Antikoncepčný krúžok - skúsenosti

melindac
25. sep 2013

Ahojte zvažujem nejakú formu antikoncepcie a dr mi odporučil antikonc.krúžok lebo tbl nechcem, nechcem do seba pchať hormóny. Aj ten krúžok obsahuje hormóny ale vraj sa uvoľňujú len lokálne. Zaujímalo by ma, či máte niekto s tým skúsenosti a hlavne či ste pribrali, či ste mali iné nežiadúce účinky, depky, nechuť na sex a pod. Ďakujem vopred za každú odpoveď.

graceful9
25. sep 2013

@melindac kamoska brala a pri brala teda riadne....ale možno je to individuálne...fakt neviem....no ona nebola nejak spokojná a po čase sa na to vykaslala....

sissy27
25. sep 2013

@melindac hm tak ja neviem, ja som sa tiež pred časom bavila o tomto s mojou dr., zvažovala som vymeniť tabletky za ten krúžok v domnení, že je šetrnejší na pečeň, ale vyviedla ma z omylu, vraj je to úplne to isté, akurát tie hormóny nejdú cez žalúdok, ale inak vraj tie isté riziká a vedľajšie účinky ako pri tabletkách, rozdiel je len v spôsobe podávania... tuším čo lekár, to iná verzia... asi som ti veľmi nepomohla 😅

barborieta
26. sep 2013

@melindac ja som s tym chcela tiez zacat, ale nakoniec som si to rozmyslela, predsa len to nie je pre telo prirodzene...aj podla pribaloveho letaku, ktory som citala, tak je to uplne to iste ako bezna antikoncepcia, akurat ti to nejde cez traviaci trakt. Mne zas paradoxne povedala gyndoska, ze aj pecen sa ochranuje touto formou antikoncepcie. Tak neviem...evidentne ti kazdy lekar povie nieco ine. Ale na druhej strane mi bolo povedane, ze sa velmi dobre znasa.

obcansr
26. sep 2013

@melindac no ja som lieky vysadila a tiež rozmýšlam nad niečim inym a našla som akýsi FemCap alebo ešte a Caya Diafragma , ženy si to pochvalujú ale mam malo informácii o tom , je to nehormonálne skus to preštudovat , no rozmýšlam nad tým že to vyskúšam , už by som žiadne hormony do seba radšej nepchala

melindac
autor
26. sep 2013

@obcansr už som to pozerala, je to pesar, tiež som nad tým uvažovala, no zarazila ma informácia ktorú som prečítala na príbalovom letáku že ten pesar sa môže vybraž až 6 hodín po styku aby bola ochrana účinná, tak to ma trochu udrádza, lebo ked sexujeme o 22ej tak to mám vnoci vstávať? toto mi bolo nejasné, že ked si to tam zas nechám dlhšie či to nevadí, ale to som sa už nikde nedočítala...

obcansr
26. sep 2013

@melindac no som čitala tu na fore jedna baba tam písala že aj 8 hodín ho ma ale už ked ho mala 14 hod tak že už ho musela vybrat lebo že to akoby citila takže si myslím že aj ked ho tam budeš mat tých 8 hod nič sa nerobí , skus počítat vo fore čo tam baby písu

obcansr
26. sep 2013

@melindac tak čítala som ten FemCap je iný a sa mi zdá lepší než ta Caya kukni si to www.femcap-pesar.sk tam je to aj na dlhšie skus počitat , treba k tomu aj spermicídny gel

zuzana315
26. sep 2013

@melindac @obcansr Caya diaphragma musi zostat po pohlavnom styku v pošve najmenej 6 hodín, nie však dlhšie ako 24 hodín. Skuste si este pozriet http://www.pharmadeen.sk/tovar/14/caya-diafragma

melindac
autor
26. sep 2013

@zuzana315
@obcansr a viete mi poradiť aj veľkosť? lebo z toho mám guláš. Ja som totiž rodila cisárksym, ale nie plánovaným, už som sa otvárala len boli komplikácie, ale netuším ako som bola otvorená...a tam tie veľkosti su tak divne popísané...že pre tie čo nerodili, pre tie čo rodili sekciou a pre tie čo rodili normálne alebo sekciou ale boli už veľmi otvorené. Čo je veľmi otvorené??? to je tam tak divne napísané.

zuzana315
27. sep 2013

@melindac Caya diaphragma je len v jednej velkosti🙂

daduska132
27. sep 2013

ahojte ja mám už pomaly pol roka krúžok a je to úplne v pohode =) ... hlavne nemusím rozmýšľať nad tým či som si zobrala tabletku alebo nie =) a krúžok môžem kľudne vybrať počas milovania a dať ho s5 neskôr =)

peppinna
27. sep 2013

ahojte ja mám nuvaring už asi pol roa a nestažujem si úplne mi vyhovuje, pri sexe nevadí mne ani mojmu mm, a ja s mojou náchylnostou na kilá som zatial s ním nepribrala nič 🙂

zuzana315
2. okt 2013

@melindac ked som pozerala spravne, tak teraz je caya za este lepsiu cenu. Kuk http://www.pharmadeen.sk/tovar/14/caya-diafragm...

