Antibiotiká pri kojení

julkaaa1
1. máj 2018

Maminy mam otazku uz 3 hodiny ma boli zub mam tam. Dieru kaz ..zajtra rano ak to bude bolieť chcem ist ku zubarovi ale podla mna mi.to vytrhne a urcite mi da antibiotika ...mate niektora skusenost ? Mozem uzivat antobiotika ked kojim ?

nela6
1. máj 2018

Nedávajte hneď trhať, nech zachráni ak sa da... Upozornite na dojčenie, mozno len drenáž zrobi pokial bude moct aby neboli potrebne atb. Alebo tak

myjusiatko
1. máj 2018

Vacsina antibiotik je zlucitelna s kojenim. Aj ked dr moze tvrdit, ze nie. Najlepsie overis konkretny nazov lieku priamo na webe mamily.

V kazdom pripade mas pravo ziadat liecbu s kojenim zlucitelnu a dr ti ma napisat take lieky, s ktorymi mozes kojit. Keby si si cimkolvek nebola ista, napis.

pininka
1. máj 2018

Mne povedal doki ,ze to musi byt ozaj dovod brat po vytrhnuti atb, ze on ich len tak nepredpisuje a nedal mi ich a nic sa nestalo.

ankare
1. máj 2018

Jasné, sú ATB, ktoré nebrania kojeniu.

evka1247
1. máj 2018

ja som brala hneď po pôrode Zinnat, mala som zápal prsníka a dojčila som

ankare
1. máj 2018

@evka1247 presne tak aj ja. 😣 a dojcim už takmer 3.rok 🙈

potvora1
2. máj 2018

@julkaaa1 ale veď to není isté, že hneď po vytrhnutí zuba dostaneš ATB, keď na to není opodstatnený dôvod...mne už trhali 4 zuby a lieky som nikdy nedostala, samozrejme, pokiaľ sú není kompilácie. A ATB kľudne aj počas kojenia, ja som mala angínu a lieky som potrebovala....
Mne keď počas kojenia robili zub,mi zubárka kôli tomu nechcela dať injekciu proti bolesti, ale vydržala som aj bez toho, ale nešlo o trhanie zuba....

myjusiatko
2. máj 2018

@potvora1 injekciu proti bolesti pri kojeni mozes uplne s kludom na dusi. To sa do mlieka nedostane ani omylom. 🙂

potvora1
2. máj 2018

@myjusiatko no vidíš a keď som bola pred mesiacom u zubárky, nechcela mi dať ani náhodou... našťastie mu len čistila zubné kanáliky, trhanie by som bez anestézi neprežila

katka111777
26. aug 2023