Amslico AIG má existenčný problém. Čo robiť?

denisocka
15. sep 2008

videli ste správy? vraj maju existenčne problémy - a my tam máme poistku a pekný balík našporených peňazí 😔

junovka
15. sep 2008

to aj my!!! 😕 😕 😕

denisocka
autor
15. sep 2008

by ma zaujímalo či maju niekoho,kto by za nich tie peniažky vyplatil keby krachli - čo je velmi reálne 😔

sue
15. sep 2008

deni... ono... najjednoduchsie je vybrat peniaze ktore da daju hned odrial, lenze pokial tak spravia vsetci (co je pravdepodobne po dnesnych tv novinach) tak to ozaj nespravi nic a krachne to...

denisocka
autor
15. sep 2008

no manžel ma u nich životnu poistku + sporenie a teda keby teraz vybral bohvie či by dostal 5%?

zuzla2
15. sep 2008

to vazne??? ja som spravy nevidela...
tak fasa..manzel tam ma tiez zivotnu poistku 😠

denisocka
autor
15. sep 2008

hlavne že ked nám ju huckali v MBI tak to zneli sluby
!!!!!!

doteraz pamätám ako manželovi povedali - AMSCLICO a krachnuť niekedy??? ste videli aby taka velka istitucia krachla?to je nemožné 😔

denisocka
autor
15. sep 2008

teda ešte - či už videl poitovnu krachnuť - a my hlupi uverili 🙄

zuzidr
15. sep 2008

každá poisťovna by mala mať tzv.záisťovnu 😉 😅 😕 😀 🤐

sassi
15. sep 2008

nerobte paniku 😉
poisťovne nekrachujú, ak maju problemy, záväzky zväčša preberie iná poistovna, ani o tom klient niekedy nevie
podobne to boli s poisťovnou Kontinuita, kt. prevzala Kooperatíva
švajčiarsku poisťovnu Fortuna prevzalo Generalli

AIG je velikánska spoločnosť, problemy sa vobec nemusia týkať akurát sekcie poistenia

My v AMSLICO mame poistku tiež, dokonca sme už mali aj poistné udalosti a všetko pekne rýchlo vyplatili, myslím, že su penaze v relatívnom bezpečí

pimpulka
15. sep 2008

baby kde to davali v spravach?

sassi
15. sep 2008

na Markize

pimpulka
15. sep 2008

kukam asi som slepa ale v archive sprav na markize to nevidim

pimpulka
15. sep 2008

sorry uz vidim, dik

kisska
16. sep 2008

denisocka - ja mam asi rovnaku kapitalovku ako vy - cez MBI, prve vynosy by som mala dostat az za rok, tak som tiez velmi zvedava. Ale naozaj by som nerobila paniku, prave ak vsetci zacnu poistky vyberat, moze to krach urychlit... Ved AIG v statoch dostala uver 20 mld USD a ten by im nikto nedal, keby nemal zaruku, ze ich vratia aj s urokmi...

erikasadek
16. sep 2008

ah kocky tych jedine zachrani federalna banka inac je tiez bankrot, bohuzial taka je terajsia diagnoza.

dididi30
16. sep 2008

no dakujem pekne , moj muz to ma tiez a dostane prd, ja som to vedela 😠
len balamutia ludi na poistenia a tak to dopadne, podla mna take dlhodobe poistnia su riadne oblby 😠 😖

kristi
16. sep 2008

ja myslim, ze cela ekonomika USA a potazmo celyho sveta pujde tedka pekne do kopru 😅

dididi30
16. sep 2008

kristi zeby? 😅 no ale nech az potom ked nas vyplatia, potom ma to uz nezaujima 😀

zuzla2
16. sep 2008

podla toho co dnes davali v spravax na markize, sa nie je coho obavat... 😉 aj podla NBS ma poistovna dost dobry krytie a kedykolvek by vedela vyplatit zivotne poistky (dufam,ze som to spravne interpretovala 😀 )..tak hadam im mozeme verit...

tripplebi
16. sep 2008

baby, nemusíte sa báť. ako tu už ktosi napísal, za každou poisťovňou je ešte zaisťovňa. ak sa Amslico položí, tak ju jednoducho preberie iná poisťovňa, zmení sa meno a vaše poistky ostanú presne také ako boli.

sassi
16. sep 2008

ja som na poistnej udalosti už dostala viac ako so zatial do toho vrazila, ak to aj "neprežijú" som zisková 😀
Ale naozaj myslím, že take zle to nebude, možno len tento rok budu nulove výnosy 😒

irenkat
16. sep 2008

baby ja sa vam divim ze ste sa dali na amslico... nemam dobre skusenosti, ale viac sa nevyjadrim 😔

zuzla2
16. sep 2008

irenkat ja by som sa nedala..ale vzala som si manzela,ktory tam uz mal uzatvorenu poistku 😀

irenkat
16. sep 2008

zuzla 😀

vilca
16. sep 2008

Ahoj holky, můj manžel má životní pojistku u AMCICO AIG Life. Je to stejná pojišťovna jako ta vaše AMSLICO? Původně jsem myslela, že je to překlep, ale vidím to tady u několika příspěvků, tak nevím... 😕

erikasadek
16. sep 2008

tak kocky tak si radsej prepnite na cnna podobne a nie markyzu ak chcete naozaj vediet ako stoja.....

sassi
16. sep 2008

vilica ano, AMCICO a AMSLICO su narodne pobočky tej istej poisťovne

A my mame len dobré skúsenosti 😉 Poistna udalosť vylikvidovaná do týždna a teda som zírala (v dobrom slova zmysle), kolko mi poslali.
Ak mate zle skúsenosti, bude to zlym poradcom, že vam blbo postavil poistku, nie poisťovnou. Ludia su ludia a su všeliakí 😒

Ericasadek, čo tym myslíš, ake su správy, ja CNN nechytám ☹

zuzla2
16. sep 2008

erika ako uz pisala sassi my tu cnn nexytame...

a uz ma to ani netankuje...vsak preco by malo..mm tam vkladal peniaze..a len on o ne pride 😖 ale myslim,ze ked uz aj NBS do toho co to prehovorila,tak to nebude take strasne...

sassi
16. sep 2008
erikasadek
16. sep 2008

no , ze je to zle ich jedina zachrana je , ze federalna banka tam zakroci a da vpich niekolko milionov, inac je krach ako i taj prvej banky, takze ma prekvapuje, co hovory markyza, asi to bude tym , ze nezijem na slovensku, vsade je poplach len na slovensku nie, nie je to zvlastne?