Alpa a alkohol tester

10. nov 2023

Ahojte,
viem, že v alpe sa nachádza nejaký ten alkohol, avšak aktuálne mám problém, že ma bolia ďasná, prerezáva sa mi tam zub múdrosti a práve najlepšie mi na to zaberá vyplachovať si to alpou, avšak aktuálne máme v práci častejšie dychové skúšky na alkohol, tak by ma zaujímalo ako by sa to dalo riešiť, či aj z toho by mi mohol vyjsť pozitívny test na alkohol aj keď alpu neprehĺtam, lieky od bolesti mi na to ani nezaberajú a keď tak iba na chvíľku ale alpa je na toto účinná už keď sa mi prvé zuby múdrosti ešte na strednej tlačili tak toto mi poradil môj zubár

mistymay33
10. nov 2023

Ano, mohol by ti vyjsť pozítívny test. Alkohol testery zväčša fungujú na princípe dychovej skušky, čiže stačí že máš alkohol v dychu, nemusíš ho prehltnúť.
Zákon samozrejme počíta aj s prípadmi, že rôzne liečivá, cukríky, obsahuju alkohol, a pri konzumácii tesne pred dychovou skuškou by spôsobili pozítívny vysledok, preto sa robí opakovaná skuška po 15 minútach. Ak si si len vypláchla usta alpo, po 15 minútach budeš mať negatívny test.

gerlinda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saxana000
10. nov 2023

Aj z ustnej vody sa da nafukat ale keby ta zastavili trvaj na opakovanom teste po par.minutach alebo krvnom teste

micusa2222
10. nov 2023

a čo tak do lekárne a kúpiť si niečo na ďasná bez alkoholu ? Keď viem, že v práci robia testy na alkohol, tak to by ma ani vo sne nenapadlo, aby som si niečo dala s alkoholom..

autor
10. nov 2023

@micusa2222 skúšala som aj prípravky z lekárne aj lieky na bolesť ale nič nemá taký účinok, konzultovala som to samozrejme aj so zubárom skúšal mi niečo aj na predpis dať ale nepomohlo to aj v lekárni odporúčali rôzne prípravky ale všetko tak na 15 minút zaberie a pokiaľ nemusím tak si alpu nedávam ale niekedy to je na nevydržanie tak vtedy keď si to takto spravím tak sa mi uľaví a človek nikdy nevie kedy prídu a budú robiť testy v práci samozrejme to nie je na moju obhajobu

ivanaks
10. nov 2023

Jediná možnosť je nekloktať Alpu v práci. Predpokladám, že do práce to máš viac ako 15 minút, to dovtedy vyprchá. Ale teda ak ste mali v práci kontrolu a Ty si nafúkal/a a chceš to "hodiť" na kloktanie Alpy, tak to asi neobstojí... Proste, Alpu si nechaj až na doma.

autor
10. nov 2023

@ivanaks nie to našťastie, mali sme kontrolu minulý týždeň ale to bolo pokojné obdobie akurát, čiže som v pohode, ale do budúcna mi to začalo vŕtať v hlave