Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Aranžovanie kvetov s menovkami

hrmka
4. máj 2016

Ahojte, potrebovala by som poradiť od kvetinárky resp. aranžérky... Chceli by sme na prvé sv. prijímanie aranžmán zo živých kvetov, do ktorého by sme vhodne zakomponovali papierové srdiečka s menami detí (veľkosť srdiečka asi 6,5 cm a počet detí 45). Nemá s tým niekto skúsenosť? Nechceme srdiečka s menami nikde vešať, ale napadlo nás, že by sa mohli naaranžovať do veľkého aranžmánu. Dá sa to zrealizovať? 😉

lintu
4. máj 2016

Neviem, akú máš konkrétnu predstavu o tom aranžmáne, ale ak srdiečka poprilepujete na špajdle alebo na drôtiky, so zakomponovaním medzi kvety by nemal byť problém. Pohrať by sa malo dať i s tým, či chceš, aby boli srdiečka v aranžmáne dominantné alebo ich chceš len ako doplnok ku kvetom.

hrmka
autor
4. máj 2016

skôr by som ich brala ako doplnok a kvety budú asi biele ruže, nemáš niečo konkrétne- nejakú foto?

lintu
4. máj 2016

niečo takéto napríklad?
http://www.flowers2turkey.com/flower-images/ort...
http://www.flowersandfloralart.com/product_imag...
http://floristfortoronto.com/ccdata/images/full...

Srdiečka sa môžu vyrobiť z farebného papiera (čím menej farieb, tým asi pre tieto účely lepšie). A potom ich už len pozakladáte medzi ruže. Trebárs na tej prvej fotke si predstav namiesto červených ruží červené srdiečka. Osobne sa mi páči i ten posledný obrázok - ruže v kombinácií so zelenou chryzantémou.

Ešte taká blbá otázka (na svätom prijímaní som nebola), kam je ten aranžmán vlastne určený? Pred niečo na zem, na stôl alebo?

hrmka
autor
5. máj 2016

Ahoj, aranžmán by mohol byť v kostole pred oltárom na zemi, resp. na stojane, niečo takéto, možno skôr z ľavej strany smerom do stredu, lebo pri pravej strane oltára je veľký svietnik. Toto nie sú fotky z nášho kostola, posielam len ukážky, čo som našla. Určite to nechceme tak, ako je na poslednej fotke. Tá druhá v podstate vystihuje môj nápad, len či by tam išli tie papierové srdiečka na drôtiku pomedzi kvety.

lintu
5. máj 2016

Pekný výber 🙂 Akože za mňa by sa tie srdiečka hodili aj do toho pávieho chvostu na druhom obrázku. Možno by som ich nedávala vyslovene na stojáka, ale poukladala ich skôr na tú zeleň. Drôtik by som teda nelepila zospodu srdiečka, ale z jeho vrchu ( z miesta kde na jabĺčku vyrastá stopka). Ak si aranžmán neplánujete vyrábať celý sami, skonzultujte jeho výrobu priamo s aranžérkou. Ono veľa dobrých vecí vzniká práve za pochodu 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli