Austrália s malými deťmi. Aký je tam život?

juju
10. júl 2011

ahojte, v auguste 2012 pravdepodobne pojdeme na rok do Australie, manzel pracovat a ja budem v domacnosti s jednym vtedy 2,5 rocnym dietatkom a s jednym (dufam, ak sa podari, chcem otehnotniet na jesen) malym miminkom. chcem sa opytat, aky je tam zivot s miminkami a detmi, ci je tam draho, daju sa tam kupit lacne detske veci (tahat z tadeto vsetko sa neda), je tam dobry sortiment bio/eko vyrobkov, existuju detske kluby, kluby pre mamicky vo velkych mestach,....? a vsetky postrehy, rady a tipy su vitane. chcem sa tak trochu psychicky na to pripravit. Zahranicie nie je problem, uz teraz nebyvam na SK a mam cudzinca manzela, ale je ine byvat niekde v Europe, na skok domov ako na opacnom konci zemegule. Dakujem!

juju
autor
23. júl 2013

Dnes nam prislo schvalenie, este viza a od cca oktobra sme pri Perthe. Ste tam niekto?

petah82
24. aug 2013

@juju my budeme v perthe od 16.9. 🙂

juju
autor
25. aug 2013

@petah82 no vyborne! ides davat maleho do skolky? ja by som aj ale tie ceny! cca 2000dolarov za mesiac 😅 ides tam pracovat, ci na doprovod muzicka 😀 ako ja? idete na trvalo ci par mesiacov?

petah82
28. aug 2013

@juju moja praca zavisi od skolky. Rada by som ho dala do skolky, uz vyhladava kamosov. Budem hladat, dam vediet ako sme dopadla. Mame permanent resident v., nejaky prispevok na skolku by mal byt... Zistim, uvidim🙂 natrvalo, ak to pojde - Viza neobmedzene.

anajrih
9. okt 2013

Ahojte s partnerom sa zamyslame nad australiou,no som uplny novacik co sa tyka viz a atd. Mam dve deti,dcerka ma 5 rokov a syncek 9 mesiacov. Chceli by sme skusit ako sa tam zije a pripadne tam uz zostat. Partner by si tam chcel najst pracu ako development manager a ja by som chcela studovat, zdokonalit jazyk a neskor pracovat. No netusim ci si tam ma hladat pracu odtialto a na aky typ viz tam vlastne vycestovat. Tiez by ma zaujimalo na kolko to cele zhruba vychadza financne. A tiez ci je to lepsie riesit cez agenturu alebo nie. Citala som prispevky a googlila ale aj tak mam kopec aj banalnych otazok. budem rada ak sa teda niekto najde s kym budem moct sa poradit. dakujem

lucasko6
22. nov 2013

Ahoj liwka1 este si v perthe ?

petah82
2. dec 2013

@lucasko6 aj my sme v perthe 🙂

lucasko6
2. dec 2013

parada a ako dlho a kde zijete?

petah82
2. dec 2013

@lucasko6 3 mesiace sme v au, byvame v scarborough. a vy?

lucasko6
3. dec 2013

No ja som prisla pred rokom a byvame v baldivis napis mi Viac ak chces na lopatka32@gmail.com

panko
13. mar 2014

Ahojte.ja planujem ísť s rodinkou do Austrálie .prosim vas poradte mi ako je to s pracou a či je tam,drahý život ,dakujem

tannia87
3. apr 2014

@panko ahoj prosim ta dostala si nejake info my sa zaciname tak isto rozhliadat pomaly ale co citam same prekazke tym ze mame dieta

nithy
10. apr 2014

@panko @tannia87 Australia je draha na zivotne naklady, co by vas konkretnejsie zaujimalo?? Vase otazky su prilis vseobecne..

