Anketa pre tehuľky. Čo sledujete v médiách?

sashka.mst
24. feb 2009

Ahojte, píšem diplomovú prácu a zaujíma ma, čo sledujú v médiach tehotné ženy, či ich zaujímajú informácie o nich a dôvody. Ďakujem za všetky odpovede 🙂

ciernovlaska
24. feb 2009

Sledujem to, čo aj pred tehotenstvom, zaujímajú ma nové informácie. Jediné, čo sa v tehotenstve u mna zmenilo, je postoj k mediálnym obsahom; napr. nad niektorými správami sa vôbec nevzrušujem (politika...), niektoré prežívam inak (napr. nedavna tragedia v polomke - viac prezivam, ze niekto stratil dieta, manžela atd.).

bobatko
24. feb 2009

ahoj sashka aspon ja si myslim ze kazdu zenu by malo zaujimat do akeho sveta privedie dieta anie len to mna napriklad zaujimaju veci: co sa deje s clovekom v tehotenstve, pred nim ale aj po nom. ake su pomery v rodinach. Napriklad na spektre som nasla ze tam riesia aj rodinne problemy,vztahy v manzelstve,su tam aj serialy o zene a tehotenstve atd. proste vsetko ca sa tyka zeny a muza a ich byti. 😀

ivulik2
24. feb 2009

no ja dosť porovnávam, to znamená že ak je niekde článok o tehulke tak hned čítam že ako to vníma čo cíti a porovnávam to s ňou... a čo konkretne vyhladavam tak všetko ohladne zdravotneho stavu ,,čo je dobre na čo, čomu sa výhybať a pod...,, a ako reagujem na správy tak možem povedať že veľa vecí ma dokáže rozladiť, relácie o osudoch ľudí nesledujem vôbec(pre istotu) a dokažem sa brutalne nasrať ked pozeram film kde sa žena necha týrať, kde sa ubližuje deťom a pod... 🙂

kosska3003
24. feb 2009

sashka u mna ako som zostala tehu sa zmenilo to ze ma moc telka nezaujme len spravy kuknem a zo dva seriali ale dost som na nete a vyhladavam informacie o tehotenstve co mozem a co nie a aj o strave a tak proste co sa ma taka ahoj

babatko37
25. feb 2009

Ahoj, mňa zaujíma to, ako sa dieťatko vyvíja, v ktorom štádiu, ktorá časť telíčka, na čo dať dôraz pri stravovaní (kosti - vápnik a pod.), pohybové aktivity, ktoré môžem vykonávať v tehotenstve. Zisťujem si aké vyšetrenia sa robia bežne a ktoré sa môžu robiť počas tehotenstva, aké info nimi získam a ako na základe nich môžem ovplyvniť zdravie dieťatka. Sledujem referencie na jednotlivé nemocnice a lekárov a snažím sa rozhodnúť, kde porodím naše dieťatko. Zaujímam aj o referencie na pediatrov, nakoľko meno pediatra je potrebné nahlásiť už v pôrodnici.

tinusa78
25. feb 2009

Ahoj sashka, v prvom rade poklona za krasnu stranku 🙂 viac sa vyhybam "zlym spravam" ako pred otehotnenim, pretoze ma vzdy prilis rozrusia, radio nepocuvam ani TV prilis nesledujem, radsej si poziciam prijemny film v pozicovni, info o tehotenstve vyhladavam spravidla na internete. Zaujimaju ma najma weby ako mas Ty, ale takych je zalostne malo.

petruci6
25. feb 2009

ja som sledovala to co aj predtym,okrem reflexu a vsetkych tych relacii,kde davali chore a postihnute deticky
na to som sa nemohla pozerat a drzi ma to dodnes 😒

mandula
25. feb 2009

ahoj sashka, ja som na zaciatku tehu a sledujem momentalne vsetko, co sa tyka priebehu tehotenstva, materskej dovolenky a vsetkych moznych tem suvisiacich s tehotenstvom. Som tym doslova posadnuta, ale neboj tak zdravo 🙂 Minule som sledovala dokonca aj politicku relaciu - kde hovorili o vyske materskej, kedy o nu poziadat, ako dlho sa vyplaca atd. Co sa tyka medii, viac sledujem internet. Ten prehladavam zadavanim otazok, ktore ma ohladom tehu zaujimaju. A priklanam sa k petruci - akosi mi nejde sledovat tragedie suvisiace s detmi, hlavne o postihnutych detoch, to ma neuveritelne rozplace.
Prijemne pisanie 🙂

tanaja
25. feb 2009

Ahoj sashka, ja tiez viac sledujem informacie na nete, hlavne veci, ktore sa ma tykaju! som na rizikovom od zaciatku, cize vzdy, ked mi najdu nejaku novu diagnozu, pozriem si info aj na nete. nakolko cakame dietatko s downovym s., tak v spravach ma zaujimaja socialna politika.

katka2808
25. feb 2009

ahoj sashka. mna zaujimaju vsetky dokumenty ohladne tehotnosti, vyvoja babatka, porodu a tak... a politika, ekonomika, ktore ma zaujimali predtym, ma akosi prestali bavit... skor si pozriem nieco oddychove. no a na nete citam kopu clankov o tehotenstve, v ktorom tyzdni, ci mesiaci sa co deje, ako rastie babatko atd.

quetka
25. feb 2009

Ja som prestala uz pocas prveho tehu pozerat relacie typu, relfex, crepiny ( ta starsia verzia - to bolo daco otrasne, same tragedie sveta) a celkovo aj teraz to uz nepozeravam ani tie krimy noviny. Ako ano su tragedie v zivote to sa stane, ale pozerat kde kto dobodal suseda etc... to podla mna na kazdodennu obrazovku nepatri. Skor si pozriem noviny na STV, politika - ekonomika - pocasie 🙂

sashka.mst
autor
26. feb 2009

dakujem krasne, ze pisete, ten modry konik je uzazsny.hlavne vy ste uzasne.a tanaja, velmi pekna knizka o dietatku s downovym syndromom je Naia sme smi narodit(maju ju v kosickej vedeckej kniznici).drzim vam prsty, nech vsetko ide tak ako si prajete 😉

zveron
26. feb 2009

tanaja, mate moj obdiv, obaja rodicia
got bless you!!!

dada78
5. mar 2009

ahoj sashka, ja som tiež ten typ, čo hľadá informácie kde sa dá, knižky, časopisy a najviac je toho na internete. každý týždeň si pozriem, čo sa mení na bábatku, koľko by malo pribrať a merať, tiež čo sa týka mňa ako maminy, dobrá stránka je tehotenskakalkulacka.sk a ma koníkovi som závislá 😀 je fajn sa baviť s maminkami v rovnakom termíne.