Aký riad môžem dať do umývačky riadu?

junovka
11. mar 2008

Neviem ci som dobre v teme, ale rada by som bola, keby ste mi poradili.Chcela by som vediet, ci taniere s fareb.motivmi sa zmazu a ci mozem dat do mycky aj umelohmotne tanieriky, lyzicky.....
Proste, napiste mi vase skusenosti.Vdaka 😉

bambusko
7. apr 2010

alenk, pribor mame klasicky, sandrik a detsky ikea, 4 roky umyvany v umyvacke a nehrdzavie 😉 treba hladat z chrom-niklovej ocele, nie tenucky plieskovy, len pochromovany

http://www.berndorf.sk/sk/sortiment221-15.html

alenk
7. apr 2010

bambusko ,dakujem za link. ja som uz obzerala sandrik kadetade po jedalnach, ze isto to neumyvaju rucne a ze im to drzi 😉 len som nevedela kde to kupit. no, skusim asi to, lebo uz sa mi stale nechce chodit do ikei s priborom, ze mi zase zhrdzavel 😉 a ked som sa spytala, ze preco maju na nom napisane ze vhodny do umyvacky, ked hrdzavie, tak chlapik, ze ved ho mozete vratit a mate stale novy....

maja22
7. apr 2010

Ďakujem za odpovede 🙂

alenk
11. máj 2010

Ahojte baby, tak mam novy problem s umyvackou. V sobotu som si dopriala novy hrniec z ikei, na skusku, vhodny do umyvacky riadu, ze ked budem teraz na MD viac varit, ze si kupim fajne hrnce do umyvacky..
Hrniec typ 365+, celonerezovy, raz v nom uvarene cestoviny, umyty rucne - bez najmensieho skrabanca, druhy krat zeleninova polievka, nic agresivne. Po polievke som ho dala do umyvacky, po skonceni umyvacieho cyklu som ho vybrala, aby nezostal v tej pare (to ikeaci pisu na pribore, na hrnci nie, ale tak pre istotu). Hrniec krasne cisty, ale v dne asi sest miniaturnych dierok a okolo nich hrdza. Stalo sa to uz niekomu? ☹ Googlim cely vecer, neviem nic taketo najst, vsetci riesia len matnost poharov.
Umyvacku mame bosh (inak je dokonala, hlucnost, spotreba, taniere a pohare krasne), pouzivam vsetko zvlast - sol calgonit, lestidlo calgonit, prasok calgonit.
Ja nechapem, ci som uz ja tak blba, alebo je problem v umyvacke , alebo mam len smolu na nepodarky... ☹ Ono to vyzera akokeby som ho ostrelovala pieskom alebo kamienkami ☹

zelmirka1
11. máj 2010

alenk podla mna by si mala ist reklamovat ten hrniec, evidentne nebol kvalitny lebo ak je tam raz uvedene ze je vhodny do umyvacky tak musi vydrzat, ja mam hrnce tiez nerezove a umyju sa bez problemov v umyvacke, urcite ho reklamuj.

helena56800
11. máj 2010

Alenka, možem Ti povedať len jedno - nerez nikdy nehrdzaveje / som technik strojár a pracujem s kovmi tak sa v tom trocha vyznam/ hrdzu môže chytať len kalitelný nerez, ale z toho sa vyrábajú produkty na rezanie - ako nože do mlynčeka, kosačiek, sekáče, atd...
Ak si chceš overiť či je hrniec nerezový je nato jednoduchý spôsob - skúška magnetom.
Na nerez magnet nechýta. Prichýti sa len na železo -obyčajný kov aj pochromovaný alebo inač povrchovo upravený a tiež na kalitelný nerez - ale z toho sa hrnce nerobia
Teraz je " moderné " nastriekať obyčajný plech - nerezovým sprayom a vydávať to za nerezový výrobok /chladnička, digestor... sice je pri nich napísané " nerezové prevedenie "
v skutočnosti pravé nerezové výrobky sú oveľa drahšie.

alenk
12. máj 2010

no uz som dnes muza poslala to zreklamovat, len som nechcela aby nas v predajni neprijemne prekvapili hlaskou, ze som ja niekde urobila chybu.
ale nejde mi to do hlavy, tie hrnce su dobre - vzhladom na cenu, poznam vela ludi co ich maju a normalne umyvaju v umyvacke a nic sa im s nimi nedeje, tak som z toho jelen, ze kde robim chybu ☹

siminks
14. máj 2010

Ahojte ja dávam do umývačky všetko aj drevené dobre to zbaví baktérie,myslím si a hkliníkové veci už nedávam ebo hrdza 😒 aj ten lis na cesnak ako to už niekto spomínal a raz za čas dávam tiež prostriedok na umývanie a po každom vybratí riadu utriem dvierka do sucha a mám tam vônu a žiadny smrad 😵
tiež som skúšala tabletkyale už nedávam tiež sa stalo že mi ju nevyhodilo tak teraz dávam somat tekutý a leštidlo určite jar alebo calgonit,bez leštidla to nieje ono 🙂
skúšali ste už tablety jar? 🙂

dajna11
15. máj 2010

alenka presne tak,nerez nikdy nehrdzavie a nechytí na nu magnet........ja som si takto kupila pekáč...po prvom pečeni a umytí som tam mala hrdzave fliačky..ako píšeš ty. prosto nekvalita a oblbuju ludí.istotne bude problém v tom hrnci.

