Appenzellský salašnícky pes

paty199
1. dec 2014

Odradil by vás od vstupu na pozemok appenzel,ktorý stráži?Mám 6mesačného appenzela.Kúpili sme si ho do rodiny na stráženie,chceli sme stredne velké kratkosrste plemeno.Vyberali sme si zo švajčiarskych salašníckych psov.Entlebuch bol pre nás moc malý a Velký švajčiar moc velký.Nás pes už začína strážiť,ale nie je to ešte to pravé stráženie,zatiaľ len šteká,keď niekto príde ku bránke-má hrubý hlas.Na prechádzke večer vrčí alebo šteká,keď sa niekto priblíži.Mám pocit,že ma chce chrániť.Takisto si chráni svoju misku a hračky.V dospelosti bude mať cca 53cm v kohútiku a do 30kg. 🙂 Prikladám aj fotku môjho psa vo veku 5,5mesiaca. 🙂

jamelia
1. dec 2014

mna osobne by odradil od vstupu na cudzi pozemok akykolvek druh psa - aj maly spic 🙂 mam rada psikov, ale myslim si, ze ziadnemu nemozno verit. Takze asi tak 🙂

barnica
5. dec 2014

My máme také malé teliatko a boja sa ho všetci je to cane corso ročný hafanko. Prikladám foto . k nášmu synovi je ochranárske zlatíčko a k ostatným uštekaný lump.

natuska87
5. dec 2014

mna by na vstup na cudzi pozemok odradila slusnost...Ale pes je dobra zabrana...