petah82
2. máj 2014

@panko @tannia87
ak pracujete obaja, tak sa vyzit da aj s obycajnymi jobmi, upratovanie, opatrovanie, rozvoz tovaru. praca sa tiez najst da, hlavne ak nemas vysoke naroky, ze chces byt na dolezitej pozicii alebo ze za nic dostat vela penazi... ak je mama doma s dietatom a mate dobre viza, tak vam aj stat prispeje a zit sa da. ak mate dobre viza, stat prispeje aj slusnou sumou na skolku, ktora je inak velmi draha. az v 4 rokoch idu deti do statneho skolstva. dobre viza znamena tak rok a pol vybavovaciek a ziskanie bodov za prax, vzdelanie, vek, anglictinu... a stoji to peniaze. a povolanie hlavneho ziadatela musi byt na zozname zvyhodnenych zamestani zo strany vlady/ skilled viza. ak aj pridete na ine viza, napr. studentske alebo nejake ine, tak napr. musite platit skolu, aby ste mohli ostat, popritom robit, ale mozete iba obmedzeny pocet hodin. ziskat nasledne lepsie viza tiez nie je hracka a vsetko tu na nich stoji. zdravotne poistenie, rodinne prispevky, pohlad zamestnavatela ci ta s danymi vizami zamestna... kuknite napr. tuto stranku, cez ich agenta sme sa sem dostali www.dalgety.sk precitajte si sekciu castych otazok. informacne stretko s agentom je zadarmo. dozviete sa ake mate moznosti... inak je tu nadherne a ja som stastna, ze sme tu, aj ked mi rodina chyba a je to velmi daleko, nelutujem. sme tu 8m, ale vratit sa mi uz nechce...

123nikus123
25. jún 2014

Ahojte kočky,my sa tiež chystáme do Austrálie a uvažujeme nad Sunshine Coast alebo nad Brisbane...ste tam niektorá?

tanduliatko
3. nov 2014

Ahojte, priatel ma ist robit do AU, a ja sa hrozne bojim ist tam koli vsetkym potvoram 😐a hlavne neviem po anglicky ani ceknut

petah82
7. nov 2014

@tanduliatko potvory ludi nevyhladavaju ani na nich bezdovodne neutocia. vo vode su obcas zraloky-je to ich domov, ocean..., ano ziju tu pavuky aj hady, ale aj na slovensku... nehmyri sa to tu priserami, ani na teba nevyskakuju spoza kazdeho rohu. ked ides do lesa, treba byt opatrny a divat sa kde stupas. mestske plaze pravidelne monitoruju z vrtulnika x krat denne ak vidia zraloka, zatvaraju plaze... pavuky si pletu svoje siete vonku, aby nieco aj ulovili, a stretnut nejakeho nebezpecneho v byte, alebo ako nas strasia v hororovych dokumentoch, ze v posteli, to je sanca, akoze na slovensku ta stipne nakazeny kliest.... to s tou anglictinou je horsie!!!
jedine ze by si si tu zaplatila nejaky kurz a zdokonalovala sa, stretla kamosov, dohovorila sa v obchode, v buse.... kurzy su tu na kazdom rohu, bo vela pristahovalcov a hlavne ludi na studentskych vizach a toto je najlacnejsia skola 😀

tanduliatko
7. nov 2014

Áno, pravdepodobne pôjdem na študenstké víza, čiže budem musieť asi chodit na tu angličtinu ;(
Ďakujem za úprimnú odpoved ;) tak hádam tam nič nestretnem

nistika
6. jan 2015

ahojte čítam všetky príspevky no mám jednu otázku o ktorej sa tu nepíše. veľmi rozmýšlame s manželom že pôjdeme do austrálie a máme všetky predpoklady na to aby sme dostali víza. nieje to však lacná záležitosť a vyzerá to, že bez tých víz nám nikto prácu nedá. a bojím sa riskovať, že si povybavení víz žiadnu prácu neájdeme nehovoriac o tom, že platíme hypotéku na dom a ten by sme museli pri odchode predať, aby sme neplatili aj nájom aj hypotéku prípadne dve hypotéky. inými slovami ak to nevíde prídeme o všetko. nehovoriac o tom, že bez austrálskeho platu nebudeme môcť platiť austrálske nájomné bytu ani tri mesiace...teda sa chcem spýtať aký je váš príbeh? mali ste vopred zajednanú prácu v austrálii a následne ste dostali víza? alebo ste tam šli len tak? alebo?

