...po 10 mesiacoch ho to prestalo "bavit"odstahoval sa k mamke a kasle aj na zenu aj na dieta ☹
Je to smutne,zarazilo ma to...hoci,som mala podozrenie ze sa to raz moze stat-a stalo sa..
Este v nemocnici,ked sme sa rozpravali tak sa vyjadrila ze dieta planovali dlhsiu dobu-co ma aj tak trochu zaskocilo...lebo planovat dietatko s niekym koho poznam par mesiacov a ten chlapec je rovnako stary-nezodpovedny,mlady,neskuseny...je dost zle-aspon podla mna 😒

No najviac ma prekvapilo-dostalo,ked mi rozpravala ako ju ten maly nici...je uplne unavena,nevladze,je vycerpana,nervozna,mama ju nechce pustat na diskoteky a ona nevie co ma robit..Je rozhodnuta odovzdat dieta k takmer byvalej svokre-s ktorou si vobec nerozumeju..nie na vždy -len na kazdy vikend,lebo ona sa chce zabavat.

A dokonca uz ma vybrate mesto kde pojde pracovat...velmi daleko a samozrejme bez dietatka ☹
Priznam sa bolo to na mna vela-to pocuvat a este ovela viac toho bolo...Nevedela som jej co povedat.Dietatko je krasne,sikovne,usmievave...ZDRAVE.
Ked sa maly vrtel-tak mu vynadala,ze je cely otec-nervak...atd..Dostalo ma to ☹
Preto moj nazor je,radsej pockat-dospiet-nikam sa neponahlat...Radsej neskor-a byt matkou na 100% ako cim skor a byt matkou na 10 %

Teraz sa teba nechcem dotknut-nepoznam ta-to nebolo myslene na teba 😉 No keby si tu dotycnu poznala-suhlasila by si so mnou.Dietatko nemoze komu a kedy sa narodi..

adusaprt
1. aug 2012

nezáleží na veku, len je dobre si to premyslieť a dávať si pozor. Lebo v dnešnej dobe je finančne náročné mať dieťa.

bajusha
27. okt 2012

@kacici55 Veľmi pozitívny srdcko 🙂 Samé dobre vieme aké je to náročne pre nás zhostiť sa takejto úlohy ale sme na toľko silné ,že všetko zvládneme 🙂 Lebo máme pre koho :-*

tanuki05
11. dec 2014

Trosku neskor, ospravedlnujem sa za to. Ludia su zli. Najma ma intenete, pod ruskou anonymity maju tendenciu ostatnych urazat a kopnut si do niekoho, asi sa potom citia lepsie. Mam 24, vraj dokonca vyzeram na 15. Kazdy do mna rype, ze som "mlada a sprosta", pred tyzdnom som sa odzvedela, ze som "sibnuta"... No ked vidim niektore "zrelsie" matky, ktore pohltila kariera, nevzdaju sa svojich standardov, detom sa potom nevenuju (dieta napriklad travi cas iba v nakupnych centrach), naproti tomu starsie matky, ktore sa az velmi svedomito staraju o deti, nemyslim, ze vek je az taky dolezity.

evaveva1
11. dec 2014

@indiankaindi Nepochopila som čo je na tom blbé.Dieťa má 18 ,matka 65.Mala ísť na potrat,?Možno ani nevedela,že je tehotná.a bolo neskoro to riešiť. Som v podobnej situácii,napíš ako to tá 65.ročná zvláda.Vďaka.

indiankaindi
11. dec 2014

@evaveva1 V niektorých prípadoch je to možno v poriadku, ak má rodič dieťa vo vyššom veku, ale ja by som teda v 47 rokoch dieťa mať nechcela. Táto, o ktorej som písala, vedela od začiatku, že je tehotná a tak trochu to dieťa asi aj chcela, mala ho totiž s novým partnerom, ktorý ale taktiež nie je najmladší. No a výsledok je, že z dieťaťa je asociál, pretože mama nechápala ani základné veci už pred jeho pubertou. Myslím, že ak má mama 40 a dieťa 10, je to lepší pomer, ako keď má dieťa 10 a matka je po 50. Ona proste celú výchovu nezvládla, nevládala. Mala toho dosť, chcela odpočívať, nie počúvať doma hlasnú hudbu, nechcelo sa jej riešiť, že jej dcéra má problémy s kamarátkami, vnímala to ako malichernosti, neriešila jej pubertu, len sa sťažovala, ako ju všetko obťažuje, ako nevládze a pod. A celý vzťah medzi dcérou a matkou bol zlý a je zlý. Neviem, myslím si, že v určitom veku už človek chce mať pokoj (čo je prirodzené) a nie prebaľovať dieťa a riešiť pubertálne výstrelky denne. Ale hovorím, možno záleží aj na povahe matky. Moja mamina je napríklad odo mňa staršia o 30 rokov a ja osobne mám pocit, že je mladšia o 10 😀 😝 čiže je to individuálne 🙂

evaveva1
21. dec 2014

Je asi veľký rozdiel,či má žena po 40.tke prvé dieťa,alebo už deti má.Pretože ani netuší čo ju čaká.Realita je o inom,nie len o vození babetka v kočíku./nočné vstávanie,neskor vzdor,puberta,/.Presne ako píšeš oni už chcú mať kľud,a doma je puboš,ktorého svet je počítač a hlasná hudba.Poznám to,človek si zvykne,lebo ani to dieťa nemôže za to,že kedy a komu sa narodilo.Ale to sa všetko zvládne.Držím jej palce.

nemenovana1999
17. jan 2016

https://www.modrykonik.sk/group/1878/ skupina pre mlade maminky

hankaaaa229
30. jan 2016

Ahojte chcem vám len ponúknuť skupinu na fb s vecickami pre babatka ak mate cas prezrite si ponuku je to stranka mojej sestry , predáva oblecenie nove aj nosene po malej dcerke 🙂 tu vam dam link https://www.facebook.com/groups/461554404050249/