melindac
autor
2. okt 2013

@zuzana315 Zuzka a ty stým máš aj vlastnú skúsenosť? vyzerá to dobre, som tomu asi najviac naklonená. Aká je tam ochrana v percentách? Nevieš?

zuzana315
3. okt 2013

@melindac ano Cayu poznam, s inymi pesarmi vsak skusenost nemam, ale myslim si, ze princip je u vsetkych rovnaky. Ja som predtym pouzivala HA EVRU,viacmenej som s nou bola spokojna. Po narodeni drobca uz vsak hormonalnu antikoncepciu pouzivat nechcem. Kedze mam aj vyssie riziko vzniku trombov (zrazenin) , tak nad hormonalnou antikoncepciou uz ani vobec neuvazujem. Clovek sa narodenim dietata stane zodpovednejsim a zvazi si pozitiva a negativa. Caya sa pouziva velmi jednoducho, clovek si rychlo zvykne na zavadzanie a vyberanie 😉 je to naozaj velmi jednoduche...spolohlivost Ti neviem napisat aka je presne ale vo vseobecnosti, ak sa pesar pouziva spolu so spermicidnou latkou, tak ako ma, tak spolahlivost ochrany sa udava na 96%.

monizz
4. okt 2013

Baby, ja mám nuvaring štvrtý cyklus a je to fakt super. Hormóny som vôbec nechcela, ale lekár mi ich musel dať, lebo som mala zdrav. problémy a tiež strašne rozkolísané hladiny hormónov a nerobilo to dobrotu. No a keďže vedel, že moja žalúdočná znášanlivosť je veľmi slabá, tak mi napísal toto a aj mi to sedelo k hormonálnemu profilu. To je asi dosť dôležité. A naozaj, nesklamalo, nuvaring je výborná vec pre dievčatá, ktoré majú problém s tabletkami, či už zabúdajú alebo im nerobia dobre na žalúdok. Všetko sa mi zlepšilo, hormóny sa upravili, s nimi aj nenormálne krvácanie. Túto antiku môžem len odporučiť - hoci úprimne, ja sama za HAK nie som. Nepribrala som z nej ani deko, prestali mi padať vlasy a zlepšila sa mi pleť - a to sú všetko len také doplnkové plusy. Mínus nemôžem povedať ani jeden. Snáď len prvé dva cykly takmer celý mesiac špinenie, ale to prešlo. Buďte bez obáv, myslím, že je to najmenšie zlo, aké do seba môžete dávať, ak vám záleží na vlastnom tele a organizme.
Majte sa pekne 🙂

babulina
4. okt 2013

Ja mam kruzok nuvaring uz cez dva roky a som velmi velmi spokojna 😉 nepribrala som vobec, plet dokonala, menzes ako hodinky a max tri dni takze ja hlasim iba plusy

briketa
4. okt 2013

@melindac ja som to skusala po prvom synovi a musela po troch mesiacoch vysadit. mna to uplne vysusalo zvnutra az do miery bolesti. ako som prestala brat, zase bolo vsetko ok.

vivien10000
19. jan 2016

@peppinna citala som vas komentar a mala by som otazku. Aj ja pouzivam nuvaring a pobolievama ma pod bruskom napuchli mi prsia je to veelmi zle alebo mam pockat s navstevou u gyn. ?

meg_junova
9. mar 2019

@melindac ahoj, no mne bolo z Ornibelu zle a netravilo mi a to az tak ze som niektore dni vobec nemohla jest a stale mi bolo blbo... ak by mal niekto zaujem, este dva kruzky mi ostali,posuniem za symbolicku cenu.

zuzanka2302
29. mar 2019

@meg_junova mam záujem aj ešte mate

meg_junova
2. apr 2019

@zuzanka2302 Áno, ešte dva mi ostali.. Napíšte mi správu s adresou 🙂 Ďakujem.

silvi407
2. júl 2019

Dobry den, predám antikoncepcne kruzky Teyla na tri mesiace. Expiracia je do 06/2020. Cena: 30 eur. Otehotnela som skor ako som ich mohla zacat pouzivat.

listicka2002
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubo25
18. okt 2019

dievcata,ja tiez ponukam na predaj antikoncepcne kruzky na predaj,balenie je nove neotvorene (obsahuje 3 kruzky) expiracia je 02/2021. na cene sa dohodneme

zuzanka2302
18. okt 2019

@listicka2002 este mate?

szuszana
18. okt 2019

@lubo25 dobrý den mala by som zaujem

silvi407
19. okt 2019

@zuzanka2302 Dobry vecer, ja som uz predala.

silvi407
19. okt 2019

@szuszana Dobry vecer, ja som uz predala.

ondro_t
11. mar 2020

Dobrý deň, predám antikoncepčné krúžky Teyla na 3 mesiace. Použiteľné do 05/2021. Cena 30 Eur.