nanika
14. nov 2010

Tak a ja som zlikvidovala plech na pecenie, taky striebristy neprilnavy povrch z tesca aaaaa. Piekla som na nom kurca, umyvacka to dobre neumyla, isla som to docistit a normalne som to s hubkou vydrela. Asi nebol do umyvacky riadu, tak teraz si na to uz davam pozor a kupujem veci, ktore vyrobca do umyvacky odporuca, aby som mohla reklamovat, keby daco.

vikuska.
6. dec 2010

Ahojte, ako je to s plechmi na pecenie? Take tie klasicke tmave cierne, tazke, ktore dostanete ked si kupite novu ruru na pecenie. Skusali ste to niektora? A takisto, skusali ste tie mriezky, ktore sa kladu na plynovy sporak (na ktore potom kladiete hrnce pocas varenia).
Vdakaa!

viva13
6. dec 2010

@vikuska. ja som prišla už o 3plechy ked som ich dávala do myčky, začali sa mi šúpať, tak už radšej umývam ručne. Tie mriežky dávam bežne, ale ak máš na ne gumičky tak smerom hore, lebo ak sa ti stratia nedajú sa kúpiť. Inak pekáče dávam, alebo jánske sklo

bellada
6. dec 2010

@vikuska. ja plechy do mycky davam uplne bez problemov, ide len o to aby si ich tam spravne ulozila, lebo poskodit sa mozu ak sa suchaju a buchaju o nejaky iny riad, to sa mozu poskriabat, alebo take nieco...mne sa to este ale nestalo ani raz a davam tam aj teflonove, co si myslim su ovela citlivejsie ako klasicke plechy 😉

viva13
22. dec 2010

Ahoj, nevyznáte sa tu niekto v umývačkach, prípadne niekoho manžel?Potrebovala by som poradiť, v popise umývačky máme napísané, že je Max. teplota privádzanej vody 25 °C platí to na umývačku, alebo na hadicu? Neviete mi poradiť? 😒

bambusko
22. dec 2010

@viva13 na privod vody, znamena to, ze ju treba napojit na studenu 😉 v umyvacke je teplota vyssia, podla zvoleneho programu

viva13
22. dec 2010

@bambusko
Práveže ma zaujíma či ju môžem napojiť priamo na teplú. Túto novú máme dva dni a tu strarú sme mali napojenú na teplú, tak by som potrebovala vedieť či to môžeme spraviť aj ked je napísané tot.

alenk
21. jan 2011

@viva13 no ak pisu ze je to max, tak by som to na teplu nepripajala(urcite to bude aj kvoli zivotnosti hadice). umyvacka ti vodu ohreje sama, tak ked do nej pustis teplu, zbytocne ju bude ohrievat, nie? a tym padom aj neusetris tolko, lebo minas drahsiu teplu vodu, nie lacnejsiu studenu.

viva13
21. jan 2011

@alenk v umývačke je čidlo a ono rozpozná teplotu takže neohrieva zas... no my sme to robili skrz to, že sme platili len studenú vodu, ohrev vody sme mali zadarmo sa dá povedať takže sa minulo menej elektriky... 😉

viva13
3. sep 2011

Poradíte mi niekto?dala som do umývačky hrnce čo som varila kečup a zafarbilo mi to plastové časti v umývačke aj plastový riad,dá sa to nejako odstrániť? dakujeeeem

mirko
3. sep 2011

@viva13 mne to robi tiez a dalsim umytim sa to z riadu zmyje...teda aspon mne..... 😉

viva13
4. sep 2011

mirko @
nie bohužial mne to ostalo ☹

vladino77
9. nov 2011

@snazivecuztata ahoj,kupil som si umyvacku a vobec mi nesusi riad,volal som jednemu technikovi a on povedal,ze to preto,ze tam nedavam lestidlo,este som to neskusal,myslis,ze to moze byt tym? do zasobnika na sol som vlial liter vody a nasypal trochu soli,urobil som to spravne? potom len dosipem sol,ci musim aj vodu doliat? velmi pekne dakujem

ivanulienka81
13. nov 2011

@viva13 a bol ten riad vhodny do umyvacky riadov?
kurnik, ja som dake gumicky odtial vyhodila ked sme ju rozbalovali 😅 uz je tomu rok, takze dovi dopo gumicky 🙄

viva13
14. nov 2011

@ivanulienka81 ano bol ale už je to ok asi po 10 umytí to zmizlo 😉

esmeralda04
2. júl 2016

@janina77 mám tú istú skúsenosť s lisom na cesnak. Povrchová "kovová" úprava bola razom preč. Ostal škaredý, ale funkčný je, takže sa vyhol košu (zatiaľ). Nemilo som však ostala prekvapená, keď sa mi ošúpala príborová vidlička zn. Tescoma. Myslela som si, že majú kvalitné výrobky ☹

queenystars
22. sep 2016

@siminks no som dala lis na cesnak...to bolo katastrofa...neviem aka reakcia sa stala

queenystars
22. sep 2016

@vladino77 mna nepomohlu obcas susi obcas neviem preco

natalii_izabel
28. feb 2017

Ahojte mamy dózy do kuchyne môžem ich smarit do umyvacky