danielaob
29. jan 2015

@lilliaan ahoj, prosim ta ty si sa vyjadrila k platu 6500 euro/mesacne, je dost. Prosim ta to myslis gross, ci netto ze je dobry plat? My prave diskutujeme ponuku s tym, ze ja by som musela este zostat doma, lebo mame malinke deti, aspon taky rok.... a neviem ci 6500 gross je dostatocny plat pre 4 clennu rodinu... dakujem za info

petah82
29. jan 2015

@danielaob tuto mas kalkulacku na vypocet net income http://www.paycalculator.com.au/ a kde by ste isli byvat? to je najvacsia polozka. ak este nemate predstavu, kuknite na nete nejake byvanie tam, kde by ste chceli ist. zadaj si tam poziadavky a vypadnu ti ponuky, s detmi asi do sharovaneho byvania nepojdete, ze? http://www.realestate.com.au/rent/in-wa/list-1
ak teda ratam 9500 aud mesacne, ja si myslim, ze je to v pohode. nam by to stacilo, aj keby sme boli styria 😀

leyla24
25. feb 2015

Ahojte, mam otazku. Ked sa ziada o viza do australie, preveruje sa aj zdravotny stav deti?

petah82
7. mar 2015

@leyla24 ano, davaju otazky, musis na ne pravdivo odpovedat. donesie sa karta a ta doktorka to kukne, ci tam nie je nic zavazne. bezne choroby ich netrapia, len nejaka, ktora by znamenala, ze budete stat zdravotnictvo vela penazi.

idris
28. jún 2015

Ahojte babule zháňam nejakú ochotnú mamičku ktorá by mi kúpila box kníh. Nikde ich neviem zohnať jedine v austálii . Prosím ozvyte sa mi niekto pekne prosím 😵 😵 😵 😵

petah82
28. jún 2015

@idris napis mi spravu. Pokecame.

nistika
14. júl 2015

caute baby potrebujem urgentne poradiť. chceme ísť do austrálie a snažíme sa požiadať o víza. máme problém ohladom tých papierov všetkých čo treba overiť notárom preklady kópie atď. treba to na prednú stranu a anglicky samozrejme. len na svk nám to nechcú dať v angličtine a ani dopredu väčšinou ale to sme už našli ochotného notára. no čo s tou anglickou pečiatkou?? môže tam byť vedla ešte preložená alebo ako ste to riešili vy? ďakujem za všetky odpovede

ninemusa
6. okt 2015

Ahojte nachadza sa nejaka mamicka v okolo mesta Nowra v NSW?

petah82
15. dec 2015

@nistika ako ste poriesili? Potrebujes specialneho certifikovaneho prekladatela, ktory zaroven prekladá aj overenie....

hroma
12. jan 2016

Zdravim. Vzhladom na danu situaciu v EU sa rozhodujeme odstahovat do Australie alebo Noveho Zelandu. Je mi jasne, ze tomu predchadzaju vybavovacky. Pre mna je to zvlastny pocit - inak som velmi scestovala, pochodila som toho hojne, je iny pocit ist na dovcu a vratit sa a ist niekam na nejaky cas.. obavy nemam, ale nakolko som empaticka az prilis, obavy mam z reakcie mojej 9,5rocnej dcery. 😒 .. Nieco zacula, a uz revy, ze ona nechce ist. aj napriek tomu, ze jej spoluziacka s rodinou odchadzaju do Holandska nadlho.... Uvidime, ako sa to vyvrbi, snazim sa furt mysliet na rodinu diplomatov co sa furt stahuju aj s detmi 🙂..hladam akusi utechu v tom, ze to zvladaju aj ini... Mamu mam choru, tiez sa mi najlahsie neodchadza..i ked mi je jasne, ze to nepojde za mesiac.. 🙂..

Len si chcem ujasnit par veci:
-Ako je to so skolou pre nu? Mate skusenosti, ze ste sa odstahovali do cuzdiny s velkym dietatom? je mi jasne, ze bude adaptacia tazka, kamaratky nebude mat zo zaciatku..
-Ja mam doktorat, ucim na univerzite, je nejaka moznost pracovat v tejto oblasti tam? Ako riesit viza? Kontaktovat nejaku VS tam a nejako to zmanazovat?
-S partnerom nie sme zobrati, je to problem?